reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

u nas z główką też taki sam problem.. już jest zniekształcona i sama układa się w prawo. Na lewo działa tylko chwilowo, a później znów myk i w prawo :no:

Dziewczyny macie jakieś dziwne sny z dzieciakami ( zarówno młodszymi i starszymi)? Mi ostatnio jakieś głupoty się śnią. Chyba psychika mi siada..:baffled:

A dzisiaj u mnie jakaś depresja.Ach..
 
reklama
badka uśmiechnij się, już coraz bliżej do wiosny...:-) a co do snów to ja też mam dziwne sny,śnią mi się dzieci już dorosłe a ja staruszka i różne inne dziwności.:szok:
U nas główkę Martusia ładnie układa na obydwie strony, ale synuś układał mi tylko na prawo i była trochę zniekształcona ale nie ma po tym śladu.

Mam pytanie do mam karmiących mm : ile wypijają Wasze dzieciaczki i ule razy dziennie piją? MojA PIJE 130 ML 6 a czasem 7 razy i wydaje mi się że trochę za dużo ale nie da się oszukać bo jest taki krzyk że pół miasta słyszy :wściekła/y:
 
Magdula na opakowaniach mm jest podane ile mniej więcej dziecko może wypijać. U nas na bebilonie jest 2-3 mies 120 ml 7x dziennie. No i Franek tyle wcinał, nawet 8x dziennie. i nagle jakies 2 tg temu mu sie odwidziało i zjada 80 ml, czasami dojdzie do 100 ml, a od wielkiego dzwonu wypije 120 ml. W końcu nie marnuję juz proszku i robie mu cały czas 100 ml to kilka razy wypije do końca. Nie wiem skąd mu sie to wzięło. Zwaliłabym na zmiane mleka z Bebilon comfrot na pepti, ale on zaczął mniej pic 2 dni przed wprowadzaniem nowego mm. Hmmm moze to ma zwiazek z AZS bo to mniej więcej jak go tak wysypalo to mniej je... No nie wiem...

Ale co do spania, to dzis w nocy przeszedł samego siebie. Wstawał co godzinę. Poszedl spac po kapieli ok 21 i wstał o 0.00 i tak juz co godzinkę. Kurcze ledwo to wytrzymalam, bo noc wczesniej było podobnie. Nie wiem co sie z nim dzieje. W zasadzie to trwa juz jakis tydzień, tylko z nocy na noc jest cieżej.


O usmiechach do lampy juz pisałam :) Ale ma jeszcze jedną ulubioną rzecz, a mianowicie karuzelke do której sie uśmiecha przy zmianie pieluszki :-)
 
Mój Tymek wypija 120ml wody + 4 miarki proszku. Gdybym mu dała więcej to też by wypił:-) jest z niego głodomorek. W dzień pije co 3godz i ani minuty dłużej nie będzie czekał a w nocy jak zasypia o 20-21 to później ok 1.30 i 5-6:-)
Ale się dziś strachu najadłam:szok: mały tak się zachłysnął wodą, że musiałam go do góry nogami trzymać-aż się popłakałam:no:
 
U mnie dokładnie tak samo jak u olii88. :-) Nawet godziny podobne, choć to zależy gdzie synuś śpi. Jak ze mną, to przerwy są dłuższe, jak u siebie, to budzi się po 3 godzinach.

olii, współczuję stresu. Dobrze, że już jest ok.
 
U nas Igor zjada 150 lub 130ml co 3 godz.
Nie wiem czemu ale od jakiegoś czasu 150 czasem ciężko wchodzi i zostawia 30
Jak mija w nocy 5 godz to te 150 wypija z łatwością.
Myślę też ze na dzień dzisiejszy w wypiciu 150 przeszkadza taa cholerna sapka.
 
Hej dziewczyny !

