reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

A no krzyczenie to norma, szczegolnie w miejscach publicznych :) Dzis pierwszy raz zabralismy go na zakupy i bardzo chcial zaznaczyc swoja obecnosc ;)
 
reklama
Ja mam dwoje dzieci, dwie córki i różnice w rozwoju, temperamencie, zachowaniu widzę kolosalne.
ja myślałam, że u nas różnice wynikają głównie z płci, bo córka to oaza spokoju a Krzyś to chodząca a raczej prawie latająca energia
u nas nie ma zainteresowania słowami, niewiele próbuje mówić, nie lubi słuchać jak mu czytam książeczki chyba, że w tym czasie po mnie łazi albo wciska mi paluchy do nosa i ust
tylko ruch go kręci i nie ma potrzeby innych postępów ;)
 
A mamy karmiace mm. Ile razy teraz dajecie mleko i ile ml?
Moj ostatnio znow je o 24 albo budzi sie glodny.w nocy jak nie zje o 24.
Wychodzi ze 5x je mleko po ok 150 ml, w tym ostatnio znow kasze. Do tego kasze na wodzie z owocami, owoce i zupka. Mojej zjada duzo ponad 200ml a jak sloiczek to 190 ml. Do tego chrupki kukurydziane. Chyba powinnam mu wyeliminiwac z jedno mleko...
 
My też 4 razy po 150, i 1 raz na kolacje 180. Czyli 5 razy mleczko. Obiadek do 190, deserek wyciskany z tubki, chrupki, czasem ryż z obiadu troszkę dam bo się upomina.
Skoro tyle mleka pije widocznie potrzebuje zjeść.
Nie mam pojęcia ile stałych posiłków musiałaby juz mieć?
Jajeczko może będę dawać przed drugim mleczkiem co drugi dzień, albo kanapeczke. Tylko czy można kolejny stały?
 
Z informacji które ja mam w książeczce zdrowia pisze, że dziecko w tym wieku powinno mieć 5- 6 posiłków w tym minimum 3 mleczne. Czyli powinno dostawać około 600 ml mleka. Ale kaszka mimo, że jest posiłkiem stałym jest też mleczna więc może być np dwa razy butla+ kaszka+ zupa+ deser owocowy.

My mamy tak:
Rano moje mleko, potem kaszka na mleku albo jajecznica z chlebkiem (co duggi-trzeci dzień), albo jogurt z owocami, potem obiad, potem mleko koło 16, potem zaraz deserek owocowy albo ostatnio dałam budyń no i na wieczór mleko. W nocy mleko 2 razy albo i 3.

Relepka moja pierwsza córka jest raczej spokojna, delikatna, nigdy nic nie zniszczyła, bardzo dba i szanuje swoje rzeczy i od dziecka była bardzo ostrożna dlatego zaczęła raczkować dopiero jak miała 9 miesięcy, chodzić krótko po roku...Uderzyła się pierwszy raz chyba jak miała ponad rok...
A mała...szczypie, drapie, wszystko zgniata w tych swoich małych łapkach, jest bardzo ruchliwa, co chwile się w coś uderzy, przewróci się...Zupełnie dwa różne temperamenty.


Chciałabym podać córeczce jakieś takie kiełbaski, paróweczki...coś w tym rodzaju, ale nie chce jakiegoś syfu. A wy się znacie na zdrowym jedzeniu więc podpowiedzcie coś. Co można dać takiemu dziecku? Mam eku sklep koło domu więc tam pewnie kupię wszytsko tylko powiedzcie co...
 
reklama
U nas w jednym ze sklepów sprzedają porów ki z 70 procenta mi mięsa właśnie takie zacznę podawać jeśli sama nie dam rady zawsze zrobić sama... tylko drogie ponad 50 zł za kilo...
 
Do góry