reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe maluszki- bilanse i zdrowie

Moja będzie miała dopiero szczepionkę 5w1 pierwszą w 12tyg bo miała wysypkę i pediatra jest ostrożna w szczepieniach więc nie zaszczepiła jak na razie dostała Wzw w 8 tygodniu...
 
reklama
dzięki dziewczyny za odpisanie, bo ja już się martwiłam, że będzie nie tak coś, bo wyjdzie mu w 11 tyg, ale później zrobię też opóźnienie na kolejne, bo lepiej tak jedno po drugim ponoć nie dawać będzie tak bezpieczniej ...
 
Byliśmy dzis u mojej alergolog. Ja byłam ze sobą, bo na czas ciąży przerwałam odczulanie i trzeba wznowić. I przy okazji umówiłam też Natalkę, bo ma taka wrazliwą skóre i czasem różne wysypki.
Natalka ma rzeczywiście bardzo delikatną i wrazliwa skórę. Ale większość noworodków teraz taką ma ;-) Nie jest źle, bo nie ma tej skóry suchej, mówi, ze jest dobrze wypielęgnowana :-) Mamy po prostu dbać o nią jak o wrażliwą skóre i tyle. I mleko zmienić na to z oznaczeniem HA, bo nie ma sentu tak od razu podawać Nutramigenu. No i zobaczymy jak sie zachowa po zmianie mleka. Te wysypki sa raczej kontaktowe, ale nie mozna wykluczyć, ze też pokarmowe. Tak też myślałam, bo ja nic alergizujacego nie jem i Nutramigen dostaje to nie powinna miec od jedzenia.
Generalnie to jest szansa, ze to wszystko jej przejdzie i nie bedzie alergikiem, ale ze wzgledu na moja alergię trzeba uważać. No i powinnam jak najdłuzej karmic piersią :-(
 
My dzis na szczepieniu byłysmy, płaczu było bo 3 szczepionki za jednym razem, na te odpłatne niestety nas nie stac...
Lenka wazy juz 4700g. Ma nadwagi 300g, ale lekarz powiedział ze to nie wiele i nie ma sie co martwic tym bardziej ze mała karmiona jest tylko butla

Margana my tez przeszłysmy dzis na mleko HA (pisałam w Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne ) zobaczymy czy beda rezultaty
 
Justynaz tylko, ze my przechodzimy w drugą stronę - z mleka dla alergików na takie dla potencjalnych alergików, bo ja sama bedac alergikiem dmucham na zimne od początku. Ale alergolog mówiła, zeby małej nie przyzwyczajać tak od razu do diety eliminacyjnej i poobserwujemy czy po tym HA nic się nie bedzie działo;-)
 
Justynaz moja w 6tyg ważyła 4600g i nikt nam nic nie mówił o nadwadze, synek Nimfii też tyle ważył i też nie wspominała o nadwadze... Ale ja karmię piersią, a nie butlą być może to jakaś różnica
 
Ja tez nie moge w to uwierzyc,moj Artur mial 4900g po ukonczonym 6 tyg.,jest tylko na piersi o nadwadze nic lekarz nie mowil a niedowaga Justyna u was tez chyba nie wchodzi w gre,wiec nie wiem o co chodzilo lekarzowi?
 
Justyna jaka nadwaga mój mały w 6 tyg miał 5300 (mimo, że to chłopiec) i nikt o nadwadze nie mówił!!Ciesz się, że dobrze rośnie po roku dzieciaki gubią to co tak nagromadziły wczesniej mam przykład po mojej Tosi jak miała rok ważyła 11400 a teraz od 2 lat waży 24 kg.
 
reklama
Do góry