Mój mały tez jest żarłokiem i dłużej niz 3 godziny nie wytrzyma niestety..ale babcia moja mówi że jak dziecko najedzone to dziecko szczęśliwe i potwierdzam ta teze nie raz próbowałam go przetrzymać troszkę ale biedne dziecko sie tylko stresowało:) wiec dostawał po chwili to co chiał ;]. A jeśli chodzi o to ile zjada to mojego mleka zdarza sie ze nawet 180 w nocy jak sie obudzi a tak to to róznie 120-130 nawet 140 czasem a mm to tak jak producent zaleca chociaz czasem dalej jest głodny no i własnie tu moje pytanie czy moge mu dac wiecej? np. teraz je 120 ml i czy jezeli sie jeszcze domaga to dac mu 150? nie chce mu tez brzuszka rozepchać. Te nasze dzieciaki to niezłe głodomorki są :) !
Widze ze gadanie do lamp, karuzel i sufitów jest zupełna normą :) wiec kamien z serca uff.. a jesli chodzi o doktora google to juz sie chyba wyleczyłam.. i musze przestac szukać u mojego dziecka chorób..:dry:
Dzisiaj Kajtek jest strasznym rozdarciuchem, no i musze go częściej an brzuchola dawac bo z tym podnoszeniem głowy to różnie bywa, czasem pięknie trzyma w górze a czasem nawet na 1cm jej nie podniesie tylko drze sie w niebogłosy.. :happy2:

A jesli chodzi o układanie głowki to Kajtek też uwielbia prawa strone, lekarka kazała kupic kg soli owinąć w pieluszke tetrowanp. albo poszewke i podkładac dziecku, bo sama pieluszka nie dawała rady i powiem wam ze daje to efekty a jak nie to poprostu delikatnie przekrecam mu głowkę ;)

Byłam na pierwszej wizycie u gina po porodzie, wszystko jest wpożądku. Płodnosc już powróciła ginka powiedziała że mam piękne jajeczko no i nie powiem czułam owulacje ok 2 dni tak jajnik bolał wiec pewnie przyjdzie pierwsza @.
 
Ostatnia edycja:
Mój syn dzisiejszą nockę przespał cudnie!:-) obudził się jeden raz na karmienie! niewiarygodne:happy2: może to dlatego ze wczoraj dużo na dworze był bo aż 2x 1,5godz:-) więc dotleniony dobrze.

Co do mm to położna mi powiedziała żeby nie dawać więcej niż 120ml i faktycznie mały się przyzwyczaił do tej ilości. Ale ja jestem zdania, że jeśliby płakał to dałabym mu więcej:-) Ja dopajam wodą, zresztą przy karmieniu mm woda obowiązkowo.
 
Mój Tymek wypija 120ml wody + 4 miarki proszku. Gdybym mu dała więcej to też by wypił:-) jest z niego głodomorek. W dzień pije co 3godz i ani minuty dłużej nie będzie czekał a w nocy jak zasypia o 20-21 to później ok 1.30 i 5-6:-)
Ale się dziś strachu najadłam:szok: mały tak się zachłysnął wodą, że musiałam go do góry nogami trzymać-aż się popłakałam:no:

mi poradzono zakładać najmniejszy smok na butelke do wody i faktycznie działa. mała się nie krztusi :)


dziewczyny z sapiacymi dzieciaczkami...
moja mala na sapke/katar dostaje od wczoraj: fenistil(kropelki), wit C(kropelki) i euphorbium spray do noska. Będziemy sie leczyć 2 tygodnie (na razie) dam Wam znać czy jest poprawa.
Mi się wydaje że moja mala ma za duzo wydzieliny jak na sapkę...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moje dziecko, choć nie wiem ile dokładnie wypija, bo karmię w większości cyckiem, to zwłaszcza przed południem lubi sobie co godzinę dojadać. Nie naje się raz a porządnie, tylko tak smęci... Dzisiaj musiałam wyjść do gina na kontrolę i mały został z mamą moją i zjadł najpierw 40ml, potem za godzinę zjadł 30ml, a jak wróciłam to znowu na chwilę do piersi..
A jeśli chodzi o spanie to ostatnio wypróbowujemy sposób Basi-75, czyli śpimy razem :-) Mały się budzi, to ja tylko po ciemku wyciągam cycka, podaję mu na leżąco, doi dokąd chce, potem zasypia i wypuszcza pierś z buzi i śpimy dalej :-) Strasznie mi się ten sposób podoba. Szkoda tylko, bo jednak brodawki mam bardziej pogryzione niż jak przy tradycyjnej pozycji do karmienia.. Nie wspominając o tym, że nie ma się nawet jak do męża przytulić..;-)

A u gina dostałam receptę na ovulan. Zażywa to któraś z Was? Myślałam dosyć poważnie o tym, żeby się zdecydować na zastrzyk (1x na 13 tygodni), ale w końcu lekarz mi odradził, chociaż jako ujemny skutek podał, że możliwą konsekwencją jest brak owulacji i @ nawet przez dwa lata. Czy ja wiem, czy to taki negatywny efekt..??:cool2:
 
Do góry