reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

MAGGIPKA mnie tez na szczescie podmienili dziecko na malego spiocha ;-) 3 dni z rzedu w zeszlym tygodniu robil mi akcje pobudki co chwile a teraz juz 4 noc z rzedu a on spi spokojnie i na szczescie do 8 jest szansa pospac ;-)apetyt wziol mlodego tez wiec zaraz pewnie nadgoni troszke kg.
 
reklama
Hejka
anus chyba żarujesz nocki do kitu 2 pobudki ehhhehe zamień się ze mną ja wstaję d.więcej ledwo na oczy patrzę już z miesiąć tak źle śpię:-pbalony i bańki u nas tez ulubione:-)
gola dobrze nas pamiętasz kobieto jeszcze ze skórą miałam strach oj to stresów i nerwów miałam teraz zęby ale uśmiech tyśki wszystko wynagradza :-):-Djak dziś mamuśka ??
winki jejku odważna jesteś sama z dzieciorrem ja z moją za chiny w taką daleką podróż bym się nie wybrała nie lubi jeździć a tym bardziej siedzieć w miejscu-Podziwiam Cię Kobietko;-)
maggipka już próbowałam czasem tak się da że zalucać a czasem nie da rady wyje...super że z angun się spotkałyście-i co fajna jest ??;-):-)kobieto zazdraszczam takich nocek kiedy ja takie będę miała :sorry::sorry::-:)-(a zęby super wam po cichaczu wyłażą ;-) dzięki za przespis jutro chyba zrobię smacznie wygląda..właśnie jak z tymi malinami??mrożone kłaść czy rozmrozić pierw
asia fajnie że zumba ci się podoba i dobrze czujesz się w ruchy ja ostatnio zumbę mam w nocy z Martyną hehheh

U nas noc też dziś do bani non stop wstawałam trochę mniej może niż wcześniejszej nocy..młoda jakaś nie nażarta cały czas krzyczy ammm jak nigdy (z tydzień prawie nic nie jadła przez te zęby chyba trochę jej odpuściły)wczoraj przed kąpielą ponad pół bulionówki kaszki łyżeczką zjadła potem cycka ja ja chyć do łóżeczka to sie rozbudziła i koniec spania masakra do 23 tańcowała potem jeszcze cycka owaliła i w nocy też z 4 razy jadła szok nad ranem zjadła cycka i pociumkała jak nigdy nie dała sobie wyciągnąć poleżała chwilę i krzycz amm zjadła płatki ryżowe na mleku z dżemem a za chwilę amm ode mnie sałatki z selera naciowego kukurydzy,ananasa i kurczaka pojadła i nadal krzycz ammm:-D:-Dod 2 dni faza ammm już myślę że cyckiem się nie najada a je tylko na noc i w nocy czasem nad ranem ale mleka za chiny nie wybije od razu odruch wymiotny.A najlepsze że ja tylko w nocy wstaję bo na mojego męża warczy i płacze w nocy tylko ja mogą ją nosić.Poprostu wymiękam nie wiem co to jest przespać noc...na tej stancij jakos mała kiepsko śpi a tu juz dziś jak miesiąc mieszkamy .

nimffi oj weś nie denerwuj mnie ;-):-D
 
nimfii kupujemy jeden duży prezent od Babci, wujków i Cioci. Drugą hulajnogę bo już potrzebuje wiekszej. Tu jest link
Maxi Micro Scooter Red T-Bar. Buy Now At Micro Scooters UK
miał teraz tą mniejszą dostał na drugie urodziny, jestem z niej bardzo zadowolona, ale cena jest powalająca na kolana.od nas jeszcze 2 resoraki do kolekcji.
maggipka tak jak mówisz ja dziś ominełam karmienie o 6 rano tylko po prostu wziełam do siebie i spałysmy. Musze ominąc to karmienie o 3 bo jest bez sensu. Super, że Wasze spotkanie wypaliło,jak sie kogos zobaczy w realu to już inaczej. Fajnie, że u was nocki przespane i że Amelcia taka towarzyska ja to sie śmieje, że moje Dziecie lepiej zachowuje sie gościach niż w domu :-)
asia no to szczepienie jest zawsze wielką niewiadomą. Ja z pierwszym dzieckiem nawet nie miałam świadomości, że takie cuda sie mogą dziać po tej szczepionce, czasami lepiej nie wiedziec chyba. U mnie obyło sie bez żadnych skutków ubocznych i tego Wam życze. U nas od wczoraj luźne kupki może trójki idą. zazdroszcze Wam( maggipka) tej zumby. Ja ćwiczyłam tylko na xboxie :-)
gola no cisza tu, ale ja ostatnio też niby siedze w domu, ale na kompa czasu brak. Jak tam Mama? wiadomo chociaż mniej wiecej kiedy wyjdzie?
winki to ogarnianie sie po powrocie jest najgorsze :-) fajnie, ze juz na miejscu jesteście.
ankusch dwie pobudki na karmienie, plus dwie na przykrycie i pogłaskanie i znalezienie smoka. współczuje Ci mocno. Ja sama mam lekki sen i moja córeczka ma to chyba po mnie.

