reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

No wlasnie nie ryzykuje przez zmiane ustawy bo jest juz w sejmie jesli w lipcu klepna jak planuja ja tracę ok 15-20 tys. Wiec szkoda mi na to nerwow. Jak mowia lepszy wrobel w garści... ale oczywiście trzymam kciuki zeby jednak skonczylo sie na straszeniu i wam sie uda. Jaga ja szukam w wawie do sklepu i tez to graniczy z cudem :( Mam nadzieje ze mi sie udalo ale pewnosci nie mam.
 
reklama
Ale zazdroszczę wam tych wizyt od razu po majówce ja mam dopiero 14 maja a tak bardzo chciałabym zobaczyć tego mojego bąbelka i dopytać co z jego tętnem bo mnie trochę przestraszyłyście że 140 na minute to za mało. A mam pytanie jak wygląda to echo serca czy jest jakiś specjalny sprzęt czy po prostu to dzwięk bicia serduszka podczas zwykłego USG z brzucha?


A jeśli chodzi o wasze problemy z firmami i zusem to na szczęście ja mam jeden problem mniej bo firmę miałam zarejestrować dopiero o obronie magisterki a dzidziuś już w drodze... Więc pozostanę na utrzymaniu męża jakby to nie brzmiało....
 
Właśnie dobre pytanie Wnuczka wie ktoś jak wygląda to echo serca bo mi też moja była gin ostatnio podpowiedziała żebym porozmawiała z moim ginem i podpytała go i poprosiła o skierowanie bo przy moich wcześniejszych przeżyciach uspokoiło by mnie takie badanie...
 
Ja przy każdym badaniu USG słyszę takie głośne bicie serduszka i nie wiem czy to echo czy nie... Czy za każdym razem to robi czy ja muszę o to poprosić albo dodatkowo zapłacić bo chodzę prywatnie... Myślę że jakby było coś nie tak z pulsem mojego dzidzi to by micoś powiedziała albo zleciła jakies badania a tak to mówi że wszystko ok i widzimy się za 4 tyg...
 
Wnuczka skoro ufasz swojemu lekarzowi i on tak mówi to myślę że nie ma co się zamartwiać na zapas... Według mojej wiedzy to jest osobne badanie ale mogę się mylić
 
To moja pierwsza ciążą więc ciężko powiedzieć czy ufam babka starsza z polecenia... Uratowała dziecko mojej siostry... Gabinet odpierdzielony sprzet nowiutki myślę że na razie nie ma sensu szukać innej...
 
Echo serca płodu to badanie przeprowadzane tak jak każde inne badanie USG. Kobieta kładzie się, a do jej brzucha (rzadziej stosuje się USG transwaginalne) przykładana jest specjalna głowica do badania USG, emitująca ultradźwięki. Są to dźwięki o bardzo wysokiej częstotliwości, które po napotkaniu tkanek płodu powracają do urządzenia i po opracowaniu danych przez komputer, tworzą obraz dziecka. Przed rozpoczęciem badania na brzuch nakładany jest specjalny żel ułatwiający przepływ ultradźwięków. Badanie jest całkowicie niebolesne i bezpieczne, zarówno dla matki, jak i dla dziecka.

Takie coś znalazłam wykonuje się je między 18 a 22 tygodniem
 
To z opisu wygląda jak moje zwykłe badanie usg z brzucha jakie mam za każdym razem... Bardzo głośno słychać bibie i gin mówi że tak bije serce mojego dzidziusia... Może w nie których gabinetach nie mają takiego nowego sprzętu który robi wszystko na raz i trzeba sie zapisywać na to badanie ... nie wiem dokładnie... Mi podczas badania ostatnio na tym samym sprzęcie robiła 3D a potem 4D z kolorami dzidziusia wam też?
 
Dziewczyny czy wy robiłyście te badania genetyczne w gabinecie u swojej gin i czy płaciłyście za to jakoś dodatkowo? Bo ja nie po prostu powiedziała że dziecko jest dobrze ułożone pomierzyła posprawdzała a zapłaciłam jak za zwykłą wizytę?
 
reklama
No tak na pewno to zależy od sprzętu ja sobie porozmawiam mimo wszystko z moim ginem na następnej wizycie będzie miał wtedy wynik genetycznego to stwierdzi czy trzeba czy nie chociaż dla swojego spokoju poproszę go o skierowanie
 
Do góry