reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe maluszki- bilanse i zdrowie

i my po 1 szczepieniu.ja bralam 5w1,młoda zniosła to bardzo dzielnie.pierwsze wkłucie zapłakała troche, wzielam ja na ręce, uspokoiła się, 2 wkłucie bardziej ją zabolało, ale też na rączki i spokój.
a tak ogólnie waży 4890. lekarka i pielęgniarka( sąsiadka z osiedla) były zszokowane że taka silna ona, że główkę bardzo wysoko podnosi.a jaka długa.no nic rośnie mi kruszynka a tak się bałam że nieprzybiera
 
reklama
My mieliśmy szczepienie tydzień temu ( Franciszek był chory, więc mieliśmy przesunięte). Mieliśmy zwykle szczepienie na NFZ, trochę popłakał, ale tak żałośnie, że aż mi było przykro... Wieczorem miał 37,9 i płakał bardzo za każdym razem jak się obudził, ale ok 2 w nocy mu przeszło. Ważył 5030 g i ma 62 cm długości. Wychodzi, że urósł o 8 cm, ale wydaje mi się, że po prostu w końcu się wyprostował, po tym feralnym dla nas ułożeniu w ciąży. Ma złe wyniki tarczycy, jutro idziemy powtórzyć badania, bo jest możliwość, że to przez przyjmowane leki przeze mnie w ciąży. No i nieszczęsny kręcz szyi...
 
cocca- my idziemy na pierwsze szczepienie 27 stycznia też przesunięte i NFZ aż się boje później,że nie będzie chciał spać też jestem ciekawa ile waży i ma cm
 
Dziewczyny odnosnie szczepien 5w1 napisze jesli ktos nie wie - ze to szczepieni ktore jest wkłuciem w druga noge przeciw WZWB jest bardziej bolesne i męczace dla nózki, niż szczepienie 5w1 dlatego dzieciaczki bardziej placza, a dlatego tez pielegniarka szczepi to jako drugie szczepienie zazwyczaj ;-)
Pisze Wam o tym bo juz kilka ososb zwrocilo na to uwage że dziecko płacze głośniej przy tym drugim wkłuciu.
 
A my w przyszłym tygodniu mamy drugą szczepionkę 5w1. Ale nie wiem czy teraz kłują juz tylko raz czy znów dwa?
 
nimfim jeśli to prawda to bardzo się cieszę..:-)chociaż moja po tym WZW normalnie się zachowywała ale płacz był straszny jak było wkłucie ,płakałam z nią...a dopiero pierwsze 5w1 będzie miała w środę w następnym tyg całe opóźnienie przez stan skory..ehh odkryłam czemu moja mała ma cały czas czerwoną skórę na szyjce to po emolium po kąpieli miedzy fałdkami zostawał tłusty ślad a ja się mordowałam i po dermatologach chodziłam..ostatnio umyliśmy ją w samej wodzie i na noc zasypałam zasypką alantan wczoraj skórka ładna,zadowolona byłam a na wieczór wykąpaliśmy w płynie i dziś znowu czerwona ehh

onanana ​z tego co się orientuje to jeden raz..z tyłu książeczki są oznaczenia szczepień..ile wkłuć!
 
Trzecie szczepienie WZWB dopiero ok 7 msc zycia a wiec teraz beda tylko szczepienia 5w1 i te dodatkowe jak ktos chce rota czy pneumo...
 
mój po szczepieniu udało się wcześniej zrobić płakał biedaczek, ale pielęgniarka mówiła, że nie płakał najgorzej, a po wziełam go na rączki i odrazu się uspokił ubrałam go i poszedł spać... śpi teraz bidula moja, ale nie płacze póki co, waży 5540kg a źle go zmierzyła, bo podkurczyła mu nogi i nie chciało jej się powtórzyć głupia baba 59,5cm mu zmierzyła jak przy porodzie miał 62cm a ja go w domu mierzyłam i zakładam mu ciuszki na 68cm i tyle mi wyszło zresztą widzieliście na zdjęciach jaki długi jest.

Lekarz kazał nam robić okłady z altacetu i brać Viburcol w razie gorączki

A mówiłam mu że nie podnosi mi główki jak lerzy na brzuszku a na rączkach jest sztywny i nie ma problemu z obrotami jak i na pleckach to kazał mi brać witamine D 4 krople na dzień i mówi, że w ciągu tyg powinien podnieść główke, czyli, że co potrzebuje więcej tej D, bo on tego nie ma sily...
 
reklama
onanana teraz tylko jedno wkłucie

to prawda 5w1 jest mniej bolesne i ja też miałam jako pierwsze wykonywane.

Zośka jakoś przetrwałą noc, choc spała nie spokojnie coś ją wybudzało co godzinę, może biedaczka przeżywała.obyło się bez gorączki. mi pielęgniarka taki domowy przepis na okład z sody oczyszczonej napisała gdyby były obrzęki bo mówiła że altacet jeszcze jest troche za kwaśny jak na taką skórkę naszych niemowlaków
 
Do góry