reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Współczuje wam dziewczyny tego spojenia... Ja dziś pospałam jak nigdy oczywiście z przerwami na siusiu... A co do zgagi to mnie łapie wieczorem i to tak mocno pali że nie mogę zasnąć nie ważne co bym zjadła wieczór i tak nie miły...
 
reklama
Dziendoberek,

a ja spiaca jestem ciagle bym spala ale tak nie wygodnie sie spi ze nie do konca sprawia to przyjemnosc.
Dodsatkowo w nocy dochodza mi skurcze i boli mnie podbrzusze jakbym zaraz okres miala dostac pewnie to te braxtony? Wzielam jedna nospe i zasnelam ale i tak wstaje kilka razy do wc to taki tam sen wiecie.
Ja narazie ruchy czuje caly czas ale najbardziej jak sjestem w pozycji polsiedziacej i zrelaksowana na maksa to ten brzuch mi wtedy podskakuje az. U mnie dziala zimne mleko ale tez zimna woda itp i kazde jedzenie praktycznie nie tylko slodkie słodkiego zreszta malo jem.

Dzis na sniadanie zapieklam sobie jabłuszka z cynamonem w ciescie francuski light i do tego kakao takie 100% z odrobinką cukru zaszalałam a co czasem sie cos nalezy, teraz jestem mega najedzona niedlugo pomiar cukru zobaczymy czy bylo to tylko jednorazowe takie sniadanko.
 
Dddmala szczepionka ba hpv daje zabezpieczenie przed chyba 5 odmianami wirusa a ich jest dużo więcej robią badania podobno obniża płodność jeszcze tego nie udowodnili mi sie Max rozłożył idę do lekarza bo ma gorączkę od piątku ehhh
Kachna ja tez nie mam imienia wybranego :)
 
a mam też pytanie czy się orientujecie na co mi teraz może być potrzebna położna środowiskowa?? na wypisie ze szpitala w zaleceniach mam wpisane: kontakt z położną środowiskową, i drugie to dalsze leczenie ambulatoryjne. to drugie to ok. ale położna? w czym ona by mi pomogła już teraz?
 
Kachha ja ostatnio byłam u położnej środowiskowej to przynajmniej ona musiała wszystko wpisać do zeszytu jak ciąża przebiega czy jakieś dodatkowe badania były robione pobyty w szpitalu no i teraz akurat nie ale podczas pierwszej ciąży dawała mi swój nr tel i mówiła że jak już będziemy w domu to żeby do niej zadzwonić to ona przyjdzie...
A i jeszcze pytała jak się czuje psychicznie i fizycznie bo to też wpisywała sobie tam
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny ale jak wybrać tą położna środowiskowa? Bo ja chodzę ciągle prywatnie i nie mam wybranej... Muszę to gdzies zgłosic czy nie koniecznie?

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 
Claudia, ja w poprzedniej ciąży też miałam kłopoty ze spojeniem - fakt, bolało mniej niż teraz ale po cc problem szybko przestał istnieć.

Ewel, jeśli chodzi o położną środowiskową to ja w poprzedniej ciąży zapisałam się do państwowej przychodni (korzystamy z Medicoera) bo nie wiedziałam jaką ofertę mają w Medicoverze - w efekcie przychodziły do mnie dwie :)
 
ewel87 możesz wybrać np jakąś z polecenia. Położna zaczepiła mnie w przychodni, zapytała czy mam już wybraną. Powiedziałam, że nie więc wybrałam właśnie ją. Teraz przy każdej wizycie u gina robi mi ktg, później oczywiście częściej. Moja koleżanka, która ma zupełnie innego lekarza, na drugim końcu miasta też ją wybrała i nie ma problemu. Poprzednio miała z przychodni gdzie zapisywała niemowlę do pediatry i niezbyt sympatyczna się jej trafiła ;)
 
ja położna mogłam wybrać jedna z chyba 3 jakie przynależą do mojej przychodni gdzie mam lekarza rodzinnego - nie wybrałam z tamtąd żadnej a to z tego powodu że siostra i koleżanki poleciły mi inną Panią która naprawdę jest super i w przychodni wpisałam w kartę nazwisko tej Pani i w recepcji nic mi na to nie powiedziały, położną środowiskową możemy sobie wybrać dobrowolnie, ta Pani przychodzi do mnie na kasę chorych, dosyć tych wizyt miałam po pierwszym porodzie, na każde pytanie odpowiadała. teraz też będę do niej dzwonić, może jutro zadzwonię i się umówię, pokażę jej ten mój wypis ze szpitala i zobaczymy co powie :)
 
reklama
Ja tez sie lecze prywatnie a do poloznej napisalam ktora jest w szpitalu :)
Poczekam dzisiaj jak nie odpisze na maila to zadzwonie.
Lepiej jeszcze w ciazy spotkac sie z polozna srodowiskowa przynajmniej mozna sie dowiedziec jaka jest.
3 razy w roku bezplatnie mozna zmienic polozna :)
 
Do góry