reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Dziewczyny gratuluję Wam udanych wizyt !!

pati_pati no nieźle z tą płcią :) Życzę Ci zdrowej córeczki do pary!

Cashmere gratuluję synka !!

Jeżeli chodzi o rozstępy to trochę się obawiam bo mam trochę na biodrach, pupie. Moja mama chyba nie miała na brzuchu, więc mam nadzieję, że też nie będę miała, poza tym brzuch już miałam trochę rozciągnięty przed ciążą ;p
 
reklama
Pati_pati, Cashmere - gratuluję udanych wizyt :)

Pati_pati - a widzisz wszystko możliwe. :) Zastanawiałaś się czy możliwe, że jak lekarz powiedział na 80% chłopak to teraz jednak okaże się dziewczynką i proszę - na 80% dziewczynka ;) jeszcze nic nie jest takie jasne :)

To wygląda na to, że rozstępy to głównie kwestia genów. Zobaczymy - jak będę miała po mamie to 0 rozstępów i gładki, szybko wracający do stanu przed brzuszek. :)

Bett - przyznam rację, (wzruszyłam się jak przeczytałam) rozstępy to mała cena za przytulenie szczęścia :)

Pola - jakoś mam jeszcze takiego stracha wewnętrznego przed szykowaniem wyprawki ;) chyba jeszcze się trochę wstrzymam...

Taycia - trzymam kciuki, zobaczysz Maleństwo będzie zdrowe. Ja dziś weszłam do lekarza i tak mi serce biło ze stresu (chyba szybciej niż u Dzidzi ;) ) tak chciałam, żeby było dobrze i zdrowe :) Zobaczysz - będzie dobrze :)
 
nauczką którą wyciągnęłam z poprzedniej ciąży, to to, że "w ciąży powinno się jeść za 2" to krzywdzący mit.

W ciaży powinno się myśleć co się je ... tak aby dostarczać maluszkowi wartościowych składników.

A wracając to balsamów smarowanie nie zaszkodzi :-) można nawet zlecić to Mężowi - niech też o czymś pamięta :-D
 
Esmeralda - na naszych wizytach zadałaś pytanie czy jak będzie koniec 18 tygodnia to czy możliwe jest połówkowe. Ja co prawda jestem w pierwszej ciąży na takim etapie - i pewno lepiej wiedzą to dziewczyny, które już jedną ciążę mają za sobą. Ale u mnie lekarz w 17 tygodniu powiedział, że teraz sprawdzimy jak rozwija się dziecko i czy za 3 tygodnie będziemy mogli zrobić usg połówkowe czy jeszcze trochę się wstrzymamy i dopiero później. Chyba chodziło o to czy będzie możliwość sprawdzenia rozwoju i pomierzenia niektórych rzeczy.
Zwykle jednak słyszałam o usg połówkowym jak znajome miały 20-25 tygodni. Ale tak jak pisałam nie znam się za bardzo. :)
I w moim przypadku Dzidzia się na razie szybciej rozwija (już "prawie" 22 tygodnie z usg) więc było łatwo pomierzyć. :)
 
Ostatnia edycja:
Bliżej 22tyg :-) Między 18 a 22 połówkowe się robi. Tu kalkulator

http://www.badania-prenatalne.katowice.pl/kalkulator-badan-prenatalnych.php

Ku śmieszności ;)

Matka 3 dzieci

1. Twoje ubrania:
...
Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko ginekolog potwierdzi ciążę.
Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy najdłużej jak się da
... Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe stają się Twoimi normalnymi ciuchami

2. Przygotowanie do porodu:
Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy
Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo poprzednim razem... nie dały żadnego skutku
Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8 miesiącu ciąży.

3. Ciuszki dziecięce
Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w Cypisku w 90 stopniach, koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę.
Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze swoimi ubraniami.
Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić różowego?

4. Płacz
Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z łóżeczka jak tylko piśnie
Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, gdy istnieje niebezpieczeństwo, że jego wrzask obudzi starsze dziecko
Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakręcać grające zabawki w łóżeczko

5. Gdy upadnie smoczek
Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu
Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi
Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi

6. Przewijanie
Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie od tego czy brudna czy czysta
Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny w zależności od potrzeby.
Trzecie dziecko: Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan

7. Zajęcia
Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacer do zoo, teatrzyku itp.
Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer
Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej

8. Twoje wyjścia
Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki
Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki
Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, że ma dzwonić tylko jak poleje się krew

9. W domu
Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz się na swoje dzieciątko
Drugie dziecko: Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnić się, że starsze go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka
Trzecie dziecko:Kryjesz się przed własnymi dziećmi
 
Ostatnia edycja:
hej Dziewczyny! U nas podobno bedzie chlopak. Milam takie blyskawiczne USG w szpitalu w czwartek. Tak sie z ciekawosci zapytalam czy mozna juz poznac plec i pani doktor powiedziala ze jest calkiem pewna ze to chlopiec. Mi tez sie wydawalo ze widzialam siusiaka:) Jednak mysle ze to sie w 100% potwierdzi dopiero na polowkowym za 4 tygodnie. Dla mamus tych wstydliwych dzieci ktore nie chca ujawnic plci, radze zjesc cos slodkiego przed wizyta, to dziecko zacznie sie ruszac:) mi raz lekarz dal Coca-coli! (chociaz nie jestem jej fanka) ale efekt byl natychmiastowy.
Co do kremu na rozstepy - tez szukam jakiegos dobrze nawilzajacego. Do tej pory uzywalam oliwki Bio-oil ale nie nawilzala wystarczajaco. Wczoraj kupilam Massage Lotion for Stretch marks firmy Palmers. Zobaczymy jak sie bedzie sprawowac.
Wczoraj tez bylismy ogladac wozki. Podobaja nam sie X-landery. Ale nie wiemy czy lepiej brac z kolami pompowanymi czy nie?
 
Esmeralda zgadzam się z dziewczynami, że na połówkowe może być teraz za wcześnie. Mi lekarz wczoraj powiedział, że robi się je między 20 a 24 tygodniem. Tak więc lepiej poczekać, żeby było bardziej wiarygodne.

 
Hej:) Gratuluje wszystkich udanych wizyt:-) i trzymam kciuki za kolejne:tak:Ja jeszcze do piątku muszę czekać...
naughty&happy:-D na pewno troszkę prawdy w tym jest:-D
Miłego dnia dziewczyny:)
 
reklama
U mnie wydawaloby sie, ze nie powinnam miec rozstepow, bo ani moja mama ani siostry nie mialy i ja w sumie przez prawie cala pierwsza ciaze tez nie mialam, smarowalam sie codziennie.. a w ostatnich dwoch tyg brzuszek naprawde zrobil sie duzy, ciagnal do dolu i wylazly.. :/


naughty, ja tez mialam dola jak zobaczylam, ze nam sam koniec ciazy wylazly rozstepy, no ale trudno sie mowi, moze kiedys sobie zafunduje jakies zabiegi.. :)


Gratuluje udanych wizyt, ja jeszcze poczekam, bo mam 22.06. Tak jakby wiecej chlopcow ostatnio.. :)


ras, ja w pierwszej ciazy poszlam na usg 4d w 34tyg i sie uparciuszek odwrocil pleckami do maszynki, skakalam, pilam cole, jadlam mega slodkiego muffina - nic nie pomoglo :)) ale zwykle slodycze pomagaja :) co do wozka, to pompowane kola jak najbardziej - bedzie wygodnie na kazdym terenie, tylko taki wozek jest ciezszy i wiecej zajmuje miejsca (czasami jak chcesz wlozyc do bagaznika to musisz sciagnac kola), wiec musisz przemyslec plusy i minusy.

Jeszcze tylko sie pochwale ze od 3 dni czuje kopniaczki :)
 
Do góry