reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

@Emsi* BH to jakbyś kamień połknęła. Macica staje się twarda i bardzo widoczna. Trzeba wtedy zmienić pozycje, oddychać głęboko. Skurcz trwa ok 30 sekund i puszcza. Czasami czuje takie wypychanie. Dobrze, ze to sprawdzisz. Jak masz możliwość pracy z domu to może z tego skorzystaj. Na pewno wszystko jest ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

To właśnie coś takiego czuje. Dziękuje bardzo dobrze to opisałaś [emoji8] wiem, ze panikuje ale czy jest opcja aby te skurcze nie powodowaly problemów z szyjka ?
A jak Ty się czujesz? Masz jeszcze te skurcze ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@shaggy dobrze, ze wszystko ok z Wami ...

U mnie tez od wczoraj coś się dzieje. Wczoraj po południu miałam twardy brzuch, uczucie takie rozpierania. Jak leżę to jest lepiej a jak wstanę to czyje dalej to rozpieranie...No i oczywiście już w nocy nie mogłam spać, bo się martwię aby się nie powtórzyły atrakcje z pierwszej ciąży [emoji17] umówiłam wizytę na już czyli dopiero czwartek Eh
Wczoraj wzięłam magnez i nospe, dziś tylko magnez na razie bo nie jest tak zle. Pracuje dziś z domu i nie wiem co zrobić z jutrem :/

@Myszka90 ja tez z października, z drugiej połowy.

Powodzenia na wizytach !!!


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Tez tak miałam to mi zapisać 3 x nospe przez 5 dni i 2x Aspot czyli magnez na ten twardniejacy brzuch.
 
To właśnie coś takiego czuje. Dziękuje bardzo dobrze to opisałaś [emoji8] wiem, ze panikuje ale czy jest opcja aby te skurcze nie powodowaly problemów z szyjka ?
A jak Ty się czujesz? Masz jeszcze te skurcze ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Mam je od skończonego 15tc. U mnie nie wpłynęły na długość szyjki. Cały czas ma 5cm. Szyjka jest zamknięta. Te skurcze to podobno normalna rzecz. Lekarze mówią, ze to za wczesnie, ale co ja zrobie, ze je mam? Z kolei koleżanki wielorodki miały tak jak ja od wczesnych tygodni i normalnie donosiły ciąże. Jasne, ze trzeba to sprawdzić, ale tez bez paniki. Zobacz ja czy @Mycha07 mamy je od 15tc i na razie jest ok.
Będzie dobrze Kochana! Odpocznij, weź magnez, w krytycznych sytuacjach nospe.


Synek [emoji170] luty 2014
Walentynka [emoji169] listopad 2017
 
Zyrtec tez jest w tej grupie lekow, ktore nie wykazaly zadnego wplywu na plodach u testowanych zwierzat ale na ludzkich nikt nie testuje, wiec niby bardziej bezpieczne I mozna brac tylko pod kontrola lekarza. Ja narazie daje rade bez, ale dzis juz czuje pelne zatoki...

Kasiap3 tak jak napisalas wszystko w granicach rozsadku, tez bym nie pozwolila chodzic dziecia z jedzeniem (czyt. Palka kurczaka) ale ciastka,popcorn I chrupki ok, nakrusza ale nie tylko moje ;) zazwyczaj nikt nie ma z tym problemow wsrod moich znajomych. Fakt wkurza mnie jak pozniej popcorn wygrzebuje z kanapy [emoji14] ale do przezycia ;) zreszta od czego mam.psa :) problem z okruszkami rozwiazany haha

Te dziewczyny co maja psy.... czy bedziecie odizolowywac psa od niemowlaka? Ja chce zalozyc bramke miedzy salonem a kuchnia, bo mam duze przejscie I nie chce zeby pies wchodzil do salonu , gdzie dziecko bedzie lezalo na podlodze a druga sprawa siersc! Mam duzego psa I problem siersci bedzie zawsze, mimo czestego odkurzania, jak jest okres linienia to masakra, ona idzie a za nia wlochy leca ;) moj maz mowi ze prEsadzam.

Ja caly porod mam jedna polozna, ktora jest ze mna cala zmiane :)

Mi dzis mega stawia sie macica az dokladnie widzialam, jej rozmiar, ciagle mnie prze na pecherz, chodze co 10min a I tak czuje jak bym sie nie wysikala, ide tez magnez wypic
Mam shih tzu i nie da się go odizolowac bo jest niepozbyty. A nie boję się że zrobi dziecku krzywdy bo już wytestowany przy dziecku siostry ;) nie boję się zarazkow i bakterii itp. martwi mnie tylko jedno jak ja go będę wyprowadzać rano jak urodzi się dzidzia bo mąż w nocy startuje i wraca ok 14-16
 
Mam je od skończonego 15tc. U mnie nie wpłynęły na długość szyjki. Cały czas ma 5cm. Szyjka jest zamknięta. Te skurcze to podobno normalna rzecz. Lekarze mówią, ze to za wczesnie, ale co ja zrobie, ze je mam? Z kolei koleżanki wielorodki miały tak jak ja od wczesnych tygodni i normalnie donosiły ciąże. Jasne, ze trzeba to sprawdzić, ale tez bez paniki. Zobacz ja czy @Mycha07 mamy je od 15tc i na razie jest ok.
Będzie dobrze Kochana! Odpocznij, weź magnez, w krytycznych sytuacjach nospe.


