reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Cześć dziewczyny :) jestem tu nowa, sledze was od początku ciąży (1 ciąża i niespodziewanka) termin mam na 20 listopada. Zazdroszczę wam radości z brzuszków , ja to jestem przerażona brzuszek coraz większy a mam brzydka bliznę po wyrostku z dzieciństwa (ropień) która do połowy jest przerośnięta do powłok brzusznych i obawiam się że pod koniec ciąży będzie mnie ciągła 😔 gin powiedziała ze nic nie powinno się dziać ale sama nie wie ponieważ skóra będzie się naciągać w miarę upływu czasu ale i tak się boje . Polecacie jakiś wózek z duża gondola i dużymi kołami ? Czy lepiej iść do sklepu i sobie pojeździć ? . Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.

Witaj :), u nas drugie dziecko, ale po pierwszym sprzedaliśmy wszystko także startujemy od zera ;). Wózek radzę pojechać do sklepu, obejrzeć, poradzić się. Z pierwszym zrobiłam ten błąd, ze wybrałam on line i ulga, że sprzedany. Przeszkadzało mi w nim to, ze był bardzo ciężki, spacerówka miała małą budkę (jak dziecko leżało a padał deszcz to ochrony żadnej). Także teraz mam swoje typy, ale udam się do sklepu i je zweryfikuje ;). Powodzenia i dużo zdrowia.
 
reklama
Cześć dziewczyny :) jestem tu nowa, sledze was od początku ciąży (1 ciąża i niespodziewanka) termin mam na 20 listopada. Zazdroszczę wam radości z brzuszków , ja to jestem przerażona brzuszek coraz większy a mam brzydka bliznę po wyrostku z dzieciństwa (ropień) która do połowy jest przerośnięta do powłok brzusznych i obawiam się że pod koniec ciąży będzie mnie ciągła 😔 gin powiedziała ze nic nie powinno się dziać ale sama nie wie ponieważ skóra będzie się naciągać w miarę upływu czasu ale i tak się boje . Polecacie jakiś wózek z duża gondola i dużymi kołami ? Czy lepiej iść do sklepu i sobie pojeździć ? . Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.

Ja mam Jedo Trim akurat (to model z poprzednich lat) . Ogólnie większość jedo ma duże koła i jedna z największych gondoli na rynku (83cm długości wewnętrznej).
 
Zalecenia ginekologa 24-26 tc. Generalnie lekarz prowadzący powinien udzielac takich informacji :)
Dziewczyny, jest lato, wakacje i w zwiazku z tym kupilyście stroj kąpielowy ciążowy?
Przyznam szczerze, ze w jaednoczesciowym zawsze czulam sie nie komfortowo, a teraz z brzuchem jakoś mi glupio siedzieć na plaży w bikini... a Wy jakie macie odczucia?
 
Zalecenia ginekologa 24-26 tc. Generalnie lekarz prowadzący powinien udzielac takich informacji :)
Dziewczyny, jest lato, wakacje i w zwiazku z tym kupilyście stroj kąpielowy ciążowy?
Przyznam szczerze, ze w jaednoczesciowym zawsze czulam sie nie komfortowo, a teraz z brzuchem jakoś mi glupio siedzieć na plaży w bikini... a Wy jakie macie odczucia?
nie ma sensu, przy tej pogodzie byłam nad wodą 1 raz i to jeszcze, jak brzucha w ogóle nie było. został raptem sierpień na plażowanie, o ile pogoda będzie, a ja nie wyjeżdzam nigdzie w tym roku
 
Ja miałam kupować wózek w komisie, ale kuzynka trzymała swój na strychu i mi go pożycza więc na razie nie kupuje bo ten jest spoko ma duże koła i nie jest bardzo ciężki. Planuje kupić potem taką zwykłą spacerówkę bo te z wózków 3w1 są dość duże.
Kostiumu nie kupuję bo specjalnie się nad wode nie wybieram mam sporo 2 częściowych jak bym nagle potrzebowała :)
Ja byłam na wizycie w 21 tyg i na razie nie robię obciążenia glukozą, następna wizyta w 24, więc powinien mi kazać zrobić.
 
Część dziewczyny, pisałam tu na samym początku w marcu bodajże, co jakiś czas wchodziłam ale takie tempo ze nie moglam się wbić w rozmowę [emoji14] wiem że część dziewczyn przeszła na zamknięta grupę, więc teraz jest tu chyba? [emoji28] was mniej i będzie łatwiej. Dla ułatwienia przypomnę to moja druga ciąża, w domu siedzi ze mną prawie 3latek. Jestem z Leszna (Wlkp) spodziewam sie dziewczynki [emoji3] tak tak widziałam kilka postów wyżej ze same księżniczki [emoji28] aczkolwiek mój ginekolog mowi ze na 95procent i ze z 5procent można jeszcze zrobić chłopca także tego [emoji849] czy tylko moje dziecko takie duże około 700g [emoji33] mam 24tc
Hej jestem też z okolic Leszna. Na kiedy termin? Może spotkamy się na porodówce 😝
 
Ja jestem w 23 tc i jutro rano ide na glukozę 🤨 będę robiła więcej badań z krwi , takie typowe Dla drugiego trymestru 😀 czy dzisiaj po południu mogę zjeść jeszcze coś słodkiego jak myślicie ?
 
Ja jestem w 23 tc i jutro rano ide na glukozę 🤨 będę robiła więcej badań z krwi , takie typowe Dla drugiego trymestru 😀 czy dzisiaj po południu mogę zjeść jeszcze coś słodkiego jak myślicie ?
Generalnie nie powinno zmieniac się diety, zwlaszcza jeśli chodzi o węglowodany ale z drugiej strony zjedzenie czegos słodkiego może zawyzyc niepotrzebnie wynik.
Maluch ostatnio cos buszuje w brzuchu, rowno 23:30 i zaczyna sie rodeo :p a jak tam u Was?
 
reklama
Przed badaniem powinno prowadzić się typowy normalny tryb życia. Nie zmieniać diety ani aktywności fizycznej jedynie zachować 8-10 godzin przerwy w jedzeniu przed badaniem.
Ja jestem w 23 tc i jutro rano ide na glukozę [emoji2955] będę robiła więcej badań z krwi , takie typowe Dla drugiego trymestru [emoji3] czy dzisiaj po południu mogę zjeść jeszcze coś słodkiego jak myślicie ?
 
Do góry