reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2020

Dziękuje dziewczyny ❤️
moj maluszek tez najbardziej buszuje późnym wieczorem i w nocy 😄 chociaż zaczęłam czuć wyraźne smyrania o każdej porze dnia i w każdej pozycji 🥰
 
reklama
I dodaje zdjęcie brzuszka 😁
 

Załączniki

  • 6E99B93D-A62F-479F-89C9-FB1290F32CAB.jpeg
    6E99B93D-A62F-479F-89C9-FB1290F32CAB.jpeg
    1,4 MB · Wyświetleń: 139
Jak tam dziewczyny czujecie się ? Macie już bóle pleców ? Mnie tak boli na dole tak po środku na plecach. Brzuch mi się gniecie coraz ciężej jest. Ciężko już coś zrobić żeby się nie pogniesc.
 
Ja czuję i widzę ruchy już od 19 tygodnia o różnych porach.
Mnie boli kręgosłup nad ranem, wychodzi na to że jak długo leżę to boli bardziej.
 
Cześć dziewczyny :) jestem tu nowa, sledze was od początku ciąży (1 ciąża i niespodziewanka) termin mam na 20 listopada. Zazdroszczę wam radości z brzuszków , ja to jestem przerażona brzuszek coraz większy a mam brzydka bliznę po wyrostku z dzieciństwa (ropień) która do połowy jest przerośnięta do powłok brzusznych i obawiam się że pod koniec ciąży będzie mnie ciągła 😔 gin powiedziała ze nic nie powinno się dziać ale sama nie wie ponieważ skóra będzie się naciągać w miarę upływu czasu ale i tak się boje . Polecacie jakiś wózek z duża gondola i dużymi kołami ? Czy lepiej iść do sklepu i sobie pojeździć ? . Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.
Witaj wśród ciężarówek. Z wózkiem najlepiej przejechać się do sklepu, pojeździć modelami, sprawdzić jak podbijają się na krawężnik, poprosić obsługę o pokaz skladania itd
U nas padło na Jedo Koda. Patrzyłam też na drugi model Jedo ale był zdecydowanie mniej zwrotny. Cała masa wózków z wyższej półki była ciężka w podbijaniu na krawężniki.
 
Jak tam dziewczyny czujecie się ? Macie już bóle pleców ? Mnie tak boli na dole tak po środku na plecach. Brzuch mi się gniecie coraz ciężej jest. Ciężko już coś zrobić żeby się nie pogniesc.

Mi dzisiaj też trochę dokuczały plecy przez jakiś czas też tak na środku.
Schylanie coraz trudniejsze, dziś problematyczne okazało się zapięcie sandałów xD
Do tego mi od paru dni doskwiera ból w pępku, taki kłujące, trochę spinający, jak sie ruszam, albo jak mocno kichnę to potrafi zaboleć fest. No nie jest to przyjemne. Ale ponoć może tak się zdarzać ns tym etapie, albo dziecko mi uciska te okolice a przy pępku to niby najbardziej delikatne miejsce, albo macica tak rośnie i się naciąga już w tych miejscach 🤷🏼
 
Ja miałam kupować wózek w komisie, ale kuzynka trzymała swój na strychu i mi go pożycza więc na razie nie kupuje bo ten jest spoko ma duże koła i nie jest bardzo ciężki. Planuje kupić potem taką zwykłą spacerówkę bo te z wózków 3w1 są dość duże.
Kostiumu nie kupuję bo specjalnie się nad wode nie wybieram mam sporo 2 częściowych jak bym nagle potrzebowała :)
Ja byłam na wizycie w 21 tyg i na razie nie robię obciążenia glukozą, następna wizyta w 24, więc powinien mi kazać zrobić.
Oo tak spacerówki z wózka 3w1 są moim zdaniem tragiczne pod względem chociażby dłuższego spaceru , dziecko póki nie siedzi bardzo stabilnie to tez brzydko w takim siedzi , często widuje dziecko w takiej spacerówce całe jakieś powykrzywiane . My mamę spacerówkę quinny mood i wiem , ze ile jest kobiet za nim to tak samo przeciw , ale dziecko stabilnie siedzi i prowadzi się wozek jedna ręka ;)
 
Oo tak spacerówki z wózka 3w1 są moim zdaniem tragiczne pod względem chociażby dłuższego spaceru , dziecko póki nie siedzi bardzo stabilnie to tez brzydko w takim siedzi , często widuje dziecko w takiej spacerówce całe jakieś powykrzywiane . My mamę spacerówkę quinny mood i wiem , ze ile jest kobiet za nim to tak samo przeciw , ale dziecko stabilnie siedzi i prowadzi się wozek jedna ręka ;)
Prawda jest taka, że w spacerówce powinno jeździć dziecko które umie samo siadać. Wtedy ma pełną kontrolę nad swoim ciałem i umie utrzymać się w symetrii. Niestety bardzo często rodzice zaczynają korzystać ze spacerówki jak maluch ma 4-5 miesięcy bo buntuje się na gondolę. Nic dziwnego - zaczyna widzieć kolory i wzrok się wyostrza więc w gondoli jest "nudno". Wtedy te maluszki są powykrzywiane w tych spacerowkach bo mają za słabe mięśnie posturalne i kręgosłup 🤷🏼‍♀️
 
Prawda jest taka, że w spacerówce powinno jeździć dziecko które umie samo siadać. Wtedy ma pełną kontrolę nad swoim ciałem i umie utrzymać się w symetrii. Niestety bardzo często rodzice zaczynają korzystać ze spacerówki jak maluch ma 4-5 miesięcy bo buntuje się na gondolę. Nic dziwnego - zaczyna widzieć kolory i wzrok się wyostrza więc w gondoli jest "nudno". Wtedy te maluszki są powykrzywiane w tych spacerowkach bo mają za słabe mięśnie posturalne i kręgosłup 🤷🏼‍♀️
Tutaj zgodzę się w 100 % ☺️ Moja spacerówka z wózka Po starszym 3w1 to tragedia (gondola za to super i długa) . Ta spacerówka jest taka hmmm szeroka i nawet dziecko które siedzi stabilnie , co chwile trzeba poprawiać 😔 dalismy znajomej so testowania , także Niezadowolona
 
reklama
Tutaj zgodzę się w 100 % ☺️ Moja spacerówka z wózka Po starszym 3w1 to tragedia (gondola za to super i długa) . Ta spacerówka jest taka hmmm szeroka i nawet dziecko które siedzi stabilnie , co chwile trzeba poprawiać 😔 dalismy znajomej so testowania , także Niezadowolona
Ja generalnie jestem zdecydowana kupić mała kompaktowa spacerówkę jak już będzie na nią pora, więc jakoś nie zwracałam szczególnie uwagi na to co jest w komplecie z wozkiem :) niestety polskie marki można kupić tylko w kompletach 😣 przynajmniej te co ja widziałam
 
Do góry