reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2019

Hej dziewczyny ja wczoraj nieplanowana wizyta i z dwóch pecherzykow rozwinął sie jeden w którym juz bije pieknie serduszko tak że jestem dobrych myśli kilejna wizyta za niesiac karta ciazy i plan porodu założone ciaza mlodsza o 2.5 tyg ze wzgledu na nieregularne cykle i tp nie ustalony bo bedziemy mierzyc dokladnie za miesiąc. Góra badań do zrobienia . Pięknego dnia
 
reklama
Dziewczyny, zmaga się któraś z tarczycą? Tsh wyszło ponad normę i nie wiem czy muszę na cito szukać endokrynologa czy mój gin może ew. leki przepisać. Domyślam się, że muszę powtórzyć krew i zrobić oznaczenie ft3 i ft4, ale nie wiem jak szybko i co dalej a do jutrzejszej wizyty oszaleję
A właśnie musiałam szukać endokrynologa na Cito, mój ginekolog dał mi skierowanie ale i tak musiałam iść do prywatnie bo na NFZ takie terminy że szkoda gadać. Mi go .nie chciał przepisać leków bo powiedział, że nie jest od tego specjalistą i to Endo musi dobrać dawkę. Ja musiałam robić TSH,ft4,ft3, USG tarczycy oraz przeciwciała. Także sporo tego... A jaki masz obecnie poziom TSH?
 
Ja jeszcze nie robiłam, ale nie mam problemów z tarczycą. Dostanę pewnie dopiero do zrobienia po wizycie serduszkowej.
Ja też nigdy nie miałam problemów z tarczyca bo co roku robię wszystkie badania a w ciąży zaczęła mi iść w górę co też było dla mnie szokiem ale tak podobno się zdaza :happy2:
 
Asiakkk, bardzo mi przykro :(

Dziewczyny, co ile badacie TSH? Ja zrobiłam tylko raz, przed drugą wizyta w 6 tygodniu, a na kolejną mam zleconą ponownie morfologię, glukozę i mocz. Nie powinnam zbadać jeszcze raz TSH?

Wiesz, to zależy od osoby. Np. u mnie w pierwszej ciąży, kiedy niedoczynność została wykryta, miałam robione co miesiąc (czasem nawet musiałam robić dodatkowo i wysyłać wynik smsem) bo wyniki ciągle skakały. Potem, po porodzie, znowu musiałam często badać puki wyniki się nie ustabilizowały. Potem miałam (nie w ciąży) badane średnio raz na pół roku. W drugiej ciąży miałam co drugą wizytę na początku, w pewnym momencie (gdzieś ok. 7 miesiąca) znowu się zdestabilizowało i musiałam mieć wynik co wizytę, czyli co ok. 3 tygodnie (i praktycznie co wizytę było podwyższenie dawki). Teraz badałam 2 razy od początku ciąży i w obu przypadkach tsh nie rosło, więc teraz nie muszę robić. To są imo za delikatne i zbyt indywidualne sprawy, żebyś sugerowała się forum. Myślę, że powinnaś iść do endokrynologa i robić tak często, jak Twój przypadek będzie tego wymagał.
 
Od kilku dni czuje ewidentny spadek sił. Najchętniej zaszyłabym się w łóżku, tylko chciałabym mieć kogoś kto by mnie dokarmiał i zajął się dzieckiem.
 
Mi mój ginekolog zlecił tsh w styczniu na wizycie kontrolnej typu usg, cyto itp. I miałam wtedy wynik 1.094. Ciekawe jak teraz w ciąży. No ale pewnie zleci po wizycie. Już bliżej jak dalej. [emoji4]
 
Ja też nigdy nie miałam problemów z tarczyca bo co roku robię wszystkie badania a w ciąży zaczęła mi iść w górę co też było dla mnie szokiem ale tak podobno się zdaza :happy2:
Wiem wiem, miałam w każdej ciąży i wszystko było zawsze ok [emoji4] Także tetaz nie panikuję tylko spokojnie czekam na wizytę i zrobię wszystkie badania [emoji4]
 
reklama
Do góry