reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

U nas się nie praktykuje mierzenia brzucha:)) robi się usg mierzy się miednicy jeśli lekarz uważa że może być zbyt mała by urodzić sn

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
ewel i tak powinno byc. a nie mierzenie brzucha i przez dotyk wymacanie jak ulozone jest dziecko , szczerze dla mnie to jest troche chore i malo nowoczesne , dlatego juz sie obawiam jak bedzie wygladal porod. Jak mozna przed porodem nie zobic usg zeby widziec ulozenie dziecka , wage , pomierzyc ;/
 
Ewel żeby nie moc urodzić SN musisz być po zabiegach w obrębie miednicy albo po wypadku już sie nie praktykuje mierzenia miednicy doszli do wniosku ze każda kobieta jest zdolna do urodzenia u mnie położna mierzy dno macicy i czy pomiar sie zgadza z danym tyg ja mam dziś 26/5 były dwa pomiary ale ja wiem ze ten pierwszy był dobry bo i tak zmierzyli nie od końca kości na dole mniejsza z tym tylko mnie stresują ze mama duży brzuch zamówiłam sobie pokrzywe i zacznę pic może mam za dużo wody zdziwiło mnie tylko ze nie chcieli sie wczuć w zbadanie położenia dziecka mnie wogole traktują pobłażliwie bo mam już dzieci i wiadomo jaki mam zawód odrazu biorą na poprawkę ze ja spokojnie moge dama siebie zdiagnozować a cieżko mi czasem określić dno bo misie zaraz brzuch stawia a dno mam gdzieś piec palcy powyżej pępka
 
dlatego tak niecierpliwie czekam na te prywatne usg . Ale jeszcze mi nie odpisali. Chcialabym wiedziec jak sie miewa moje malenstwo ile wazy ile mierzy juz. Jak mi do piatku nie odpisza to tam sproboje zadzwonic albo sie przejade.
 
Ona główka różni sie od pupy jest taki specjalny chwyt żeby to sprawdzić można starać sie obrzucić dziecko przez brzuch a jak jest uparte to zrobią cc jak będziesz chcieć ale jak nie to urodzisz pośladkowo na późnym etapie dzieci żądko sie przekręcają wiec jak już sie ustawi tak na dwa tyg przed to pewnie już tak zostanie
 
Ja jedynie chce uniknac porodu kleszczowego ... Pierwsza ciaze i porod mialam w pl wiec dla mnie to wszytko jest teraz dziwne, ze nie ma tylu badan , tak malo usg , ze nie ma wlasnie usg przed porodem i jak to bedzie tutaj wygladac. Przezyje to sie dowiem :) bo narazie to tylko z opowiadan znajomych wiem co i jak :)
 
Dziewczyny jak czytam o tej opiece w UK to cieszę się, że jednak mieszkam w PL. A mierzenie brzucha na czym polega, mierzy się obwód? Niech mnie któraś oświeci, bo nie pojmuję jak mierząc brzuch określić tydzień ciąży. Przecież każdej kobiecie brzuch rośnie inaczej
 
reklama
Reni mierzy sie od kości na dole chyba sie nazywa łonowa od wzgórka do dna macicy macica każdej z nas rośnie tak samo jeżeli jest za mała lub za duża kierują na usg żeby stwierdzić czy są jakieś problemy ja już sobie nie wyobrażam żeby chodzić co miesiąc na macanie do lekarza :) zreszta jak tak bardzo chce to sama sobie moge zbadać szyjkę ale nie chce za bardzo gmerać żeby sie nie zaczęła skracać ale i tak najbardziej podoba mi sie model opieki nad ciężarnymi w skandynawi gdyby tam zrobili cc i by sie okazało ze nie było wskazań kobieta poddałaby takiego lekarza do sadu to samo sie tyczy stwierdzenia ze ktoś sie nie nadaje na SN lekarz mógłby iść siedzieć za takie słowa bo to obraza kobietę
 
Do góry