reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Nanulinka, ogromnie mi przykro. Tulę Cię również.

Jannet-ka, tez jestem w szoku, ze odmowili ci prowadzenia ciazy, a wykupujesz sama abonament, czy masz z pracy? Jesli i tak nie bylas zadowolona z lekarza, to sprobuj prywatnie - mozesz zawsze najpierw upewnic sie czy astma nie bedzie dla lekarza problemem zanim pojdziesz na wizyte.

Abonament mam wykupiony przez firmę, plus sama opłacam miesięczną składkę (w sensie firma dofinansowywuje).Tak mam zamiar zrobić, koleżanka już jakiś czas temu poleciła mi lekarza, który przyjmuje prywatnie, a między innymi współpracuje ze szpitalem, w którym chciałabym rodzić. Mam jednak nadzieję, że dla niego moja astma nie będzie stwarzała problemu.

Jannet-ka jestem w szoku po przeczytaniu Twojej relacji z wizyty
shocked.gif
tzn chodzi o fakt, że Luxmed umywa ręce ze względu na astmę. Ja bym to jeszcze jakoś sprawdziła, bo to przecież istny absurd ! Ja w swoim luxmedzie robię tylko badania krew/mocz, więc nie wiem jaki oni mają pogląd na prowadzenie ciąży . Dlaczego prywatnie gin nie miałby poprowadzić Twojej ciąży? Na astmę trzeba uważać (zresztą jak na każde inne schorzenie, alergię, chorobę czy cuś) , ale to nie powód żeby odmówić prowadzenia ciąży , nie rozumiem takiego postępowania...

Muszę zadzwonić do kadr i dowiedzieć się o szczegóły jeśli chodzi o prowadzenie ciąży. Ja osobiście jak i inni pracownicy nie mamy wglądu do umowy. Mam jednak nadzieję, że kobietki w kadrach pomogą. Pomyślałam, że nawet jak lekarz będzie prowadził ciąże prywatnie, to do lux medu będę chodzić na badania (skierowanie wezmę od internisty)- bo przecież po to mam opłacany abonament, żeby z niego skorzystać.

Jannet-ka ja też jestem w LuxMedzie, trochę mi stracha napędziłaś, muszę sprawdzić co i jak.
Wyczytałam, że mój pakiet w LuxMedzie obejmuje test PAPPA bezpłatny (prywatnie 400pln) więc poszłam do przypadkowego gina, który miał wolny termin i proszę o skierowanie a on do mnie "LuxMed takich testów nie wykonuje". Tłumaczyłam pół godziny jak krowie na rowie i okazało się, że jednak robią... porażka.


Ja też się już raz przekonałam, że to co robią to porażka. Poprosiłam endokrynologa o wypisanie skierowania na badanie hormonów (to było jeszcze przed ciążą), co oczywiście mi zostało odmówione twierdząc,że nie ma takiej potrzeby. Dodam tylko, że lekarz zdiagnozował mnie na podstawie kartki gdzie miałam zaznaczyć występujące symptomy (np bolesność piersi przed okresem) i wg tej kartki zapisał mi Bromergon na obniżenie prolaktyny (prolaktynę akurat robiłam wcześniej i było ok). Zaczęłam się więc z nim wykłócać, bo dobrze wiedziałam co to za lek, a poza tym przyszłam po skierowanie. To mi oznajmił, że mają z góry określoną ilość skierowań jakie mogą wypisać, taka polityka firmy. Ręce mi opadły.
Koleżanka jak chciała badania i jej nie dali to się wykłóciła, że mamy wykupiony pakiet zdrowa kobieta/ mężczyzna, który uprawnia raz w roku do pełnego "przeglądu" zdrowia. Sprawa skończyła się wtedy u dyrekcji, ale na szczęście badania zrobiła. Zauważyłam, że lux med idzie teraz na ilość, a nie na jakość niestety :(

To tak jakby każdej ciężarnej odmawiać opieki prenatalnej, bo ma jakiś kłopot ze zdrowiem
baffled5wh.gif
no ależ się zbulwersowałam
angry.gif

Hyh, jakieś emocje mną zaczynają targać dziwne. A jak u Was ze zmiennością nastroju?
biggrin.gif


U mnie właśnie ze zmiennością robi się problem, bo zauważyłam ostatnio, że dość często mam ochotę komuś walnąć ;) Chyba zacznę ćwiczyć techniki relaksacyjne :p



 
Ostatnia edycja:
reklama
Zauważyłam, że lux med idzie teraz na ilość, a nie na jakość niestety :(

o kurcze co za masakra, ciekawe jak będzie u mnie bo własnie niedawno moja firma zmieniła Medicover na LuxMed własnie, ale jeszcze nie byłam, więc w sumie nie wiem, ciekawe czy taka ogólnopolska praktyka, czy może zależy od miasta i lokalnej dyrekcji
 
nanulinka równiez skladam wyrazy współczucia i równiez zapalam światelko dla synka
[*]
trzymaj sie tam jakos,choc wiadomo ze teraz nic nei ukoi twojego cierpienia ale jestem pewna ze juz niedlugo wszystko sie zmieni.Musisz być dzielna a twoj aniołek patrzy na ciebie z nieba.


wogule sie dzisiaj nie wyspalam!!!!!!!!! czuje sie masakrycznie!!!

no powiem wam ze neiktore z was to juz porobily solidna wyprawke dla swoich pociech
.ja w sumie tez cos mam ale kompecik w kolorze żółtym i body ,,najlesza babcia na swiecie''-kolor ecri. Chcialabym juz wiedziec kto tam mieszka. dziewczynki czy w 20tyg jak bede miala to usg to juz mi powie kto tam mieszka?? tak na 100% ??
 
reklama
Do góry