reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Taycia, faktycznie miałaś niezłe przejście z okiem, dobrze, że jest ok
Lenkę kąpiemy ok 18-19, karmię ją przed i po, jak jest bardzo głodna, to się drze, a ostatnio po wyjęciu z wanienki sie drze, w wodzie jest cicho, lubi wodę
 
reklama
Crazy Girl, my do tej pory dawaliśmy Kubie po 120 ml 7 razy dziennie. Nie częściej niż co 3 godziny. Z tym, że karmienia między północą o 6 rano były lżejsze - tzn. porcja miała 120 ml, ale proszku było jak na 60, tylko dwie miarki. Tylko chyba trzeba będzie zwiększyć porcje bo maluch z trudem wytrzymuje już te 3 godziny jak nie śpi.
Za to przybiera aż za dobrze. Waga urodzeniowa 3800, a w 7 tygodniu 5660.
W trakcie zbijania bilirubiny poiliśmy go wodą z glukozą, teraz wróciliśmy do herbatek z kopru, ale pije niewiele.

My za to mamy problem z zasypianiem Kuby we własnym łóżeczku. Po kąpieli karmieniu, około 21.00 Kubuś zasypia u mnie na kolanach albo w bujaczku na drzemkę. Potem jest karmienie około 22 i teoretycznie czas spać. Tyle, że Kuba wtedy jest ożywiony i cieszy się do wszystkiego. Jak po godzinie zabawy uda mu się zasnąć, to z reguły na moich kolanach albo ze mną w łóżku. Wszelkie próby uśpienia go w jego łóżeczku kończą się rykiem. Nawet odłożony tam w trakcie snu budzi się, jakby miał jakiś czujniczek i zaczyna się awanturować.
Jak przez 1,5 godziny nie uda mu się zasnąć, to kapituluję (jestem zła i bolą mnie plecy) i Kuba ląduje u mnie w łóżku do następnego karmienia.
Na szczęście po nocnym karmieniu jest na tyle senny, że nie protestuje, zasypia już w trakcie jedzenia i wtedy mu wszystko jedno gdzie śpi.
Jak go nauczyć spać w łóżeczku? Dodam, że nie wchodzą w grę metody typu "niech się wypłacze" albo "3,5,7".

Taycia, straszna historia z tym okiem. Kuruj się szybko i skutecznie!
 
Babyduck spróbuj tak karmienie zabawa a potem spanie. Pamiętaj nie wolno mu zasnąć po karmieniu.Niech się zmęczy jak zacznie ziewać spróbuj go położyć. Nie kołysaj go na kolanach nic z tych rzeczy.
Zaśpiewaj kołysankę, poglaszcz go:)
 
mamy karmiace tylko MM
Ile ml picia dajecie maluszkom na dobe? i co wodę, herbatke koperkową? Co można dawać?

Michaś je zwykle 6 razy na dobe i wypija 700-800 ml na dobe, kupki robi bez problemu i z brzuszkiem problemów tez nie ma więc, nie daje żadnych herbatek, czasami wodę jak na czkawkę, ale i tak zwykle nie chce jej pić

Dziewczyny o ktorej kapiecie maluszki i czy karmicie je przed czy po kąpieli?:)

my kąpiemy o 19, zwykle je po kąpieli choć czasami zdarza sie ze przed, zalezy jak się dziennie karmienie ułoży
 
Maria ja karmię małą prze i po kąpieli. Jak jej nie karmiłam przed to zaraz po wyjęciu z wanienki cały czas bardzo płakała i ja nie mogłam spokojnie jej "ogarnąć" a tak wszystko dokładnie powycieram, i zawsze mam czas na nasmarowanie jej połączona z masażem ;-)
 
.

My za to mamy problem z zasypianiem Kuby we własnym łóżeczku. Po kąpieli karmieniu, około 21.00 Kubuś zasypia u mnie na kolanach albo w bujaczku na drzemkę. Potem jest karmienie około 22 i teoretycznie czas spać. Tyle, że Kuba wtedy jest ożywiony i cieszy się do wszystkiego. Jak po godzinie zabawy uda mu się zasnąć, to z reguły na moich kolanach albo ze mną w łóżku. Wszelkie próby uśpienia go w jego łóżeczku kończą się rykiem. Nawet odłożony tam w trakcie snu budzi się, jakby miał jakiś czujniczek i zaczyna się awanturować.
Jak przez 1,5 godziny nie uda mu się zasnąć, to kapituluję (jestem zła i bolą mnie plecy) i Kuba ląduje u mnie w łóżku do następnego karmienia.
Na szczęście po nocnym karmieniu jest na tyle senny, że nie protestuje, zasypia już w trakcie jedzenia i wtedy mu wszystko jedno gdzie śpi.
Jak go nauczyć spać w łóżeczku? Dodam, że nie wchodzą w grę metody typu "niech się wypłacze" albo "3,5,7"!

Sprobuj nie pozwalac mu zasnac na bujaczku lub kolanach tylko gdy widzisz ,ze zasypia albo ziewa to odloz go do lozeczka...wlacz mu jakas maskotke (ja mam taka z bijacym serduszkiem lub szumiacymi falami) albo karuzelke cokolwiek zeby go wyciszyc... mozesz tez glaskac go po glowce lub pleckach to dziala na dzieci uspokajajaco ...
 
gochaa - mam identycznie jak u Ciebie. Wynik odebrałam 0,24. Przez całą ciąże miałam w okolicach 3 -3,5.
Biorę euthyrox 50 cały czas, ale dopóki nie pójde do lekarz na wyregulowanie ( w najbliższym tyg), dzielę na około 35.

My kąpiemy około 19 -stej. Je z reguły po kąpaniu, ale to też zależy jak się ułoży karmienie. Czasami jak jest głodna to karmię ją przed i czekam pół godziny do kąpania.
 
Hej dziewczyny gratuluję wam metod zasypiania waszych dzieciaczków....u nas niestety Hanka potrafi się całymi dniami drzeć więc ją bujam i obojętne mi jak zaśnie, byle by tylko zasnęła:zawstydzona/y:, wiem, wstyd się przyznać ale wszyscy domownicy naprawdę czasem ma jej dość. z Lilą nie miałam kompletnie takich problemów, myślałam że z drugim dzieckiem okres noworodkowy i niemowlecy to będzie dla mnie pikus a tu taaakie dno...często mam mysli że nie sprawdzam się kompletnie jako matka i że się do tego nie nadaje.:shocked2:
 
taycia, staram się tak robić, ale jak tylko go kładę, ten się rozbudza. A maskotka z serduszkiem, falami i deszczem zdaje się nie działać. Czasem działa głaskanie po głowie, ale Kuba musi baaardzo spokojny.
 
reklama
taycia, staram się tak robić, ale jak tylko go kładę, ten się rozbudza. A maskotka z serduszkiem, falami i deszczem zdaje się nie działać. Czasem działa głaskanie po głowie, ale Kuba musi baaardzo spokojny.

Dziecko nie może zasnąć na rękach na leżaczki bo przeniesienie może go obudzić. Niech zasnie w łóżeczku o tak jak napisała tycia glaskaj go ja np. masuje pupę ;)
Pamiętaj po karmieniu zabawa a potem spanie:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry