reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

anus sprobuj na razie przemywac pepek spirytusem. Wodka jest za słaba, nie odkazi tak jak trzeba. A Octanisept to mysle, ze za mało jak juz smierdzi. Jak nie bedzie poprawy po kilku dniach to dopiero bym podała antybiotyk.

A jesli chodzi o podawanie antybiotyku to jak sie boisz łyżeczka (moja pieknie leki pije z łyzeczki) to spróbuj strzykawka lub pipetka. Sa tez takie małe buteleczki do podawania leków. Do duzej buletki nie dadawaj, bo nie wiadomo ile dziecko z tego wypije.
 
Ostatnia edycja:
reklama
anus oj tak to świeta prawda, że teraz Maciek wydaje mi sie byc olbrzymem w porownaniu z Kubą :szok:
:-D Mam takie wspomnienie tego dnia gdy wybieralam sie do szpitala na KTG (wiedzialam ze moge tam juz zostac na porod) to kladlam Macka spac i przygladalam mu sie myslac o nim jaki jest kochany i bezbronny i ze tak żal mi zostawiac mojego maluszka na te dni pobytu w szpitalu.
a jak wrocilam do domu z noworodkiem to zupelnie inna rzeczywistosc mnie zbiła z rytmu.... Nagle Maciek okazal sie wielki i taki już dorosły :sorry: - chyba przez te dni co w szpitalu bylam tak urusl mi w oczach. I teraz odkad jest maly Kubus to starszego traktuje już bardziej po doroslemu. Pozwalam mu wiecej decydowac o sobie i zachecam do samodzielnosci. Zaluje ze nie robilam tego juz wczesniej. No ale najwazniejsze ze w koncu sie otrzasnelam, że mój synek już nie jest dzidziusiem tylko niemal przedszkolakiem :-p:-D a to zobowiazuje.
To chyba jest prawda, ze to jak sie chowaja nasze dzieci zalezy od tego, co nam mamom siedzi w glowach. Jesli widzimy je jako maluchy to tak beda sie zachowywac, a jak wiecej wymagamy to oni tez do tego dorosna.

No i takze chcialam miec jedno dziecko po drugim z mala roznica wieku, aby po odchowaniu ich (do wieku przedszkolnego/szkolnego) w koncu zajac sie soba, swoja kariera, o ile bede miala jakas perspektywe na to, bo na razie w tematyce zawodu jestem daleko w tyle....
 
Ostatnia edycja:
Nimfii PIEKNIE TO opisałas wszystko. Może bedziesz w przyszłości poradniki dla Młodych Mam pisała? skoro Kasia Cichopek pisze to my tez możemy :-)

Margana w UK spirytusu brak, ale już czekam na przesyłke z Polski. no co za kraj....DZIEKUJE SLICZNIE ZA ODPOWIEDZ

lece posprzątać łazienke, to juz pora na to.
 
Hwj kochane :-)
U nas wszystko w porzadku maly slicznie spi w nocy,posszedl spac o 00:00 potem pobudka na jedzonko o 3:00 i o 6:00 a potem dopiero kolo 10:00 :-) akurat wstaje w porach kiedy to i Ja i tak musze wstac zeby odciagnac mleczko,wiec jestem jak na razie zadowolona i o dziwo dzisiaj mam duzoooo energii :-D
U nas jest dzisiaj cudowna pogoda i zaraz sie zbieramy na pierwszt spacerek :-D sloneczko swieci i jest na plusie,lekki wiaterek wieje ale nawet go sie nie da odczuc ;-) wiec ide korzystac z malym ;-)
Gola spokojnie,przezuce posta pozniej ;-)
oj nikt nie odpowiedział na moją wiadomość więc powtórzę jak zmienić suwaczek kombinuję i nie wychodzi :no:

mirelka kochana zeby zmienic suwaczek musisz wejsc we wlasne USTAWIENIA i tam wejdz w EDYTUJ SYGNATURE i tam masz 2 okienka w ktorych zmieniasz i testujesz suwaczki a potem tylko zapisac i gotowe ;-):-D
Niuniunia witaj kochana z spowrotem,i czekamy na focie niuni ;-):-D

Dobra Ja zmykam mamuski i brzuchatki ;-) odezwe sie pozniej ;-)
 
Ostatnia edycja:
Ssabrinaa dziękuje bardzo cosik jeszcze pokombinuje później, teraz lecę przystawić małą do cyca oj nie będzie łatwo znowu ten płacz butla przygotowana będzie stała w pogotowiu:-)
 
anus gdy podrosnie drugi syn pewnie bedzie mi latwiej ogarnac te dzieciece umysly ;-) Szkoda ze nie mam porownania do tego jak rozwija sie dziewczynka, ale za to wychowanie chlopcow bede miala "w jednym palcu"
 
Co prawda to prawda ;-) Bo o ile mozna sie domyślać co chodzi po glowie malemu dziecku, to potem zgadnać co kryje sie w umysle nastolatka, czy dziecka dorastajacego -to nie lada wyzwanie :sorry:
 
reklama
Hej dziewczyny! :)

Niuniunia, aż przykro słyszeć, że są jeszcze takie położne... Rzeczywiście zalatuje komuną, a jak pierwsze dziecko, to jak mamy wiedzieć co robić? Nawet z drugim jest ciężko, bo każdy maluch inny, nie ma reguły jak będzie ssał, spał itd... Dobrze, że jesteś w domu, popytaj się, czy w okolicy nie ma jakiejś poradni laktacyjnej, w razie problemów będziesz wiedziała gdzie uderzyć :tak:

Mam w końcu chwilę dla siebie. Obudziłam się o 9:00 i od tego czasu co chwila przystawiam małego do cyca albo łażę po pokoju bo płacze. Nie wiem co się dzieje. Śpi teraz od pół godziny i błagam, żeby pospał jeszcze trochę, bo wariuję.
W dodatku A. zaprosił dzisiaj znajomych, będą za ok. godzinę a ja już wypruta z sił... no ale skąd miał wiedzieć, wczoraj było fantastycznie, Filip TYLKO spał, za to dzisiaj, dla odmiany, nie spał w ogóle :sorry:

We wtorek skończył mi się połóg, a w poniedziałek mam pierwszą wizytę u gina. Mam nadzieję, że zaproponuje mi jakąś DZIAŁAJĄCĄ antykoncepcję, bo w tabletki to ja już nie uwierzę, a drugiego dzieciaczka na razie nie planujemy :-D

Aaah, dobrze mieć trochę ciszy w domu, ten płacz rozdzierał mi serducho powoli... Biedak, nie wiem co go męczyło dzisiaj :-(
Idę zrobić sobie coś do jedzenia, za dużo to ja dzisiaj nie jadłam. Trzymajcie się mamusie :*
 
Do góry