reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

My jemy tak jak na pudelku od mleka i akurat tak sie udalo, ze malemu pasuje. Byly cztery mleka i zupa, teraz po 6 miesiacu 3 mleka, zupa i jakis deser. Do mleka na noc kleik kukurydziany i przesypia cala noc bez jedzenia od dwoch tygodni.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Tak sobie zaglądnęłam ile nas było i została garstka, a jeszcze Stokrota i Maselko się schowaly.
Jestem jestem :D

Moja wczoraj zasnela przed 18 i spala do 5:00 nie dalo sie Ja przetrzymać niestety.
Mleko pije 2 tak z 4-5 razy + obiadek
Dzisiaj daje Jej batata a jutro chyba cukinie zrobie :)
 
Nana tak mieszam mleko 1 i 2. Teraz daje pół na pół

U nas karmienie wygląda tak:
8:00 mleko ok. 150-180 ml
12:00 kasza manna z owocem i mleko ok. 90 ml
15:00 obiadek i herbatka/soczek
18:30 mleko ok. 150 ml lub kleik ryżowy z owocami i mleko ok. 100 ml
23:00 mleko 180 ml
Czasami te ilości mleka są mniejsze lub większe zależy jaki malutka ma apetyt. Staram się przestrzegać godzin karmienia.

Dziewczyny moja Zosia ładnie przesypiała noce (20:000 - 6:00) a teraz znowu jej się pomieszało i budzi się wyspana około 3 w nocy.
Dzisiaj obudziła się o 2:40 i nie spała do 5:30 a my razem z nią :(

Na forum będzie teraz mniejsza aktywność bo pewnie mamy spacerują korzystając z pięknej pogody
A my mamy inkubator domowy po szczepieniu i nie wychodzimy na dwór
 
cześć dziewczyny:-)
tak podczytuje was czasem i stwierdziłam, że jednak napisze;-p trochę długo mi to zajęło, bo zastanawiam się czy napisać od 30tc:-) hehhee

U nas z tym karmieniem same cyrki. Wcześniej odciągany pokarm, teraz prosto z cycka. Mały je kiedy mu się podoba i ciężko rozszerzać diete. Jakiś plan dnia jest gdy jest mm, to wielka zaleta butli:-) no i pięknie przesypiał noce. A teraz z cycka zjada mniej a często, no i nadrabia w nocy więc je co 2-3h. Już sama nie wiem, czy to dobrze czy może jednak źle.
Staram się mu podać jeden "inny" posiłek w ciągu dnia. Raz jest obiadek, czy zupka, innym razem kaszka z musem owocowym. Albo rozgnieciony bananek, jabłuszko itp.. Pięknie je łyżeczką bo od 3,5 miesiąca wprowadzaliśmy słoiki, ale boje się że za mało mu wprowadzam nowości.. Ogólnie jakoś 1-2h po jedzeniu innym niż mleko, kończy się cyckiem. Są jakieś mamy co kp? jak u was sytuacja wygląda?

A co do nocy, mój robak właśnie ostatnio budzi się ok. 3.00 i do 4.30 nie śpi. U nas winne są zęby, idą górne jedynki. Przy dolnych jedynkach, tez było podobnie.
 
Kate to się długo zbierałaś żeby napisać :D

Ja już zakończyłam kp więc nie bardzo pomogę, ale z opisu wydaje mi się, że młody może laktację dostosowuje do swoich potrzeb i po kilku dniach wszystko powinno do normy wrócić.
Rozszerzanie diety zaczęłam jak jeszcze karmiłam piersią i to wyglądało tak, że córcia jak była głodna dostawała słoiczek i dopijała z cyca
 
reklama
Nana tak mieszam mleko 1 i 2. Teraz daje pół na pół

U nas karmienie wygląda tak:
8:00 mleko ok. 150-180 ml
12:00 kasza manna z owocem i mleko ok. 90 ml
15:00 obiadek i herbatka/soczek
18:30 mleko ok. 150 ml lub kleik ryżowy z owocami i mleko ok. 100 ml
23:00 mleko 180 ml
Czasami te ilości mleka są mniejsze lub większe zależy jaki malutka ma apetyt. Staram się przestrzegać godzin karmienia.

Dziewczyny moja Zosia ładnie przesypiała noce (20:000 - 6:00) a teraz znowu jej się pomieszało i budzi się wyspana około 3 w nocy.
Dzisiaj obudziła się o 2:40 i nie spała do 5:30 a my razem z nią :(

Na forum będzie teraz mniejsza aktywność bo pewnie mamy spacerują korzystając z pięknej pogody
A my mamy inkubator domowy po szczepieniu i nie wychodzimy na dwór
Ile dajesz kaszy manny lub kleiku do owocow?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry