reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

A kiedy chodzi sie do szkoly rodzenia i jak dlugo ona trwa?

Ponko .gratuluje i zadzrosze :)


W róznych przychodniach panuja różne zasady, ale przeważnie zalezy to od kobiety w ciąży. Ja chodziłam jedem miesiąc w III trymestrze, ale mozna zapisac sie juz w II trymestrze.
Najlepiej zorientowac sie jak najwczesniej, bo nieraz sie zdarza ze mozna isc na zajecia bezplatne ale trzeba sie zapisac kilka miesiecy wczesniej. Ja o tym nie wiedzialam i muslalam zaplacic z 200zl.


hello


planujecie robić badanie na HIV?? u mnie jest to standardowe badanie które wykonuje sie każdej ciężarnej ale jestem ciekawa jak się zapatrujecie na to


Mialam robione te badania przed pierwsza ciaza, wiec teraz nie bede robic, chyba ze gin uzna ze nalezy. Jednak watpie aby dal mi skierowanie, bo on lubi "oszczedzac" na badaniach krwi :sorry:

Wyobrażałam sobie aktywny poród a tu jak już dojechałam do szpitala o 4 rano po kilku nocach nieprzespanych to ledwie doszłam na łóżko. Ale nie żałuję ze poszłam na zajęcia.


A tak z innej beczki, macie już smaczki? Jak tak to kiedy wam się zaczęły i na co? Coś specyficznego czy każdego dnia inne rzeczy?


Tez liczylam na aktywny porod :tak: Ale pech chcial ze wody mi odeszly o 22, od polnocy bylam w szpitalu i bylam bardzo zmeczona i senna. Wiec mialam w glowie raczej lezenie w lozku choc to nie przyszpuesza porodu. Natomiast gdy probowalam cwiczen przy szczebelkach czy skakania na pilce to od razu bralo mnie mega zmeczenie :sorry:


Zachcianki na slodycze :-) Cukierki, Nutelle, czekolade i pączki :-D
Poza tym zdarzy sie smak na cos innego, pozywnego jak np bulka z serem, szynka, salata i pomidorem :-D

Nie jem w duzych ilosciach. Tak standardowo. Bo czytam ze niektore mamy tutqaj maja naprawde duzy apetyt ;-)
 
reklama
Cześć wszystkim!

Ja już po 1. wizycie u ginki. Groszek jest malusieńki (fotkę wkleiłam w temacie o wizytach i badaniach). :-):-) Nast. wizyta za 3 tyg. Aaaaale się cieszę, ze wszystko jest OK!!! Termin mam na 23 listopada. :-)

A co u Was?
 
Sara_R to normalne ze sie boisz,kazda z nas przed pierwsza wizyta czuje strach :tak: najwyzej zobaczysz kropka albo cos wiecej ale przynajmniej sie uspokoisz itz :tak: a jak ciezko bedzie cos zobaczyc to lekarz na pewno wysle cie na bete a bardzo wczesna ciaze lekarz wyczuwa poprzez badanie ginekologiczne wiec nie zamartwiaj sie a wszystko bedzie dobrze :tak::-D
mary-beth super wiadomosc i oby tak do konca ;-) Wyslij dane na priv to dodam Cie na liste listopadowych mam :tak:
Ja juz zalatwilam,wniosek o prace zlozylam a teraz pozostalo mi czekanie :tak: Jakas zmeczona dzisiaj jestem i nie w sosie,cos mi humor dzisiaj nie dopisuje :eek:
 
Dzieki za odpowiedź. Teraz już sama nie wiem, chciałam iść za tydzień, ale jak mówicie, że lepiej szybciej, to chyba pokornie skorzystam z rady i pójdę jutro. To będzie dla mnie największa chwila prawdy. Trochę się boję, a nawet nie wiem czego :(



Jesli masz mozliwosc zrobic USG juz teraz to zrób :tak: |Powinnas cos zobaczyc, a moze i uslyszec :tak:Bedziesz spokojniejsza. Stres w ciazy nie jest wskazany. Powodzenia!
 
Cześć wszystkim!

Ja już po 1. wizycie u ginki. Groszek jest malusieńki (fotkę wkleiłam w temacie o wizytach i badaniach). :-):-) Nast. wizyta za 3 tyg. Aaaaale się cieszę, ze wszystko jest OK!!! Termin mam na 23 listopada. :-)

A co u Was?

Ale ci zazdroszczę! Też już bym chciała być PO wizycie. Boje się, że jednak mogę nie być w ciąży i niepotrzebnie się cieszę. Robiłam tylko testy. Objawy mam w sumie ciążowe, miesiączki brak itp. Oj napiszę jutro co dalej. Na razie niepokój.
 
Ale ci zazdroszczę! Też już bym chciała być PO wizycie. Boje się, że jednak mogę nie być w ciąży i niepotrzebnie się cieszę. Robiłam tylko testy. Objawy mam w sumie ciążowe, miesiączki brak itp. Oj napiszę jutro co dalej. Na razie niepokój.

Sara musisz wyluzowac. Jesli testy pozytywne no to ciaza. Nie stresuj sie bo to szkodzi maluszkowi.
 
Sara, Sabrina - dziękuję! :-)

Sara - tylko spokojnie! Postaraj się tak nie stresować, bo to może dzidzi szkodzić. Trzymam kciuki!
 
Dzieki za odpowiedź. Teraz już sama nie wiem, chciałam iść za tydzień, ale jak mówicie, że lepiej szybciej, to chyba pokornie skorzystam z rady i pójdę jutro. To będzie dla mnie największa chwila prawdy. Trochę się boję, a nawet nie wiem czego :(

Ja też po tym co napisałyście zaczęłam myśleć...I zadzowniłam do mojego gina, powiedziałam że się niepokoję czy wszystko ok itp. i mam przyjść jutro o 18.00:tak: Cieszę się bo już będę mniej więcej wiedziała co i jak...Także trzymajcie &&& i ja też trzymam! No i oczywiście WITAM nową Mamusię:tak:
 
Sara spokojnie :) nigdy jakoś nie słyszałam o sytuacji, kiedy testy pokazałyby wynik poztywny a ciąży by nie było! Na pewno jest wszystko dobrze, wizyta u lekarza wszystkie Twoje wątpliwości niedługo rozwieje. Ja, jak byłam u lekarza, to ciąża miała wiek 4 tyg i widać było pęcherzyk, ciałko żółte i malutką dzidzię. Kolejną wizytę mam 12 kwietnia i już za pewne bede wiedziała coś więcej. Nie denerwuj się Sara niepotrzebnie, bo tak jak dziewczyny pisza, stresjest niewskazany!
 
reklama
hi! piszecie tak bledalne ilosci, ze jak nadrobie zaleglosci to juz nie mam kiedy pisac.... my mielismy wczoraj wizyte i widzielismy juz serduszko, zawiazki raczek i nozek i ogonek... ;) dzidzia ma 8mm!!!!!!!!

mnie mdli, ale nie wymiotuje. objawy mam zupelnie inne niz w poprzedniej ciazy, wtedy wymiotowalam cale 3 miesiace, mialam jadlowstret, ale za to idealna cere. teraz nie wymiotuje, czasami mnie tylko mdli, jak np. zmieniam pieluche mojemu skarbowi :), za to syfy wychodza mi w przerazajacych ilosciach.....

pozdrawiam wszystkie zafasolkowane!
 
Do góry