reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Calineczko- bierz poprawkę na to co mówią inni, bo dla jednych to super wózek,a dla innych badziewie... u nas np. tak było, kupowali xlandery espiro czy inne na 3 kółka albo przód skrętny, obracające się, a u nas jest 1 droga i to płytowa, i dziecko wtedy jechało jak na wertepach( wiem bo koleżanka kupiła) a ja wzięłam prosty kaps3. za 560zł. na amorach i zwykłych pompowanych kółkach i był super, każdy wertep przejechał a dziecko nie jeździło jak na offroadzie :) dlatego najlepiej jest zobaczyć samemu w sklepie.

u nas w hurtowni Pani położyła nam szczebelki od łóżeczka( a one nie są wysokie) i przejechała paroma wersjami wózków po nich z lalką w środku , w niektórych tak latała że masakra.

Poprostu niektóre wersje są tylko i wyłącznie na proste chodniki w miastach. Grunt to dobre rozpoznanie dostępnych wersji i dobranie ich DLA DZIECKA I TERENU , a nie dlatego że ktoś mówi że ok, i nam sie podoba bo jest śliczny.... to nie my mamy w nim jeździć!!!

A co jeszcze ważne przy wózku jak ktoś kupuje, taki wielofunkcyjny to polecam takie co można zaczepić czy przełożyć rączkę w tył i w przód, bo najczęściej są to wózki w których dziecko jeździ przodem do kierunku jazdy, a jak np. świeci słonce cały czas mu w twarz to nie można go przestawić tylko jedno wyjście że się wózek za sobą ciągnie, a tak przekładasz rączkę i ma dziecko słońce w plecy. (tak się właśnie moja siostra espiro załatwiła ani spacerówki ani gondoli nie mogła przestawić, bardzo żałowała)
 
reklama
ależ napisałam...

Mama290 - aha, szkoda że nie mieszkacie w okolicy, byśmy mogły się zobaczyć, byś mi poopowiadało o bliźniętach i życiu z nimi :)

ja na dzień dzisiejszy nie myślę o wózkach, itp. nawet nie myślę o tym że będą bliźnięta, ukierunkowałam się na to żeby następne usg a mam 7.04. było ok. i żebyśmy dotrwali zdrowo do 36tyg. po dziewczynce mam sporo rzeczy, a dla chłopaków będzie trzeba zebrać trochę, zwłaszcza dla 2. jak nic szmateks wita :)

a z mdłościami u mnie dziś troszkę lepiej, jak jem czy piję coś non stop to prawie ich nie ma.
 
Ja mam wszystko wozek 3w1 spacerowke do ktorej moge wpiac i gondole i fotelik. Jedyne co bede kupowac to fotelik z baza isofix i skladany przewijak z ikei bo juz wiem co to znaczy bol plecow. Poza tym chyba dostawje do wozka i chuste do noszenia no a potem pieluchy ubranka i codzienne rzeczy
 
Ewel dla mnie te quinni ani nie wyglądają jak wózki ani nie są praktyczne. Może i wyglądają nowoczesnie minimalistyczne i wg ale mam zamiar mieć jeden wozek na codzień i od święta a nie 10 na różne okazje bo i takie historie slyszalam. No ale fakt wielu te quinni chwali :) Sylka to tam się uspokuj juz ;) a nie nadajesz robotę pani doktor :D ich do wyprawki to bedziemy zaczynać zbierac raczej tak od 6 miesiaca chyba że zobaczę jakiś super ciuszek w super cenie wczesniej;) co do wózka pewnie już zdania nie zmienię i zapowiedziałam juz wozek i pościel kupujemy nowe łóżeczko ciuchy itp można kupić używane oczywiście nie licząc tych pielęgnacyjnych i do karmienia ;) ja juz tak mam ze wole wcześniej mieć zaplanowane żeby wiedzieć co gdzie za ile i w razie co na luzie kupywac :)
Mama ja to nie wyobrażam sobie spac z dzieckiem we trójkę w jednym łóżku :) po dwóch takich nocach bym wyladowala w wariatkowie :)
 
Ja to chyba jak uwierzę ale to jeszcze trochę potrwa i ja raczej z tych co na ostatnia chwile wszystko :) Moj maz marzy o nosidelku zawsze jak o tym mowi to mnie rozczula <3
 
Ja sie kompletnie nie znam na wozkach polskich ale quinny to typowy wozek miejski prosty chodnik zadne wertepy wiadomo trzeba tez pomyslec o rozmiarze gondola np bo dziecia beda zimowe to jak je zapakujemy we wszytskie bety zeby bylo duzo miejsca ja np zepsulam parasolke maclarena przy chlopakach konkretnie to sie zlamla mi sie :szok:
 
Mama a u ciebie byly jakies konkretne przeslanki ze bedziesz miala blizniaki??? Okrutnie jestem ciekawa jak to wyglada. A co do spania z dziecmi to sie martwie ze nie mamy dodatkowego pokoju bo Oli od 6 miesiaca spal w swoim pokoju i kazdy z tego tytulu sie elegancko wysypial a teraz do roku jak nie dluzej tzreba bedzie miec dziecko obok lozka
 
Ja sie dowiedzilam w 12 tyg ze beda bliznieta w sumie to tylko raz powiedzilam do mojego ze ciagle chodze gloda wiec moze blizniaki I bach I sa ale oni sa jednojajowi wiec na to ze sa nie bylo zadnego wplywu poprstu taki cud natury druga ciaza blizniacza to dowiedzialm sie wczesniej I tutaj byla juz dwujaowa czyli dziedziczna jak poronilam zrobili mi szereg badan mojego dna zeby wykluczyc jakies wadliwe geny ale zawidolo lozysko ale jestem nosicielka genu blizniat czyli mam wieksze szanse na nie ale wzrasta z roku na rok ilosc wieloraczych ciaz nie pamietam dokladnie ale dziewczyny z watku blizniat znalazly gdzies cos takiego ze o ile sie nie myle to 2050 chyba co druga to ma byc ciaza wieloracza ale jak pisalam wczesniej jakbym miala gwarancje ze wszytsko bedziue ok I nie spedzimy ani jednego dnia w szpitalu to ja moge nawet piecioraczki
 
Wróciłam od gina i niestety pęcherzyk o połowę mniejszy niż na ten mój 5 tydzień powinien być :( i dlatego wystąpiło plamienie. Dostałam luteinę dopochwowo i zobaczymy co będzie dalej. Kolejna wizyta planowo 9.04 i mam nadzieję, że moje dzieciątko nadrobi zaległości. Ale z drugiej strony to takie cudowne zobaczyć tą małą czarną plamkę na monitorze ;) zakochałam się od pierwszego wejrzenia :))
 
reklama
Moje dziexko ostatnio z nami spi i ja mam dostac na glowe , cos mu sie odwidzialo i tylko mama tata w nocy. Posiedzielismy dzisiaj na ogrodzie ale juz sie zimno robi wiec wrocilismy. Ja dla takiego malenstwa to prawoe wszystko w szmateksie znajde bo takie dzidziusie nie niszcza ubranek zwykle 2 razy zalozone i juz za male. Od kwietnia kupie karnek na aquaaerobik mam nadzieje ze pomoze mi nie stac sie sloniem :-)
 
Do góry