reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Dziewczyny, nie wiem jak to ogarnąć, taka sytuacja.
Umówilam sobie wizyte na NFZ u gina, zeby trochę ograniczyć wydatki na badania a trochę ich będzie na koniec ciąży. I teraz mam problem, nie chce, zeby nowy gin cos.mi tam wpisywał w kartę ciąży, chce dalej chodzic do mojej gin. Pytanie tylko czy lekarz z NFZ nie bedzie robił problemu? Jakie macie doświadczenia?
Powiedz ze zapomniałaś kartę , chociaż jestem pewna ze nie łyknie tego 🤣 moja koleżanka rownolegle chodziła Do prywatnego i na NFZ I miała dwie karty ciąży . Ale tak myśle teraz przecież możesz iść na NFZ i powiedzieć ze twój lekarz na urlopie , a masz problem nie wiem z szyjka np i żeby ci zmierzył i przy okazji badania zlecił ☺️
 
reklama
Madela swing. Ja poprzednio miałam i próbowałam ręcznym i słabszym elektrycznym i klapa. Skończyłam na tym i używałam do 8 miesięcy. Teraz nie chce już eksperymentów. Zrobię co będę mogą żeby karmić piersią ale.jak by co muszę mieć porządny sprzęt ratunkowy.Zobacz załącznik 1165323
Naprawde jest taki dobry? Bo kurcze troche kosztuje ale mi juz połozna w szkole rodzebia powiedziala ze musze miec dobry laktator bo po cc bede potrzebowac do pobudzenia piersi...
 
Co do szpitalnych laktatorow to najczęściej jest też Medela tylko taka duża. Trzeba pamiętać że pierwszeństwo często mają matki wcześniaków. Poza tym laktator można pożyczyć ale końcówkę trzeba mieć swoją więc warto wcześniej się dowiedzieć dokładnie co trzeba mieć. Bo ja przyjdzie rodzić w weekend i sklepy będą zamknięte to niestety ale nie ma skąd potrzebne części zdobyć.
Co do Medali Swing to ja używałam non stop w dzień i w nocy 8 miesięcy. Żadnych problemów nie miałam. W trakcie odciagania nie zrobił się też zastuj.
Nowa już kupiłam i właśnie przyszła. Chce ja mieć do szpitala do ostatnim razem w szpitalu w 2 dobie zaczął mi się nawal dziecko nie chciało jeść ( później okazało się że jest chora) A laktatora szpitalnego nie chcieli mi dac kazali pod prysznicem masować piersi w środku nocy. A wystarczyło by mieć własny sprzęt.
 
A i jeszcze jedna ważna rzecz patrzcie czy laktator ma możliwość działania na ładowarkę i baterie. Bo bywa różnie jak by wtyczki nie było przy łóżku albo była zepsuta warto mieć możliwość korzystania z baterii.
 
Tez rozmyślam nad tym laktatorów cena wysoka, ale może faktycznie warto zainwestować. Z pierwszym dzieckiem miałam problem z karmieniem, ale jak to się później okazało problem leżał tez gdzieś indziej. We wrześniu mam wizytę u radiologa na kontrole piersi i jak wszystko będzie ok to chyba skłonienie się do jego zakupu.
 
Dzisiaj miałam wizytę i poszliśmy rodzina i efekt taki, ze mała zaś ręce trzymała na buźce. Wystraszyłam się o zapytałam lekarza czy wszystko ok czy ona rusza ta rączka bo zawsze to samo...ja jestem w 26 t.c i Malutka waży ponad 1 kg. Mocz powtórzyłam tym razem już dobrze pobrałam podmyta i wyszedł bez odchyleń. Także warto powtarzać jak wyjdzie źle. TSH u mnie szaleje i pojawił się żylak dostałam na niego jakieś tabletki ziołowe i mam robić okłady i będziemy kontrolować bo jak się nie zmniejszy albo zwiększy to zastrzyki przeciwzakrzepowe.
 
reklama
Hej! Wczoraj miałam krzywą cukrową, wynik niby mieści się w normie, ale zastanawiam się czemu wartość po 2h jest wyższa niż po 1h, czy któraś z Was też tak miała i lekarz odniósł się do tego? Moje wartości:
Na czczo : 88mg/dl
Po 1h : 100 mg/dl
Po 2h : 148 mg/dl
 
Do góry