u nas nocka tragiczna. Jedzone było o 1,3 a 0 6 już nie dałam mleczka, bo co za dużo to nie zdrowo. Nie dałam mleczka to była duza kupka i jakos jeszcze zasnełyśmy. Wieczorm był smok w poprzek i gryzienie wszystkiego wiec chyba zabki sie odezwały. Apetyt wczoraj miała. idziemy sie ogarniac. Udanego dnia dziewczyny
 
Ostatnia edycja:
Dzień Dobry:)


Ankuch
dobrze że apetyt małej wraca, ale wam te zęby dają popalić.

A powiedz jak przyrządzasz te płatki ryżowe ( jakie to w ogóle są) na jakim mleku je robisz.
Muszę małej coś nowego zapodać, mam wrażenie że je na okrągło to samo chodź staram się wymyślać.Kurde ale czy nasze mamy nam tak wymyślały z jedzeniem hmmmmm.

Sory że nie odpiszę do wszystkich ale mała wcina, zje to na spacerek idziemy na saneczki. Wieczorkiem może nadrobię. pa


Miłego dnia:)


U nas po staremu:) W niedzielę zrobiliśmy wypad do IKEA. Liwia pobawiła się w "suchym" basenie z piłeczkami, tak jej się spodobało, szalała rzucała piłeczkami do dzieci. W sobotę chcę ja zabrać do figloraju już obczaiłam gdzie w okolicy jest najładniejszy.
 
anus fajny prezent :-)
Ja kombinuje cos z Aqua sand oraz Moon Sand - ma na oku zestawy jak cos to pozniej dam linki. I jeszcze skladany namiot z Carsów. Maciek jako mega fan Casrósw zarzyczyl sobie trot jak juz pisalam.... Przez ostatnie miesiace męczył mnie o zygzaka Mcqueena a wzoraj wymyślił że on chce tort -ZŁomek :eek: akurat gdy juz zaplanowałam co i jak zrobie po kolei ale to nic bo....Zrobie tort toffie z polewa mleczno czekoladowa to bedzie w sam raz oraz ozdoby marcepanowe biale i bedzie Złomek jak ta lala :-p:-p


mirelka tez mam odczucie ze mlodemu nudzi sie jedzenie w kolko tego samego. chetnie probuje co mu dam. Dzs moze zastartujemy z grysikiem kakaowym na mleku krowim ;-)
 
Hello mamuśki!!

Dzień dziś mega mroźny, ale spacer do miasta mamy już zaliczony, ubrałam Małą jak na Sybir, włącznie z kominem na szyję i buźkę - kupiłam taki fajny z mięciutkiego białego polarku za całe 3zł :-) Potem moje spotkanie i wizyta u męża w pracy :-) Teraz obiadek, chwila odpoczynku i wiooo na zumbę znów :-) A jutro pewnie sanki zaliczymy :-)

Miłego dnia!!

asia - no właśnie, aktywność fizyczna podnosi poziom endorfin, to zbadane naukowo :-) A maliny póki co daję mrożone, latem oczywiście świeże.

nimfii - ja też się cieszę z przespanych nocek teraz :-) ach te nasze śpiochy...

ankusch - no to jak już się tak drze na maxa to masz 2 drogi: dajesz mleko ale z dnia na dzień mniej, żeby się odzwyczajała; albo zaczynasz stosować trening zasypiania, to działa, sama stosowałam i już po 4 nocy przespała całą!! No i najlepiej, żeby wstawał do niej mąż - wiadomo, z mamą można sobie na więcej pozwolić, tata tak się nie da więc jest skuteczniejszy. Zapewne nie najada się już c cycka, więc skoro nie chce MM pić to daj jej kaszę z odrobiną mm na noc, ale takiego gęściocha, żeby się zapchała. No i z nocy na noc dodawaj trochę mniej kaszki a więcej mleka mm. Ja tak robiłam, bo na początku moja Małą też za chiny nie chciała mm ruszyć, darła się, wykręcała.
Angun - oczywiście, że fajna!!
A malin nie trzeba rozmrażać.

