reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Podobno 5 minut efektywnego ssania wystarczy do najedzenia się. Mój Franek w nocy jak śpi to pije 4-7 minut.
Jak u was ze smoczkami? Bo Franio za nic nie chce ale i nie umie ssać smoka. Jak mu trzymam to tylko go gryzie i się śmieje ;) jak puszczam to od razu wypluwa
 
reklama
Adaś się strasznie przyzwyczaił do smoczka, nie możemy się bez niego obyc ale nie umie go trzymać. Ssie pięknie, mało go nie zje ale albo trzeba mu trzymać albo podpierać pieluchami. Jak wypadnie to nerwy albo od razu się przebudza. Już mam w domu z dziesięć smoczków i nic. Każdy mu wypada z buzi. Jest problem z podpieranie od kiedy głowa chodzi na wszystkie strony
 
no u mnie mały stosuje smoczek ale tylko na drzemki i na noc - też mu wypada bo rusza głowa na prawo i lewo.

Wczoraj mąż próbował zatankować małego po 22 butelką to odmówił i chciał tylko cycka... Ze starszym nie bylo tego problemu, jadł zarówno pierś jak i butelkę. Chciałam małego przyzwyczajać też do butelki (jedno kamienie dziennie) bo wiem, że im poźniej tym gorzej ale on jest ciężki przypadek. Mąż próbował na śpiocha i nic... Macie jakieś rady żeby mały chciał wypić mm....?
 
Karolyn czemu chcesz jedno karmienie z butelki? Tez się nad tym zastanawiałam czy to nie jest dobre rozwiązanie. Długo zamierzasz karmić kp?

Tylko się zastanawiam czy jak mamy podejrzenie alergii na białko mleka to od razu isc do lekarza po to mleko na receptę czy jednak spróbować zwykłego i czekać na reakcje. Nie chciałabym mu zaszkodzić ale pewności. Od ma czy na pewno on ma z tym problem
 
bo ja chce karmic max 6-7 miesiecy a boje sie ze potem bedzie mi jeszcze trudniej go do butli przkeonac ;/

a czy twój ma jakies zmiany skórne? moze to po prostu refluks ? skoro wczoraj pil krócej i nie było takich problemow
 
Zmian skórnych nie ma żadnych. Skóra idealna. Mimo to lekarka kazała odstawić nabiał. Wydaje mi się ze po jedzeniu nabiału mu się nasiliło jak coś zjadłam ale równie dobrze mógł wtedy to mieć od ilości jedzenia, możliwe ze zbieg okoliczności a ja panikuje i nie jem nic. Nie wiem jak się zabrać do sprawdzenia i po jakim czasie się spodziewać reakcji. W poniedziałek zapytam lekarki od której to się zaczęło.

Tez chce karmić Ok pół roku. Ale tam musisz bo wracasz do pracy czy tak chcesz?
 
wg mnie jesli nie ma zmian skórnych to raczej nie alegria, jesli nie jesz nabiału a problem jest dalej (a z tego ci pisałas to chyba jest) to nie może to być nabiał. Spróbuj zjesc np jakis ser biały i poczekac czy bedzie reakcja. wg mnie on może jesc zbyt łapczywie i stąd to ulewanie. Poza tym czy robi kupy ze śluzem, strzelające?
 
No i refluks mamy, wyszło na usg ze wszystko jeździ z dolu do góry. Trzeba czekać aż usiądzie albo zacznie chodzić. Mały ma krótki odcinek podprzeponowy przełyku. Kolejny lekarz powiedział ze te ulegania mu wyglądają na typowy refluks ze względu na taka budowę i ze nie wydaje mu się ze ma to podłoże alergiczne. No i bądź mądra

Kolejna ciężka noc. Wstał na jedzenie już o 1.30. A potem oczy zamknięte mocno ale tak się wiercił cały czas, ze oka nie zmrużyłam. Nie umiem spać jak on tak tancuje
 
reklama
U mnie kupy też tak rzadko. Jeśli kupy ok, zmian skórnych nie ma to ja bym spróbowała odnowa wprowadzić nabiał ale po troszku i zobaczyć jak reaguje. Są też mleka mm specjalnie dla maluchów które ulewaja

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry