reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

też mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze , czekam na wyniki badań CRP mam nadzieje ze to bedzie ok. bo inaczej czeka mnie szpital, którego boję się jak ognia.

A z milszych rzeczy też już codziennie czuję swoje maleństwo w okolicach pępka. I jest to raczej dzidziuś bo do niczego innego to nie podobne :)
 
reklama
Sanns ja mialam wczoraj wizytę i spytałam lekarza czy to możliwe, że dziewczyny w ciąży koło 16 tygodnia czują ruchy koło pępka. Powiedział, że na 100% to nie jest dziecko, że jest to niemożliwe. Macicę mamy na tym etapie ciąży dużo dużo niżej.
 
Witam się przed południem :)

La Mari
ja właśnie po bokach brzucha na wysokości pępka, czasem i wyżej czuję jelita - burczenie albo takie "pyk" i dziecko to nie jest na pewno. Dlatego nie wiem czy rozpoznam kiedy będą ruchy Dzidzi. A teraz fakt macica jest jeszcze niżej.

Magda
Ty to biedna masz przeboje, mam nadzieję, że szybko przejdzie Ci ten ból. Czytałam w necie, że w ciąży często dopada rwa kulszowa.

Dziewczyny, czy bierzecie jeszcze duphaston? (Te z Was, które brały od początku?)
 
Ostatnia edycja:
Wesoła Kobietka, ja tez mialam w planach zrobic taka roznice kolo 3 lat, ale wyszlo mniej :) , narazie jest dobrze, brzuch niewielki wiec nie przeszkadza, pozniej bede musiala kombinowac, chcialam Julianka zapisać do zlobka, ale pomysl sie wykul dopiero jak zaszlam w ciaze wiec bylo juz za pozno, wszystkie miejsca zajete.


taycia, moja siostra ma takiego maluszka :) urodzil sie 30 kwietnia, jak patrze na Maciusia (ktory na dodatek nosi ubranka po moim Julku) to nie moge uwierzyc, ze Julus byl taki maly i ze niedlugo bedzie druga dzidzia :)


Magda, chyba wszystkie podwojne mamy maja takie mysli, ja sie martwie o doslownie to samo, narazie Julus jak widzi swojego malego kuzyna, to mu sie podoba, chce go calowac i glaskac i nie jest zazdrosny jak go trzymam na rekach, ale Maciusia widzi okazjonalnie.. boje sie tez, ze np jak bede unieruchomiona przy piersi z maluchem, a Julus zacznie cos rozrabiac, to nie bede mogla nic poradzic.


La Mari, mi tez nie wydaje sie prawdopodobnie, zeby tak szybko czuc ruchy, wszedzie gdzie czytam podane sa duzo pozniejsze tygodnie, sama czasami czuje bulgotanie, ale mysle, ze to jeszcze nie dzidzia.
 
La Mari możliwe że to w takim razie nie to , ale wtedy nie wiem co do jest bo do niczego podobne . Ostatnio usg miałam robione przez brzuch to troche poniżej pępka tam gdzie poczułam 1 raz to smieszne cos i podciągnęłam to że te ruchy bliżej pepka bardzo podobne :) Zresztą już się nie mogę doczekać się aż maluch pojawi się na świecie.
 
witajcie :)


sanns
współczuję takich przeżyć i trzymam mocno kciuki,żeby się wszystko unormowało

tayca będziesz miała fajną różnicę między dzieciaczkami,niewielką :) mnie to się marzy dwójeczka w takim niewielkim odstępie a trzecie gdzieś tam po trzydziestce,kiedy już maluszki troszkę urosną

olii88 oj też chciałam mieć dziewuszkę :) wszędzie wkoło chłopcy.niestety wszystko,łącznie z kalendarzem chińskim i babcinymi poglądami (słodkie na dziewczynkę,kwaśne i nabiał na chłopca), wskazywało na juniorka :-) i tak też wyszło na USG. może Tobie się uda :)

Elzu
Julianek śliczne imię :) zresztą chyba nie znam żadnego chłopczyka który się tak nazywa.ty już przynajmniej zaprawiona w boju,wiesz co cię czeka,a ja się zaczynam powoli trząść jak sobie poradzę ;)

La Mari
dokładnie to samo powiedział mi lekarz odnośnie ruchów. zaczęłam 18ty tydzień a też nic nie czuję. i chyba wolałabym żeby się to zmieniło jednak.przynajmniej wiedziałabym,że z maleństwem wszystko w porządku gdyby mi kopa przysadziło :-)

Wesola Kobietka
mialam przepisaną Luteinę i dalej używam.co prawda w mniejszej dawce niż na samym początku ale jednak. może zapytaj gina na wizycie albo zadzwoń..

a ja mam takie pytanko,dużo już wam kg przybyło? bo mnie w sumie 5,5 aż :szok: w tym 4kg zaraz jak tylko poszlam na L4 (więc zapewne od siedzenia w domku).teraz w drugim trymestrze to 1,5kg dalej się utrzymuje ale apetyt raczej niewielki,boję się co będzie kiedy zacznę jeść :no:
 
a ja mam takie pytanko,dużo już wam kg przybyło? bo mnie w sumie 5,5 aż :szok: w tym 4kg zaraz jak tylko poszlam na L4 (więc zapewne od siedzenia w domku).teraz w drugim trymestrze to 1,5kg dalej się utrzymuje ale apetyt raczej niewielki,boję się co będzie kiedy zacznę jeść :no:

Mi od początku ciąży przybyło już ok 4,5 kg więc prawie tyle co Tobie. Cala ta waga poszła w brzuch i piersi, no i trochę w biodra...
Pracę mam siedzącą, a po pracy nie za wiele sie ruszam. Chciałabym do końca ciąży nie przytyc więcej niż 12 kg, ale nie wiem czy przy takim trybie życia mi się to uda.
 
hej
sanns, MagdaP - mam nadzieje, że szybko wam dolegliwości przejdą:tak:

Wesoła kobietka - ja odstawiłam duphaston 3 tyg temu

mikaa - ja mam 1 kg na plusie
 
Ja przytyłam 3 kg, ale w większości to chyba waga piersi:-)Ale apatyt mam normalny, nie objadam się. Zresztą myślałam że chociaż w ciąży zaszaleję, a tu nic. W związku z tym, że mam problemy z jelitami, bardzo muszę uważać na to co jem, na łączenie potraw. Smażone i owoce w większych ilościach odpadają, zupa też tylko pomidorowa. O frytkach, chipsach i śmietanie mogę zapomnieć. Nawet pomidory w umiarkowanych ilościach:wściekła/y: Zazdroszczę wam tego, że możecie poszaleć. A tymczasem ja marzę o śledziku z cebulką........:-(
 
reklama
kłaczek2004 - ja też mam problemy z jelitami, przed ciążą walczyłam z zespołem jelita wrażliwego i ciągłymi biegunkami. nie wiem czy to kwestia hormonów, mniejszego stresu czy czego, ale w ciąży mi się to wszystko uspokoiło i mogę spokojnie jeść prawie wszystkie potrawy, które wcześniej były na czarnej liście. a Ty masz w ciąży tak samo jak przed ciążą?
 
Do góry