anus - masz rację, omiń to karmienie o 3 bo wtedy też sen jest najmocniejszy i tak jak radziłam ankusch - napchaj ją na noc czymś gęstym
 
nimfii ja robie tort zygzaka, bo to marzenie Olafka. Blaszka kupiona, barwniki kupione, tata przyniósł podkładke na tort z pracy. Ale czuje, że sie nadenrwuje przy tym torcie, Tata obiecał pomoc w dekorowaniu,robie jeszcze muffinki czekoladowe z kremem budyniowym i chyba sernik. Oczywiscie obiad, bo bedzie cała rodzinka. Fajne przenty dla Macka u nas to już jest na zasadzie ze pokazałam mu dwie rzeczy i miał sam wybrać, mam już dosc zabawek leżacych w kącie.
mirelka mi tez juz brak pomysłów, ale od czego mamy internet :-) tam jest dużo inspiracji. Moja Mama mi wymyślała dużo rzeczy od sniadanek po obiadki, ale kiedyś nie było dostępu do gotowych dań.
maggipka próbowałam już wszystkiego przed snem, ale dzieki bedziemy próbować. Ja rozumiem jak nie jadła w dzień to musiała nadrobić w nocy, ale teraz zjada mi regularnie sniadanko, zupke drugie danie, kolacje wiec nie może byc głodna. Super ten sernik brownie napaliłam sie na niego na sobote, ale w związku ztym, ze beda muffinki czekoladowe, musze chyba zrobic tradycyjny sernik. Ale sernik brownie to bedzie nastepne ciacho jakie bede robiła wygląda przepysznie.
Amelka lubi zumbe?
 
Ostatnia edycja:
mirelko kupuję takie
images
albo inne gotuję na mleku z kartonu i daję do tego dżem czy jabłko gotowane czy jagody,banana i wpyla sypię zazwyczaj płatki na oko jak jak pryta się zrobi to dolewam wody i gotowe mała uwielbia.A ty małej co podajesz na sniadania kolację??
maggipka a u nas odwilż i niedawno zaczoł śnieg padć :sorry:Kochana ale ja jej kaszkę robię taką porządną łychą je porządną miskę potem cycek też cały a mleka w nim sporo ....z butli nie chce mi nic pić próbowałam z kubeczka czy niekapka czy nawet z rurki ale wypije łyk dwa i tyle tak jak z napojem więc u nas cieżka sprawa.Ale myślę że ten cycek ją uspokaja przy tych zębach ostatnio sobie ciumka a nigdy tak nei robiła:sorry:czekam aż te zęby się przebiją i będe coś jeszcze myśleć ...a wstaję w nocy kiedy już napradę płacze nigdy jak sknerczy.
 
Ostatnia edycja:
U nas zima wrocila i znowu jest przepieknie bialo. NA saneczkach aliczylismy glebe z sanek prosto buzia w snieg i jzazj z gorki prosto w drzewo. ALe yjemy i to nawet calkiem dobrze.

Maggipka- absolutnie zgadzam sie z toba a propo nakladki na sedes. Tez taka kupie, bo nie wyobrazam sobie babrania sie w nocnikach. A widok dziecka na nocniku przed telewizorem jedzacego cos ,jest dla mnie nie do przyjecia. wydaje mi sie ,ze olka dupka jest wciaz za mala na ten otwor. Poczekam do lata. Napisz prosze jak to tam u was dziala bo jestem stasznie ciekawa.
Ja uzywam mleka Hipp od samego poczatku. Tzn ,zaczelam go stosowac naprzemiennie z cycem jak Oli mial jakies 2,5 miesiaco. Mial on kolki moze z 4 razy w zyciu i mysle ,ze to wlasnie przez mlesio. Jest ono super. Jest eco ,ladnie pachnie, ma doskonaly sklad. Oli je uwielbia. przy tym jakim jest niejadkiem ,to mlesia ngdy nie odmowi. My stosujemy 3 teraz.

Kupilismy Olkowi wczoraj tunel z ikei i jest super. Wiecznie przez niego przelazi w glos sie smiejac.
 
reklama
winki - dzięki za info dt. mleka. Ja dałam jej na próbę i się przyjęło, może ją na nie przestawię. Powiem ci, że kupiłam 4, może to jeszcze za wcześnie bo to od 15mies, czyli brakuje nam jakieś 2tyg, ale w sumie nic się nie dzieje.
Wyobraziłam sobie takiego dzieciaka siedzącego na nocniku w salonie przed tv z bułą w ręku hahaha. U nas jest kibelek i koniec, nie ma załatwiania się w pokoju - taki mam plan, póki co trwa zapoznawanie się z kibelkiem, siadanie na niego, ona już wie, że tam się fuj fuj robi, czyli kupkę :-)

ankusch - a spróbuj jej powoli dawać w butli tą kaszkę co lubi, może załapie. A poza tym, prawda jest taka, że dopóki będziesz jej odpuszczała i w końcu dasz cyca zamiast butli, to ona będzie wiedziała, że mama w końcu i tak da cyca, trzeba tylko głośno krzyczeć i dopnie się swego. Po co więc ma się uginać i z butli coś tam pić ;-)

anus - zrób kiedyś koniecznie, zobaczysz jakie to ciasto jest pycha!!
 
Do góry