reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

reklama
Ja przybrałam 4kg także nie jest źle i raczej dużo poszło mi w brzuch,pupę :-p
myślę, że te łaskotanie w brzuchu to już dzidzia i mniej więcej czuje te łaskotanie parę razy w ciągu dnia, czasem nawet tak mi się wypnie z jednej strony, że aż boli. I na wizycie co ostatnio byłam ginek mówił, że według pomiarów dziecka był 17tc i niebawem powinnam coś już czuć.
 
Kłaczek2004 - przed ciążą brałam probiotyki, duspatalin i coś jeszcze ale nie pamiętam nazwy. później mi wyszło z gastroskopii (którą wspominam traumatycznie) że mam też zapalenie żołądka i dostałam jeszcze jakieś 2 leki - jeden to controloc a drugiego nie pamiętam. brałam je tylko miesiąc bo później zaczęliśmy się już starać o dziecko. generalnie leki odstawiłam rok temu i od tamtej pory brałam tylko probiotyki, które w ciąży są bezpieczne no i stosowałam dietę. wydaje mi się że mi na moje problemy trochę pomaga też to że od początku tej ciąży jestem na zwolnieniu, bo jak wiadomo nasze dolegliwości też się w dużej mierze wiążą ze stresem i nieregularnym trybem życia. a Ty się leczyłaś przed ciążą czy tylko dietka?

Leczyłam się, brałam te same leki co ty, ale po tygodniu, dwóch przestają działać. Miałam wszystkie możliwe badania, z KT, gastroskopią i kolonoskopią na czele. Dostałam nawet jakis wypasiony lek za prawie 1000 zł, miałam go sprowadzić z Francji, ale zaszłam w ciążę, więc nawet nie próbowałam. Nawet jak jestem chora, to antybiotyk tylko mogę jeden i to rozpuszczony w wodzie. U mnie problemy wzięły się z nadmiaru stresu i obowiązków, ale teraz jestem na L4 od samego początku, myślałam, że przejdzie.
Dziś mam jakiś okropny dzień, boli mnie nawet po herbacie.

A probiotyki w ciąży można brać? Ona zawsze trochę łagodzą objawy.
 
A probiotyki w ciąży można brać? Ona zawsze trochę łagodzą objawy.

Ja się pytałam 2-óch lekarzy i mówili mi że można, ale może jeszcze dla pewności spytaj swojego lekarza, nie chciałabym Ci źle powiedzieć. Ja w każdym bądź razie biorę od początku ciąży.
 
Cześć Dziewczyny :) u mnie dziś słoneczko, późnym wieczorem trochę popadało. Chyba muszę wypić kawę i postawić się na nogi bo jeszcze pitoma jestem. Zauważyłam, że ostatnio umiem dłużej wytrzymać wieczorem bo pierwszy trymestr ciąży to o 20 już śpiąca byłam a rano szybko się budziłam. No a teraz rano już mam problem wstać jak wiem, że nie muszę nigdzie isć :)
 
Ja się pytałam 2-óch lekarzy i mówili mi że można, ale może jeszcze dla pewności spytaj swojego lekarza, nie chciałabym Ci źle powiedzieć. Ja w każdym bądź razie biorę od początku ciąży.


A mogłabyś napisać jakie bierzesz te probiotyki? Ja najbardziej lubię Multilac, ale chętnie spróbuję coś innego.
 
Dzwoniłam na te badanie prenatalne ale umówić się do nich to jakaś masakra ten nie bo nie przyjmuje popołudniu narazie ma pacjentki na rano a mi znów pasuje na popołudniu i to wiekszość lekarzy tak ma tylko na rano. Jakoś widocznie mają mało takich badań że mało kobiet tam chodzi ehhh się wkurzyłam:confused:
 
Dzwoniłam na te badanie prenatalne ale umówić się do nich to jakaś masakra ten nie bo nie przyjmuje popołudniu narazie ma pacjentki na rano a mi znów pasuje na popołudniu i to wiekszość lekarzy tak ma tylko na rano. Jakoś widocznie mają mało takich badań że mało kobiet tam chodzi ehhh się wkurzyłam:confused:

Może specjalnie nie zapisują po południu póki nie zapełnią wizyt rano, skoro mają tam otwarte od 9-19. Dla mnie to dziwne iść do ginekologa rano ;p ale że jestem w domu to pójdę. Wydaje mi się, że ci lekarze pracują jeszcze gdzieś indziej, np. ta pani dr, u której byłam to znalazłam w necie, że przyjmuje w Rudzie Śl., więc możliwe, że w Żorach jest tylko raz-dwa w tyg.
 
reklama
Hejka kobietki:)
mnie dzisiaj strasznie boli kregoslup. Oj przeokropnie. Kuzyn wczoraj poobklejał mnie plastrami i wydawalo sie ze juz bedzie dobrze ale teraz znowu zaczelo sie. Musze robic obiad a dzisiaj klopsy ale na sama mysl o staniu boli mnie jeszcze bardziej. Chyba za chwile zadzwonie do gina co mam z tym bolem zrobic bo sie wykoncze.
 
Do góry