reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Czy wy tez macie takie straszne napady glodu, pod tytulem: musze, musze zaraz zjesc, bo albo zwymiotuje, albo "umre" :-)? W takich momentach jestem w stanie zjesc wszystko :-)

generalne w tej ciazy wszystko mi smakuje i wszystko zjadam :)

O tak, tak! Teraz, już, natychmiast :)
Ja ostatnio mam fazę na pomarańcze.
 
reklama
Sylha - bo ja nie chce byc zle zrozumiana :-) a pewnie i tak uchodze za Zolze :tak::tak::-)

Wyciete z artykulu : Polskie Towarzystwo Ginekologiczne od lat przekonuje, że poród naturalny jest najbezpieczniejszy dla matki i dziecka. Przed trzema laty Towarzystwo wydało rekomendacje zawierające wskazania do cesarskiego cięcia, sprzeciwiając się wykonywaniu cesarskiego cięcia "na życzenie" pacjentek, które boją się uciążliwości związanych z porodem naturalnym.

Ze statystyk wynika, że co trzecie urodzone w ubiegłym roku w Polsce dziecko przyszło na świat przez cesarskie cięcie - było to ponad 140 tys. (ok. 34%).Na świecie - także w Polsce - liczba cesarskich cięć rośnie. Wiele kobiet, namawiających swoich lekarzy na taki zabieg, nie zdaje sobie jednak sprawy z możliwych powikłań okołooperacyjnych. Także neonatolodzy są zgodni, że stan dzieci urodzonych przez cesarskie cięcie często bywa gorszy niż w przypadku naturalnego porodu - częściej mają problemy z układem oddechowym i gorzej adaptują się do warunków poza organizmem matki'.

Ale kto co woli. Obojetnie jak, byle zeby dziecko urodzilo sie zdrowe .


Juz wiecej na ten temat nie pisze ;-) I promise!
 
hej

jestem po wizycie, napisałam w odpowiednim wątku (zapomniałam dodać, że przez miesiąc nic nie przytyłam - pewnie przez te wymioty)

myślałam o tych badaniach genetycznych i stwierdziłam, ze skoro i tak nic nie można zrobić nawet jeśli się wie, to nie ma sensu ich robić i się stresować przez tyle miesięcy. ale dziś spytałam mojego lekarza co o tym sądzi. wytłumaczył mi na czym to polega. na pewno będę mieć usg z tymi wszystkimi dokładnymi pomiarami. co do badań z krwi to mam się zastanowić. spytałam, co jeśli okaże się, że dziecko chore, czy da się coś w tym przypadku zrobić. dopiero za 3 razem odp, że można przerwać ciążę, choć on się tym nie zajmuje - ale to chyba w Polsce nielegalne? generalnie z tego co mówił wywnioskowałam, że jest za tymi badaniami, że w innych krajach to już normalka, jest to refundowane i aborcja w takim wypadku jest prawnie dozwolona.
no ale jeszcze się nad tym zastanowię.

co do cesarki - ja nie jestem za ani przeciw. myślę, że to zależy od wielu czynników. sama nie wiem, jak wolałabym rodzić. pewnie będę próbować naturalnie, ale jeśli dziecko będzie duże po tatusiu to nie wiem, jak to się skończy ...
 
Taycia- zołzo;-) nie myśl tak, bo ja się teraz tylko uśmiałam:-D

hmmm ja z giniem tylko rozmawiałam o prenatalnych o tych z krwi nie mówiliśmy i myślę, że ich robić nie będę, która to napisała, że ważne są te połówkowe gdzie można wykryć i leczyć wady dziecka- to uważam jest OK, nie dawno było w wiadomościach o dziewczynce z Hiszpani, której uleczono operacyjnie pewną wadę jeszcze w brzuszku mamy:-)
 
Taycia- zołzo;-) nie myśl tak, bo ja się teraz tylko uśmiałam:-D

ważne są te połówkowe gdzie można wykryć i leczyć wady dziecka- to uważam jest OK, nie dawno było w wiadomościach o dziewczynce z Hiszpani, której uleczono operacyjnie pewną wadę jeszcze w brzuszku mamy:-)

nie będę się powtrzać a myślę identcznie:-)
 
Dziewczyny niepokoi mnie mój "żółty śluz"... Też tak macie? :zawstydzona/y:
Z tego co gdzies wyczytalam to zolty i bialy sluz to normalne w ciazy. Najgorszy jest zielony i brazowy... moze znajde gdzies ten artykul to wkleje... P.S jesli bezwonny ok, jesli ma 'zapach' to moze byc infekcja.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
No a ja właśnie miałam momentami taki zielonkawy i wsio git, ale żółty też słyszałam, że normalny, choć koleżanka przy białym miała grzybka....
 
reklama
Czy wy tez macie takie straszne napady glodu, pod tytulem: musze, musze zaraz zjesc, bo albo zwymiotuje, albo "umre" :-)? W takich momentach jestem w stanie zjesc wszystko :-)
generalne w tej ciazy wszystko mi smakuje i wszystko zjadam :)

Mam od niedawna dokładnie to samo szczególnie od popołudniowych godzin. Co 2-3 godz mam takie ssanie , ze aż wariuje z głodu i wtedy robi mi się niedobrze i mam mdłości . Straszne uczucie. A najgorsze u mnie jest to, ze nadal nie mogę patrzeć na większość jedzenia i brakuje mi juz pomysłów czym zaspokoić ten głód . Moj mąż to się ze mnie nabija , ze tak często jem ale mało . Ogólnie waga cały czas stoi w miejscu choć brzuszek juz powoli widać .
W UK aborcja jest legalna a na pierwszej wizycie lekarz pyta czy na pewno chcesz to dziecko - szok !
Ja zrobiłam dziś to badanie krwi a za 2,5 tyg USG prenetalne. Tez mam stresa i nie wiem co bym zrobiła gdyby pokazało, ze jest zagrożenie...
 
Do góry