reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2015 :)

Chce spróbować dać kaszkę ale jak ja zrobić na wodzie czy na mleku modyfikowanym? I traktować to jako dodatek między posiłkami? I tez na początku tak jak że sloiczkami postępować? Ze 2lyz, potem 4,8itp?
 
reklama
Do baru z koleżankami też wychodzę. Nie często, ale raz na dwa, trzy tygodnie. Odciągam jedną porcję mleka więc na 4- 5 godzin mogę wyjść.

Od jutra zaczynam podawać marchew. Mała już dostawała trzy dni więc od jutra dostanie już pełną porcję jako jeden posiłek a potem od razu z ziemniakiem.

No i końcem tygodnia zaczynam gluten :) Fajnie...coś się będzie działo
 
Pisze mleczno ryżowa bodajże. A ile na pierwszy raz? Tak jak Słoiczki?
Widziałam w kartonikach z Nestlé juz gotowe kaszki, ale na początek to za dużo Musiałabym wylewać. Musze zobaczyć jaka konsystencja
 
Kaszki mleczno- ryżowe robi się na wodzie. Można kupić kaszkę ryżową i zrobić na mleku modyfikowanym które dziecko pije jak np jest alergikiem i ma specjalne mleko, albo jak wiesz, że nie każde mleko jest tolerowane dobrze. Wtedy dobrze robić na tym które dziecko pija.

Ja bym na pierwszy raz zrobiła małą porcję taką nie za gęstą. Jak dziecko dobrze toleruje nowości to bym się nie babrała w podawanie po 2 łyżeczki...
 
Ja kaszki nie podaję. Tak myślę, czy nie wprowadzić jej jednak kaszki przed snem, może przespałaby całą noc. Bo teraz budzi się razy a czasami nawet 3 razy i chce jeść.
A jak podajecie te kaszki? Z butelki czy łyżeczką?

Dziewczyny znalazłam artykuł o wprowadzaniu glutenu. Wprowadzam tak jak opisano w artykule, czyli codziennie dostaje po pół łyżeczki grysiku, który gotuje na wodzie i potem rozpuszczam z mm
Link do: Gluten: jak wprowadzać go do diety dziecka?
A czy Wy też tak wprowadzacie gluten, czy może podajecie tego więcej.
 
Kaszki ponoć powinno się podawać łyżeczka, tak mówili mi w szpitalu.
Mój pediatra mówił mi ze glutenu nie trzeba wogole wprowadzać a w szpitalu mówili że trzeba. Bądź tu mądry. Nasze mamy nie wprowadzaly. Sama już nie wiem
 
Ja mam takie informacje, że jak się nie wprowadzi glutenu po 5 miesiącu to potem dziecko może go źle tolerować.

Też jestem zwolennikiem podawania kaszek łyżeczką.

Moja mama wprowadzała gluten. Gotowała mannę a kiedyś też koło 6 miesiąca dawało się dzieciom chleb.
 
reklama
ja wczoraj Stasiowi dałam gotowanego ryżu troszkę łyżeczką :-) ale mu smakował. ja nie wprowadzałam u Jasia glutenu w jakiś specjalny sposób i nie było problemu
 
Do góry