reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🍁🎃Listopadowe kreski - niech to będzie miesiąc radości i u każdej z nas bejbik zagości🎃🍁

a możesz pokazać te z kwietnia?

Co się zmieniło między kwietniem a teraz? Była jakaś choroba z goraczką ostatnio? Czy mąż bierze suple (i jakie)?
Jasne, te są z kwietnia. żadnych chorób, suple bierze, cynk, selen, l-karnityna, maca, omega 3, b complex :/
 

Załączniki

  • IMG_3535.jpeg
    IMG_3535.jpeg
    141,8 KB · Wyświetleń: 84
reklama
Jasne, te są z kwietnia. żadnych chorób, suple bierze, cynk, selen, l-karnityna, maca, omega 3, b complex :/
kurcze, no trochę spadły. Trochę bym rozszerzyła suplementację jeszcze o ubichinol, likopen, olej z czarnuszki, do zbadania i ew suplementacji witamina D. Czy mąż miał robiony lipidogram?

Wydaje mi się, że nie bez wpływu może być 6 dniowa abstynencja. To dość długo. Niby się łapie w widelkach, ale do ivf wymagają 2-4 dni abstynencji. Ja bym następnym razem na Waszym miejscu spróbowała z 3 dniami.

Tylko nie martwcie się morfologią. To jest najbardziej zmienny parametr, badany jest tylko pewien odsetek plemników i generalnie rola morfologii w ocenie wyników badania nasienia coraz bardziej słabnie. Więc taki spadek z 3 na 1% może nic nie znaczyc i jakby mąż zbadał znów za miesiąc to by mógł mieć 4%.

Nie zalamywac się, wyniki nie są najlepsze, nie chcemy takich, wolimy lepsze, ale to jeszcze nie są wyniki do płakania nad nimi, to są wyniki do podkręcenia niektórych elementów, bo np ruch macie fajny
 
kurcze, no trochę spadły. Trochę bym rozszerzyła suplementację jeszcze o ubichinol, likopen, olej z czarnuszki, do zbadania i ew suplementacji witamina D. Czy mąż miał robiony lipidogram?

Wydaje mi się, że nie bez wpływu może być 6 dniowa abstynencja. To dość długo. Niby się łapie w widelkach, ale do ivf wymagają 2-4 dni abstynencji. Ja bym następnym razem na Waszym miejscu spróbowała z 3 dniami.

Tylko nie martwcie się morfologią. To jest najbardziej zmienny parametr, badany jest tylko pewien odsetek plemników i generalnie rola morfologii w ocenie wyników badania nasienia coraz bardziej słabnie. Więc taki spadek z 3 na 1% może nic nie znaczyc i jakby mąż zbadał znów za miesiąc to by mógł mieć 4%.

Nie zalamywac się, wyniki nie są najlepsze, nie chcemy takich, wolimy lepsze, ale to jeszcze nie są wyniki do płakania nad nimi, to są wyniki do podkręcenia niektórych elementów, bo np ruch macie fajny
a, i jeszcze bym dodała, że może koncentrację na 1ml macie slabą, ale już liczba plemników w próbce jest w normie. Więc mąż nadrabia objętoscią, więc to też jest ok :)
 
kurcze, no trochę spadły. Trochę bym rozszerzyła suplementację jeszcze o ubichinol, likopen, olej z czarnuszki, do zbadania i ew suplementacji witamina D. Czy mąż miał robiony lipidogram?

Wydaje mi się, że nie bez wpływu może być 6 dniowa abstynencja. To dość długo. Niby się łapie w widelkach, ale do ivf wymagają 2-4 dni abstynencji. Ja bym następnym razem na Waszym miejscu spróbowała z 3 dniami.

Tylko nie martwcie się morfologią. To jest najbardziej zmienny parametr, badany jest tylko pewien odsetek plemników i generalnie rola morfologii w ocenie wyników badania nasienia coraz bardziej słabnie. Więc taki spadek z 3 na 1% może nic nie znaczyc i jakby mąż zbadał znów za miesiąc to by mógł mieć 4%.

Nie zalamywac się, wyniki nie są najlepsze, nie chcemy takich, wolimy lepsze, ale to jeszcze nie są wyniki do płakania nad nimi, to są wyniki do podkręcenia niektórych elementów, bo np ruch macie fajny
Dzięki za słowa otuchy 🙈 jak się rejestrował to mu powiedzieli ze ma być 5 dni minimum, wiec się tego trzymał.. Zobaczymy co powie lekarz jutro i wtedy zrobię zapasy supli🤦‍♀️ edit: badał cholesterol i podstawowe badania (morfo, glukoza, tsh) i wszystko w normie. Zobaczymy co dalej
 
reklama
Do góry