reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

Cześć mamuchny jestem po wizycie u gina.trochę mnie zdziwiło że badał mnie usg na brzuszku a nie wewnętrznie (a tak lepiej widać) od kiedy się już nie bada dopochwowo? i innej beczki pokazałam mu wyniki cmv igg igm powiedział to co już wiedziałam że przebyłam już tą chorobę tzn.wirusam cytomegali ale też jest w trakcie trwania jak długo to mam nie był wstanie określić bo na wynikach nie było podanych jednostek (bez sensu) tylko że igm jest dodatnie, musze za 3 tyg. czyli przed wizytą powtórzyć i spr. czy nadal to mam i jakie stężenie- najgosza wersja byłaby gdybym nigdy wcześniej nie chorowała na to i dopiero w ciąży ten wirus by mnie dopadał. pytałam się czy dużo ciężarnych to ma on tywierdzi że b.mało ... konkrety w ciąży tego nie leczą jaki ma wplyw na dziecko ...może przejść wirus na moje bobo ale w małym stopniu, jest ryzyko wad- i dlatego muszę być pracyzyjnie badana w ciąży tzn.dzidzia. czyli nie jest źle ale nie tak błacho jak miałam nadzieje.
trochę optimizmu :) widziałam dziecko ale machało rączkami nóżkami tak się wyginało że szok :) wymiary główki i brzucha są prawidłowe widziałam rączką jak dotykało główki :))) między nogami echo sisiaka wiec wieksze szanse na córeczke.
Wam kochane gratuluje określenia płci i zazdroszczę bo u mnie jeszcze nie pewna córka
 
reklama
Witaj Kati dobrze, że lekarz Cię uspokoił. Super, że widziałaś maleństwo i tak pięknie się rozwija:-) Ruchliwi są Ci nasi mali akrobaci (akrobatki:-D)
Najważniejsze to myśleć pozytywnie, - bo na pewno jest z dzidzią wszystko dobrze. Mnie też jeszcze zdarza się wracać myślami do mojej choroby - ale jestem pewna jest wszystko dobrze i ona w żadnym stopniu nie wpłynęła na moje kochane dziecko. Tak jak piszesz, bardzo dobrze, że już wcześniej tą chorobę przechodziłaś, bo to znaczy, że organizm posiada już jakieś przeciwciała i nawet jeśli jesteś w trakcie choroby to jej przebieg na pewno jest teraz duuuuuzo łagodniejszy. Głowa do góry! I nie możesz myśleć inaczej, jak tak, że wszystko jest dobrze!
Wiem co czujesz, ale postaraj się nie martwić, bo na pewno wszystko jest w porządku:)
 
Ja też czekam z niecierpliwością na następnym tydz może się dowiem co tam noszę..:-)
Też chciałabym córcię ale pewnie chłop będzie...:-)
 
Kasiente, Kachutka gratuluję!!! fajnie juz tak wiedzieć:tak:
A czy któraś nie chce poznać płci i liczy na niespodziankę?
Ja bym nie mogła wytrzymać.
 
nimfii a moze kiedyś Twój mąż wolał wyjśc z domu niz sluchać Ciebie i Twojej mamy?? Musiało mu być ciężko szczerze mowiąc, jak się żona i teściowa na niego uparły:szok: Dobrze że juz teraz Wam się lepiej układa:tak:

Mowil ze ma dosc mojej mamy, ale nie podawal tego jako glownego powodu wyjsc z domu. Wychodzil poprostu dlatego ze ja ok 21 padalam zmeczona spac a on nie mial co ze soba zrobic. No a ja mialam mu za zle to ze woli siedziec ze znajomymi niz pomoc mi wieczorem przy dziecku. Takie bledne kolo....
No i jeden problem jaki ma ze soba to sklonnosc do alkoholu. Na szczescie konczy sie przy piwie, i mam nadzieje ze tak zostanie. Jednak na tyle co go juz znam wiem ze nie potrafi sobie tego odmuwic np w weekend, nawet gdy jest chory.


Gratuluje tym mamom co poznaly płeć dziecka :tak: Ujawnily sie dopiero dwie małe księżniczki, za to wielu mlodych księciów w brzuszkach rośnie ;-)

Ja licze ze za 2-4tyg na USG ujawni sie i moja fasolka, bo juz nie moge sie doczekac.... Tyle rózowych dodatkow dla dziewczynki mi ostatnio wpadalo w rece, ale nie ma sensu kupowac bo jak sie okaze ze bedzie chlopak to bede miala niemal cala wyprawke po Macku gotowa ;-)
 
Witam kochane;)

Ale u mnie dziś pięknie, prawdziwym latem powietrze pachnie, aż chce się cokolwiek robić;)
Nawet i humorek dopisuje u mnie;) (Bo się wyspałam dziś;)

Ale mam niestety mały problem;( Od soboty nie czuję bicia serduszka mojego dziecka, zawsze jak leżałam to czułam od samego początku, a teraz już nie i nie wiem czemu tak. Pobolewa mnie troszeczkę brzuszek ale nie jakoś tak bardzo mocno, jajniki mnie bolały raz prawy i raz lewy, tak na przemian, boję się trochę.

Kachutka gratuluję córeczki, to jesteśmy jak na razie 2 albo 3;)

Kasiente gratulacje synka:) Faktycznie więcej będzie chłopców niż dziewczynek;)


Kati współczuje tego stresu z badaniami i wynikami, będzie wszystko dobrze moja siostra też chorowała na to i jej córcia urodziła się zdrowiutka więc Twoja też;) Ja w to wierzę;)
Czyżbyś i Ty dołączyła do malusieńkiego dziewczynek listopadowych?;) Może będzie nas więcej;)



Ponko ja też czułam od samego początku, że będzie córeczka to jak na razie wiem, że u mnie ma być córeczka więc może i u Ciebie okaże się tak samo;)

[FONT=&quot]
Haszkal mi to kompletnie nie przeszkadza czy jest się z związku małżeńskim czy bez ślubu na tzw. „kocią łapę”. My planowaliśmy ślub na przyszły rok ale skoro wyszło jak wyszło że nasza Księżniczka w drodze to możemy to przyśpieszyć.

Ja znowu znam pary, które chciały wziąć ślub po porodzie i już wcale tego ślubu nie było. Niby byli szczęśliwi ale jednak nie byli bo się rozeszli. Powiem tak, że wiadomo, że nie uchroni się przed zdradami itp. Ale ja chcę ze swoim partnerem być i on ze mną też więc myślę i mam nadzieję, ze będzie dobrze;)

Poxo gratuluję odebranych obrączek;) Ja swoje odbieram 15 czerwca dopiero (bo późno je zamówiłam). Ja też chciałam zwykłe obrączki z żółtego złota bo uważam, że takie są ładne choć nie wiem czemu wybraliśmy inne [/FONT]Apart - Obrączki, obrączki ślubne, biżuteria ślubna - Obrączki i u mnie została ta z tą cyrkonią ale w sumie może być i taka też ładnie wyglądają;) Nie chciałam brać obrączek za 3tysiące jak to teraz w modzie bo stwierdziłam, że obrączki są tylko dla nas tak naprawdę więc to czy dam za nie 300 czy 5000zł to bez różnicy.

A JA CIĄGLE BEZ BUTÓW... ;(
 
Cześć mamuchny jestem po wizycie u gina.trochę mnie zdziwiło że badał mnie usg na brzuszku a nie wewnętrznie (a tak lepiej widać) od kiedy się już nie bada dopochwowo? i innej beczki pokazałam mu wyniki cmv igg igm powiedział to co już wiedziałam że przebyłam już tą chorobę tzn.wirusam cytomegali ale też jest w trakcie trwania jak długo to mam nie był wstanie określić bo na wynikach nie było podanych jednostek (bez sensu) tylko że igm jest dodatnie, musze za 3 tyg. czyli przed wizytą powtórzyć i spr. czy nadal to mam i jakie stężenie-
w II trym tak od juz 13 tc bada sie przez powloki brzuszne a nie dowcipnie. Co do wynikow CMV to jesli chcesz wiedziec kiedy nastapilo zakazenie to mozesz zrobic tzw awidnosc. Troche to kosztuje ale daje ci konkretna odpowiedz czy dawno czy niedawno. Na pewno warto powtorzyc badanie i sprawdzic czy spadaja wartosci.

Witam kochane;)

Ale u mnie dziś pięknie, prawdziwym latem powietrze pachnie, aż chce się cokolwiek robić;)
Nawet i humorek dopisuje u mnie;) (Bo się wyspałam dziś;)

Ale mam niestety mały problem;( Od soboty nie czuję bicia serduszka mojego dziecka, zawsze jak leżałam to czułam od samego początku, a teraz już nie i nie wiem czemu tak. Pobolewa mnie troszeczkę brzuszek ale nie jakoś tak bardzo mocno, jajniki mnie bolały raz prawy i raz lewy, tak na przemian, boję się trochę.

Niunia na tym etapie na 100% sama nie wyczujesz bicia serducha:) nawet przez stetoskop:) no moze urzadzeniem dopplerowskim typu Angel Sound:) To co pulsuje jak lezymy albo dotykamy brzucha to jest nasz puls:) puls dziecia naszego jest przynajmneij dwa razy szybszy:) ruchy sie dopieor zaczyna czuc od 16tc do 22tc wiec na serduszko mozesz poczekac do polowy ciazy zeby np twoj narzeczony mogl je slyszec:) Glowa do gory:)
 
hej bardzo bardzo dziękuje za słowa otuchy, muszę myśleć pozytywnie to będzie dobrze !!!!! dla spokoju własnego zrobie teraz znowu igm igg teraz i przed wizytą to będe miała taki faktyczny obraz czy spada wynik oby. jeszcze raz wielkie dzięki :)) ninunia i gola :) i reszcie szykuje siędo pracy wlece do Was wieczorkiem jak zwykle. Na to wygląda że raczej córka będzie :) macie imiona dla dziewuszek? ja narazie Julia lub Urszulka ale jeszcze będe myślała bo dopiero dociera do mnie że nie synek jest w brzuszku- ale z mężem się śmieje że tam jest Krystynka he he

kasientne dzięki za cenne info , właśnie się zdziwiłam że nie badał dowcipnie i myślałam że to dlatego bo byłam z mężem :) kurcze ale to niesamowite jak widać te nasze dzieciaczki jak się ruszają moja ''Krycha"" ale sie wierciła i tak dużo, ma ponad 10cm szok
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Niuniunia ja nigdy nie czułam serduszka dziecka ani w tej ciązy ani w poprzedniej,nawet zaawansowanej,więc wydaje mi się ,ze tak jak kasiente napisała,to jest twój puls. Ruchy to owszem już czuję,a w poprzedniej ciązy poczułam gdzieś w 17 tc no i później czkawkę kilka razy dziennie:-D- no to było troche wkurzające ;-)
 
Do góry