reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

ps kupiłam koszulę do szpitala po porodzie granat na guziczki przy biuście by karmić można było nie byla mega tania ale b.dobry materiał i wynoszę na pewno ja urodzę i jakbym miał nieproszonych gości to nie będzie krępująca bo ma nie piżamowy kolor dla chętnych wstawię linka polecam :)
Koszula nocna w Tchibo
a wypadają większe ja kupilam M niby 40/42 normalnie wchodzę w s 36/38
 
reklama
Kati koszula piekna

a ja dzisiaj kiepsko spałam, można by powiedzieć że wcale tylko na jakis czas oko mi się przymknęło, ale za to gadałam sobie z brzuszkiem moja malutka od czasu do czasu dawała znać o sobie.a teraz kończę zupę gotować:szok: o 6 rano. domek juz prawie ogarnięty, muszę się wziąć za rzeczy które mój mąż od tygodni robi i zrobić nie może,
 
Ostatnia edycja:
Witajcie maminki!

Wczoraj sporo spałam po południu i efekt jest taki, że dziś wstałam wcześniej. Oczywiście Arti urządził popis kopania, jak leżę na prawym boku, czuje chyba wtedy podparcie po nóżkami i łatwiej nimi sobie "wierzga :-)
Dziewczyny, współczuje Wam problemów z chłopami, ale walczcie o swoje, ja też często nie odpuszczam i wiercę dziurę w brzuchu. Może kiedyś wyjdę na jędzę albo marudę, ale trudno. Im trzeba dosadnie mówić, co myślimy, bo inaczej nie domyślą się sami.
Płacz oczywiście nie pomaga, ja miałam na samym początku ciąży takie akcje, włącznie ze szlochaniem (co mi się wcześniej nie zdarzało), mój mąż mówił wtedy, żebym nie urządzała scen.
Ale nie mogę na niego narzekać, wiadomo, każdy ma jakieś wady. Oboje jesteśmy raczej oszczędni, kasę trzymamy równo, wydatki jakoś dzielą się naturalnie, jak jest jakiś większy, to raz płaci on, raz ja, za zakupy płacę ja, bo ja najczęściej je robię, chyba że razem jakieś większe. Poważniejsze decyzje zawsze ze sobą konsultujemy.
Dużo zmieniło się po ślubie (niektórzy mówią, że nic nie zmienia, a jednak). Wtedy zaczęły się plany kupna mieszkania, starania o kredyt, urządzania naszego wspólnego gniazdka, także to nas jeszcze bardziej zbliżyło do siebie.
Wcześniej razem wynajmowaliśmy kawalerkę i byliśmy szczęśliwi, że nie musimy mieszkać z rodzicami (uważam, że tak najlepiej, jest mniej konfliktów między stronami).
No ale starczy, bo tak nachwaliłam mojego J., żeby zaraz nie odwalił jakiegoś numeru :-) (czasem jak pozwolę mu na imprezę z kolegami, to dosłownie jak pies spuszczony z łańcucha, ostatnio wracał o 4-5, ale wybaczyłam, bo bawił się z bratem, który mieszka w Anglii, opijali pępkowe jego córeczki :-))
 
Ps. Kati zapomniałam też dodać, że koszula niezmiernie mi się podoba.
Kupiłabym, gdybym nie miała już 3, ale uważam, że warto wydać na taką niż kupować te paskudne z rozcięciami (ponoć czasem biust przez nie wypada :-)) i jakimiś infantylnymi wzorkami.
 
Kterinka_2 ja rozstępy na piersiach mam od zawsze(zawsze przed miesiączką moje piersi rosły o 1-2 rozmiary) więc w ciąży przybyło mi kilka,
Na brzuchu ODPUKAĆ!!! na razie nie mam nic ale od tygodnia mnie swędzi smaruję czym się da i kremem bambino i oilatum i Pharmaceris i mustelą i tak po troszku wszystkim.Czuję że za kilka dni wylezie mi coś na brzuchu ale nie mam juz na to wpływu....
Nimfii menopauza może trwać nawet kilka lat i w tym okresie kobieta może mieć jeszcze miesiączkę, pracowałam z kobietkami , które miały własnie ten okres w zyciu i same mówiły że nie wiedzą co się z nimi dzieje że same ze sobą nie są w stanie czasem wytrzymać .... to tak jak ciążowe humorki tylko duuuuużo większy kaliber.... i ze skrajności w skrajność... mi to pasuje do zachowania twojej mamy a tarczyca też pewnie swoje robi choć moja mama też po operacji i w sumie mówi że po to już czuje się dobrze ....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witajcie..
To dziewczyny macie problemy z facetami ja mam kochanego męża może jak na razie 4 lata po ślubie chociaż czasem małe wpadki są ale jak wszędzie:-D
Na każdym usg był ze mną...pomaga mi jak coś trzeba w domu mogę na niego liczyć...zakupki dla małej robiliśmy i podejmowaliśmy co do wyboru czegoś razem także jestem dumna z mojego męża poza tym kasą rządzimy razem wydatki są omawiane wspólnie..
Co do rozstępów na razie nie mam nowych tylko te z przed ciąży znaczy z okresu dojrzewania...ale smaruje się kremami i oliwką co 2 dzień i zobaczymy
 
