reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Hej Kochane mamusie. Oj dawno się nie odzywalam, może dlatego, że czekam na to upragnione serduszko i nie chciałam się dołować, że ostatnio na usg tylko pęcherzyk było widać :( ale postanowiłam, że główka do góry. We wtorek mam wizytę i musi być wszystko dobrze. Pytałyście o jakieś dobre poradniki. Ja również polecam "W oczekiwaniu na dziecko".
Ps. witam wszystkie nowe przyszłe mamusie :)
 
reklama
witam i ja. wzoraj po rodzinnej imprezie mam kaca moralnego teściowa podała tort o po 3-4 kesach kapnełam sie ze nasaczony wyjelam 2 warstwy kremu i zjadlam sam biszkopt a potem tesciowa powiedziala ze cale ciasto było nasaczone 50 ml wodki. no przezywam to strasznie. nigdy alkoholu do ust nie biore wódke pilam 3 razy w zyciu a o ciaze bardzo dbam i uwazam na wszystko ... tesciowa fakt o ciazy nie wie ale mam straszne wyrzuty sumienia.
jutro rano wizyta no i eszcie wyczekane usg musze zaraz nakartce zrobić liste pytan do gin
 
Sunovia czyli też Cię mdłości męczą. To dobry objaw. Też uwielbiam lody czekoladowe :) i wyobraź sobie, że u nas w Mc Donaldzie nie mają dziś Mc Flurrów !! :-/ i wytłumacz to kobiecie w ciąży ;p chyba będę musiała przejść się do sklepu i zaspokoić innymi. Choć trochę się obawiam, żeby się znów nie zaziębić.

nikita trzymam kciuki za wizytę. Myślę właśnie o tym, żeby kupić sobie tą książkę. Nawet mąż jest chętny, żeby poczytać. Poza tym woli, żebym czytała książkę niż w necie ;p

Kobietki, które mają już dzieci, farbowałyście włosy w poprzednich ciążach? Nie mogę już patrzeć na swoje odrosty, ale wiem, że muszę odczekać do 4-5 m-ca. Szkoda tylko, że fryzjerzy w zakładach stosują farby a nie też np. szampony koloryzujące. Ale wiem, że u mojej fryzjerki mają farbę bez amoniaku. Tak bym chciała już fajniej wyglądać, ale trzeba się poświęcić. W necie czytałam, że lepiej nie farbować na początku ciąży.
 
włosów nie farbowałam nie odważyłam sie oczywiscie mialam gigantyczne odrosty ale jakos mialam to w nosie. teraz bedzie to samo odrosty juz są ale bede je zcinać na krótko
 
witam i ja. wzoraj po rodzinnej imprezie mam kaca moralnego teściowa podała tort o po 3-4 kesach kapnełam sie ze nasaczony wyjelam 2 warstwy kremu i zjadlam sam biszkopt a potem tesciowa powiedziala ze cale ciasto było nasaczone 50 ml wodki. no przezywam to strasznie. nigdy alkoholu do ust nie biore wódke pilam 3 razy w zyciu a o ciaze bardzo dbam i uwazam na wszystko ... tesciowa fakt o ciazy nie wie ale mam straszne wyrzuty sumienia.
jutro rano wizyta no i eszcie wyczekane usg musze zaraz nakartce zrobić liste pytan do gin

Madzia, nie martw się, pewnie niejedna z nas się jeszcze nadzieje na alkohol w cieście. Po takiej ilości nic się nie stanie. Ja z kolei byłam wczoraj u przyjaciółki, która poczęstowała nas lasagnią. Podlali ją trochę winem i byłam zła bo wcześniej przyjaciółka podeszła mnie i wyszło, że jestem w ciąży a mimo to pozwoliła mężowi polać tą lazanię (On jeszcze nie wiedział) - chyba nie pomyślała. Wzięłam do ust dwa kęsy mięsa, ale niestety było czuć mocno to wino i po prostu zostawiłam, mąż zjadł za mnie. Niestety jak ludzie są nieświadomi naszych ciąż to mogą zaistnieć takie sytuacje.
 
Ja byłam u fryzjera we wtorek. Wcześniej pytałam się lekarza czy mogę- nie miał żadnych przeciwwskazań. Jeśli mimo wszystko macie wątpliwości to zróbcie sobie pasemka- farba nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Jednak ostrzegam, że może gorzej chwytać, u mnie tak było, a przed ciążą nie miałam żadnych problemów.
 
Wesoła, no ja właśnie zaczynam czuć gardło :(
i chyba sobie już dziś odpuszczę te lody

ja też się właśnie wybierałam do fryzjera, żeby zrobić blond pasemka,
choć chodzi mi po głowie, żeby znów męża zagonić, żeby mi w domu na jakiś ciemny kolor pomalował, ale chciałam mieć na lato jaśniejsze ...
ja czytałam, że to nie ma żadnego wpływu na ciąże - jedynie zapach może zemdlić ...
 
Ja wczoraj tez miałam taka sytuacje na urodzinach koleżanki . Udalo mi się ukryć, ze jestem w ciąży bo kupiłam sobie 2 piwka bezalkoholowe , wlalam do szklanki i nikt się nie kapnal :))) jednak jak zjadlam już tort to okazało się, ze koleżanka dodała do niego kieliszek wódki ... Myśle , ze już niedługo wszystkim powiem o ciąży , tak myśle, ze jak usłysze serduszko.
Co do włosów to tez pytałam ginekolog i mówiła , ze można farbowac . Myśle , ze to indywidualna sprawa ale ja na pewno będę robić ale farba bez amoniaku. Moja przyjaciółka cała ciążę rozjasniala włosy i to co miesiąc .
 
reklama
A ja właśnie zjadłam loda na patyku. Zaspokoiłam swoją zachciankę heh.

Też właśnie myślę o pasemkach bo nie dotykają skóry, ale z kolei będę musiała dłużej siedzieć u fryzjera. No ale najwyżej będę robić tylko z wierzchu byle nie straszyć ludzi ;p zapytam mojego gina co myśli na ten temat, choć nie wiem czy faceci-giny mają wystarczającą wiedzę na ten temat ;p
 
Do góry