reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Crazy my mamy te same krople do noska homopatyczne i co tego cukierki z boiron które rozpuszczam we wodzie i kropelki które daje do wody. Narazie chyba jest ciut lepiej.
Ja mam juz dość tej sapki czy pierun jeden wie co to do końca jest? Igor przez to się często wybudza a ja przy nim:|
 
reklama
Maria i ja mam tego dość.. już to chyba nawet pisałam... Zosia też się przez to budzi... Często wyciągałam jej resztki ulanego pokarmu i zaczęłam dosypywać 2 łyżeczki kleiku do mleka i teraz już tylko przeźroczyste glutki wychodzą...
 
Witajcie dziewczyny po dlugiej przerwie!
Widze ze wiele z was zmaga sie z sapka. Nasz Julianek tez od kilku dni pochrapuje w nocy, przez co budzi i siebie i mnie.
Bylismy z tym nawet u lekarki, bo troche kichal i balam sie ze to moze przeziebienie, ale na szczescie nie. Lekarka nic ciekawego nie powiedziala, nawet nie nazwala tego sapka... Mowila ze moze samo minie albo ze to alergia na mleko krowie i poniewaz karmie piersia poradzila ograniczyc ilosc wypijanego mleka. Nie wiem co o tym myslec? Gdy juz bardzo ciezko oddychal i sie denerwowal to rozpylalam mu roztwor soli morskiej w nosku. Strasznie biedak tego nie lubi i ja sama tez nie lubie mu tego aplikowac, ale co zrobic???

Nasz Julek tez usmiecha sie i gaworzt do sufitu i lamp. Od urodzenia tez uwielbia czarno-biale obrazki wiszace na scianie. Lubi tez polezec na macie ale na brzuszku nie szczegolnie. Ostatnio odkryl ze moze poruszac zabawkami wiszacymi nad nim i przypadkiem uruchomil pozytywke-slonika pociagajac za niego. Ale sprawil mi radosc.
Moje dziecko sporo dzrzemie w dzien ale na noc zasypia dopiero ok 24... takze zazdroszcze mamom maluchow chodzacych spac o 20.

Julo zjada 120ml 8 razy dziennie od jakichs 4 tygodni. Do tej pory karilam odciaganym mlekiem i MM ale teraz zmienilam taktyke i podaje najpierw piers a potem na dokladke MM (30-90ml). Podejmuje ostatnia probe powrotu do karmiena piersia. Teraz to jest troche bardziej chaotyczne. Jak jadl tylko z butli to latwo bylo przewidziec kiedy znowu bedzie glodny i mozna bylo cos zaplanowac a tak to roznie bywa.

Acha, tez polubilam karmienie piersia na lezaco :tak:

To tyle ode mnie.

Pozdrawiam Wszystkich!!!
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedź w sprawie mleczka, Czyli moja pije normalnie, chociaż dzisiaj odmawia jedzenie i wypija po 90 ml ale ona czasem tak ma :szok:.
co do sapki to ja z synkiem przeżyłam horror, od 1 dnia miał straszną sapkę, pobudki w nocy, krople, maści nic nie pomagało, samo przeszło ale trochę to trwało. Pobudki po nocach były straszne.

Moja mała tak słodko się dzisiaj śmiała na głos że aż się popłakałam ze śmiechu. No ale niestety na głos śmieje się tylko do brata, do rodziców nie chce, widocznie nudni jesteśmy :-) A i spała przez cały dzień w sumie 20 min. masakra jakaś ( nawet na spacerku nie spała).
 
Po czym poznac, ze cycowe dziecko sie nie najada ? nasz junior placze bardzo duzo,glownie z powodow brzuszkowych, zabkowych, albo po prostu ma taki temperament, ladnie przybiera, ale ostatnio przy piersi placze , pociagnie kilka razy i puszcza. z butelki nie chce pic, maks 15-20 ml. moje sciaganie laktatorem wyglada tak, ze maks. udaje mi sie sciagnac 30-35 ml. i to po przerwie 3 h.
moze to nie glod a jakas inna przyczyna. co sadzicie?
z drugiej jednak strony jak karmilam corke to ze sciagnieciem byl problem, a mala byla tylko na piersi do 6 m-ca.
 
Mdmd, chyba nam mamom cyckowych dzieci pozostaje ważenie dzieciaczków i obserwowanie czy zmieniane pieluszki są pełne, ja innego sposobu nie widzę. Ściąganie mleka laktatorem u mnie nie jest miarodajne, też niby pierś pełna a leci niewiele, jedynie równoczesne karmienie małej pozwala mi ściągnąć pokarm do nauki picia z butelki. I cały czas u nas suszarka zdaje egzamin, jak mała jest wieczorem niespokojna i marudzi przy piersi to tylko przy suszarce się uspokaja :-)
 
Czesc Mamuski!

Mnie tez wieki nie bylo ,ale czasu brak zeby byc na biezaco..

Mikus rosnie... ma 8,8 kg i 66 cm... Wszyscy mowia,ze wyglada co najmniej na polroczne dziecko. Jemy 210 ml 5 razy dziennie.
Zeby nie bylo Starszak ma 15 kg i 90 cm. Mam wielkich facetow!!!

U Nas poki co zdrowi wszyscy (odpukac). Mikus ladnie juz wszystko lapie i wklada do buzi :-D:-D

Mdmd - a ile jada dziennie? jak czesto cycka? moze sie nie najadac... :baffled:

Dzisiaj bylismy na echo serduszka no i zastawka nadal sie lekko nie domyka,ale niby to nic powaznego i bedziemy co jakis czas do szpitala jezdzic...

Pozdrawiam!
 
reklama
dziewczyny ponawiam pytanie mdm ...u mnie to samo...cycek cęsto w akcji, w nocy dziś to pobódka co 1,5 godziny było...a skubana mm nie chce doic z butli.:baffled: ostatnio jak miałam przeswietlenie żeber i nie mogłam karmić to Młoda zjadła tylko dwa razy po 40 ml na cały dzień...a ile było darcia przy tym...
 
Do góry