Synek [emoji170] luty 2014
Walentynka [emoji169] listopad 2017

Dziękuje kochanie bardzo [emoji8] wezmę zatem magnez 2x i jakby się nasiliło to nospe

@shaggy dzięki wielkie. Jesteście wspaniałe [emoji173]️


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
oj tak, dłuży się bardzo :p ja staram się zająć czymś cały czas, żeby nie spoglądać co chwile na zegarek :p i tym oto sposobem umyłam całą lodówkę i zamrazarkę, posprzątałam w kuchni w szafkach, zrobiłam pranie i zaraz biorę się za porządki w szafie z ubraniami :D
Daj trochę tej energii bo wyraźnie za dużo jej masz ;)
 
ale dużo piszecie ☺

moja Emilia to też wulkan energii aż czasami nie nadążam za nią ale zawsze taka była ☺ jak jesteśmy u kogoś to zachowuje sie grzecznie i jest kulturalna ( aż zastanawiam sie czy to moje dziecko )

ja jak urodziłam Emilke to jedyna rzecz która mnie przerażała to kąpiel ( ważyła 2100 ) bałam sie że coś jej zrobie . A po urodzeniu nosiłam ją w beciku czułam sie pewniej aż troche przybrała ☺ każdy sobie poradzi wkońcu to instynkt

do szkoły rodzenia nie chodziłam, teraz też sie nie będe zapisywać jeden poród przeżyłam to teraz też dam rade ( chyba ) , byle nie panikować i współpracować z położną i lekarzem ☺

ja zrobiłam obiad naszło mnie na leczo ☺ a wy co dziś gotujecie
U mnie nuggetsy z ziemniakami i surówką z sałaty lodowej.
 
A jak wtedy z sierscia I zabawkami, jak dziecko raczkuje, I co wtedy te wszystkie wlochy zbiera? Nie da sie calkowicie oczyscic z siersci. Pies ma swoja loze, nie wolno mu wchodzic na kanape czy gorsze do lozek. Ogolnie w ogole nie wchodzi na pietro, gdzie sa sypialnie. Nadal by byl w domu, bo mam duza kuchnio-jadalnie przedpokoj, ale do salonu bym go nie wpuszczala przez pierwsze miesiace, bo dziecko bedzie lezalo glownie na podlodze I w kolo gryzaczki itd... A ona czasami taka sierota wielka, nie uwazna, balabym sie ze weszla by na dziecko albo przeszla po nim :/ a kolo 30kg wazy.
Zeby nie bylo ze wyjde na jakas co pieskow nie lubi ;) bo piesek naprawde kochany jest I taki przytulas, jak male dziecko sie zachowuje (2lata ma) do dzieci jest mega cierpliwa I nie wie co to agresja. Bardziej siersc I czasami jej ciamajdowadosc mnie przeraza. Potrafi wszystko z lawy postracac, bo sie tak cieszyy i wtedy mega ogonem zaczyna machac [emoji14] przy okazji wszystko zwalajac z niej ;)

Skurcze BH beda juz do konca ciazy, w prawidlowej ciazy nie powinny wywolac porodu.
 
Ostatnia edycja:
cześc, ja jeszcze 15 minut pracy i do domu :) miałam trochę luzu, wiec udało się podgonić watek ;)
co do szkoły rodzenia - ja chodziłam w pierwszej ciązy i w sumie traktowałam to jako formę rozrywki i wyjscia z domu - teraz zamierzam pracować jak najdłużej wiec prawdopodobnie nie bede miała na to za bardzo czasu (siły? ochoty?) z drugiej strony nie jestem pewna czy teoria ze szkoły rodzenia była jakos specjalnie przydatna... i tak do wszystkiego przy dziecku trzeba dojsc samemu :)
 
reklama
@Mycha07 Ja mam o tyle dobrze, że nasza część domu jest na piętrze i pies do pokoi nie wchodzi. Ma swoje legowisko do góry na korytarzu i to jej wystarcza. Normalnie w ciągu dnia przebywa na dole w części rodziców. Nie będę musiała się martwić o sierść w naszym salonie i sypialni, ale na dole dziecko też będzie przebywać, zwłaszcza, że raczej tam "dzieje się życie". Mogę jedynie zadbać o częste sprzątanie i starać się mieć obie na oku. ;)

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry