reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe maluszki- bilanse i zdrowie

Dziewczyny odnosnie szczepien 5w1 napisze jesli ktos nie wie - ze to szczepieni ktore jest wkłuciem w druga noge przeciw WZWB jest bardziej bolesne i męczace dla nózki, niż szczepienie 5w1 dlatego dzieciaczki bardziej placza, a dlatego tez pielegniarka szczepi to jako drugie szczepienie zazwyczaj ;-)
Pisze Wam o tym bo juz kilka ososb zwrocilo na to uwage że dziecko płacze głośniej przy tym drugim wkłuciu.

Nimfi, niestety nie mogę się z tym zgodzić. Owszem przy drugim wkłuciu dzieci bardziej płaczą ale to dlatego że pierwszego wkłucia się nie spodziewają i są zaskoczone, a przy drugim już wiedzą co je czeka i taka jest odpowiedź organizmu.Mój miał 6w1 i dodatkowo pneumokoki i właśnie przy drugim ryczał jak bóbr, wszystko dokładnie jak opisała lekarka.
 
reklama
Adrzelika ciekawe co piszesz o tej witamieńie D, moja Milenka tez słabo główkę podnosi, ale ona w tych szynach była i nawet ńie miała szansy ćwiczyć.
A z tym mierzeniem to jest straszna przeginka u mnie tez, mój Antos urodził sie 62 cm a po 4 tyg kobiecie wyszło 58, czy ona w kartę nie mogą spojrzeć, przecież robią z siebie głupią.


Mojej Milence wyskoczyla na brwiach ciemieniucha, na głowie jeszcze nie ma, ale ma tez za uszami. Moje dzieci maja ciemieniucha bardzo długo, nawet Karolka jeszcze miewa, byłam u specjalisty i powiedział ze taki urok, Antek tez ma jeszcze ciagle, więc czekam aż wyjdzie Milence na głowie.


My na szczepienia idziemy dopiero w piątek, mała będzie miała 2 mc, jakoś tak wyszło, nie chciałam przed chrzcinach, miałam potem iść we wtorek, ale musiałam ze starszymi iść do okulisty - wizyta zaplanowana od 6 mc, no a tatuś z pracy zwolnić sie nie mógł :( bo po co.
Jestem bardzo ciekawa ile młoda waży, w sumie od 6 tyg jej nie wazylismy, a je ciagle bardzo mało 40-90 ml co 2-3h, ale jakoś specjalnie na chudą nie wyglada :)
Jedyne co mnie martwi to fakt ze musze iść na szczepienia z Antkiem bo nie mam co z ńim zrobić, może być wesoło, biorę szczepionkę 5 w 1 więc dwa ukłucia. Zobaczymy jak zareaguje starszy brat.
 
Alfa napewno ładnie przybiera, moja niby no stop na cycku choć ja mam mało pokarmu i zdarza mi tak góra do dwóch butelek dokramiać a zjada mi tylko 30-40 a młoda przybrała mi w miesiąc 790 gram, mi sie wydaje że mało a lekarka mnie uświadomiła że jak najbardziej prawidłowo
 
Aneczka no jestem bardzo ciekawa jak to wyjdzie u nas, moja teraz jest tylko na butli, ale w ciagu dnia wypija jeszcze średnio 30 ml herbatki, jak nie wypije to ma problem z kupką.
 
Alfa bedzie dobrze nie warto się zamartwiac na zapas, wiem po to sobie.u naszej Zosienki tego nie widać że przybiera bo jest długa i chyba ta jej się to rozkłada:-D
 
hej była u nas dzis pielegniarka Marika(20/11/2011) waży 4.990 mierzy 58cm, wiec niepotrzebnie sie martwilam o jej wage. Urodzila sie z wagą 3.400,ale przez ten szpital to po raz drugi spadla z wagi, ale widocznie szybko sobie nadrobila. Tez nieraz daje butle, ale teraz juz bede spokojniejsza. U mnie tez byl problem z kupka wczoraj, ale dalam troche rumianku popic i poszlo.... :-) tylko ze moja nie chce pic takich rzeczy z butli, z łyzeczki tez nie, dalam jeje zakraplaczem do oczu :-)
 
Nimfi, niestety nie mogę się z tym zgodzić. Owszem przy drugim wkłuciu dzieci bardziej płaczą ale to dlatego że pierwszego wkłucia się nie spodziewają i są zaskoczone, a przy drugim już wiedzą co je czeka i taka jest odpowiedź organizmu.Mój miał 6w1 i dodatkowo pneumokoki i właśnie przy drugim ryczał jak bóbr, wszystko dokładnie jak opisała lekarka.


Mnie to powiedziala lekarka wlasnie :sorry2:
Szczepienie przeciw WZWB jest bardziej bolesne dlatego rodzice czesto wybieraja szczepienia 6w1 zeby dziecku oszczedzic tego bardziej bolesnego uklucia. A jak jest z pneumokokami nie wiem... byc moze tez jest bardziej bolesne.

Przeciez nie kazde ulucie tak samo boli? Sama pamietam jeszcze z dziecinstwa ze jednych szczepionek wcale nie czulam a inne szczypały jak cholera - i stad ten bol jak podejrzewam.
 
reklama
alfa- masz racje wszystko robią na odwal. Mój ma teraz 68 cm jak nic a po urodzeniu mierzą dokładnie i miał 62 zresztą było widać dziecko na pewno się nie skurczyło.

Mój biedaczek przed chwilą tak płakał,aż się zanosił i puźniej wzdychał jak się uspokoił na brzuszku moim a teraz śpi, ciekawe jak długo? To chyba normalne ten płacz? Najgorzej go bolało na nóżkach.

pepsi- bez recepty, bo dziś kupowałam
 
Do góry