reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

reklama
Angoba dobrze, że będziesz miała te kontrolne ktg. Lepiej być pod kontrolą
Kurcze a ja jeszcze ani razu nie miałam robionego. Te standardy w naszej służbie zdrowia jednak są mało ustandaryzowane. Jedni lekarze zalecają od 37 tygodnia inni dopiero po terminie z OM
 
Finke, momentami na tym pierwszym ktg zapis dochodzil do 200. To drugie juz bylo ok ale co tu duzo mowic - niepokoj pozostal... :(

No i niby chcemy się badać by wiedzieć, że jest ok, a tak naprawdę jak cokolwiek wyjdzie nie tak to kolejne badania już nie uspokajają bo ziarno niepokoju pozostaje. Znam ten ból. Może być wszystko idealnie a mały szczegół potrafi wzbudzić wielkie obawy.

Na pewno będzie dobrze. Może mała dużo się ruszała, miała jakiś moment aktywności i stąd takie tętno?
To już niedługo i będziemy miały swoje dzieciaczki. Choć niepokój o nie i tak pozostanie...
Ech takie ciężkie życie matki...

Mi wróciły skurcze przepowiadające. Bywają nawet co 15 minut. I mam wrażenie, że brzuch opadł choć i tak był nisko.
Nasprzątałam się też w mieszkaniu- wicie gniazda się włączyło :)
 
Reni, chyba na śląsku tylko nie robią ktg, u mnie to samo



U nas co lekarz to inaczej. Jedni robią u siebie na każdej wizycie od 30- 32 tygodnia. Inni po 36 zlecają w
szpitalu, w jeszcze inni w tym mój nie robią wcale.

W sumie nie wiem jak jest najlepiej bo kilka lat temu nie robiło się ktg tak standardowo. Ja nawet w pierwszej ciąży nie miałam. Raz może tylko i potem podczas porodu.
Zresztą tak samo z usg. jedni robią co miesiąc, inni 3 razy...
 
Pytam dlatego bo mi przed ostatnio skakalo do 160-180 teraz na wizycie 160-180 i raz 190 moj lekarz mowi ze jest dobrze . Jutro jade na ip sprawdzic tetno bo bardzo sie tym martwie.
 
Tak patrze ze na pierwszym ktg to nawet 190 przekraczalo momentami :) czytalam ze to normalne w ostatnich dniach ze tetno jest wysokie
 

Załączniki

  • 1445657454889.jpg
    1445657454889.jpg
    22,2 KB · Wyświetleń: 48
reklama
Do góry