Ja wczoraj na Krakowskim tzw "placu Tandeta" (chociaż teraz to już nie plac tylko trzy hale targowe) dokupiłam trzy koszule koszule po 35 zł Koszula ci��owa - 41 - F. H. Margot - artyku�y dzieci�ce i innewygląda na to że taniej niż w internecie. Jedna fioletowa, druga szara trzecia ciemno niebieska-i juz jest zestaw do szpitala...
Jeszcze się zastanawiam w czym będę rodziła? czy jak w jednej z tych koszul to dwie potem na pobyt wystarczą? no bo zaraz po urodzeniu przydałoby się przebrać w drugą bo pierwsza bedzie brudna, to zostanie tylko jedna hmmm

Wyszukałam jeszcze dwa biustonosze do karmienia po 15 zł-wzięłam troszkę większe z miseczką do której jeszcze wejdzie pierś z pokarmem i wkładki laktacyjne-czy trzeba było brać takie akurat?

Dzisiaj znowu się wybudziłam przed 8, dotychczas spać potrafiłam spokojnie po 10 godzin a tu ósma czy siódma i koniec, już nie zasnę po kolejnej sikowej wędrówce :)) chyba się organizm przyzwyczaja i sam nastawia na mniejszą ilość snu żeby szoku nie było.

Wszyscy mnie straszą niegrzecznym dzieckiem spod znaku skorpiona :szok: hehe
 
Ostatnia edycja:
hej co do rozstępów
zapomniałam wczoraj napisać ,na razie odpukać nie mam wcale i nie miałam nigdy od 3 mc obkładam się kremem który jest mega tłusty ,brzuch pośłady boczki i moje piersi podzieliłabym się nazwą , ale to jest preparat dostępny ciężko mało znany(jak co mogę poszukać linka) i troche kosztuje wiec nie wiem katerinka czy będziesz zainteresowana na końcówkę ciąży - kupiłam choć bylo mi żal kasy dlatego że u mnie w pracy dużo kobiet go stosowało i bardzo małemu procentowi wyszły rozstępy do tego stosuję czasem galenic eyancyl (chyba dobrze napisałam) dla kobiet w ciąży i oliwkę babyderm z rosmana lub oliwkę hipp staram się robić peelingi takie najlepiej cukrowe masuję tak aż skóra się różowi by ja pobudzić . ale sądzę by natłuszczać natłuszczać i jeszcze raz natłuszczać by stale na tej skórze coś było by była jak najbardziej odżywiona nasycona na preparaty typu mustella eyancyl myślę że warto jeszcze nałożyć np oliwkę to babyderm jest na pewno fajna i nie jest na parafinie :)

a KATERINKA superaśnie te koszulki kurde u nas nie widziałam takich były jakieś na rynkach z aplikacją wielkiej żółtej kaczki na klacie he he ale taką jak masz chętnie też bym kupiła :) na razie mam jedną kupie jeszcze jedną (nie wiem czy taką samą jak kupilam bo czuję się super w niej)i mi starczy bo do porodu dają urzędowe białe.. a i jeszcze poszukuję staników do karmienia i szlafroczka ale potrzebuję taki nie gruby z bawełny bo u nas w szpitalu w zimie jest gorąco no i klapeczki najlepiej gumowe itp bo łatwiej utrzymać higienę ich np można pod prysznicem je mieć
a widzę KATERINKA że na tej stronce którą podałaś mają tanie laktatory tommy tippy który chcę
kupić
ps. kupiłyście w końcu laktator i jaki ??
 
Ostatnia edycja:
Ja bym chciała laktator elektryczny, tak mi kilka osób z dzieciaczkami doradziło-nie na zasadzie że mieli taki i jest super, tylko że mieli ręczne i ciężko było :) Poluję na gumtree na używany w dobrym stanie i rozsądnej cenie :)
 
reklama
Kati świetna koszula! Też muszę się w jakąś zaopatrzyć + biustonosze do karmienia.
Ja spałam kiepsko, zgaga pali mnie od wczoraj strasznie, aż mnie mdli - nie wiem czy się nie skończy na wymiotach :(
Dziś na 16:00 mam dentystę, jakaś rozlazła jestem od rana, niewyspana...
 
Do góry