reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

reklama
nimfii a mi pierwsza czesc carsow lepiej sie podoba, bo druga jest trudniejsza do zrozumienia dla Olafa. :-) mialam sie spytac dawalas gdzies przepis na swoj jablecznik, ja mam jablka od mamy i chcialam cos takiego zrobic na niedziele. pomysl z blogiem fajna sprawa, bedziemy zagladaly chetnie.
ankusch ​faktycznie te czworki dlugo Wam ida, ale to kawal zeba, maz ostatnio mowi ze Marice szostka wychodzi.....a to tylko jedna czworka taka wielka. lipa z ta stancja,i ze ceny poszly w gore, no kurcze nie mialy kiedy.
aqua polecam bajke mali einsteini, tam jest rakieta zamiast samochodu. Moj Mlody tez woli pierwsza czesc carsow. a toy story Twoj lubi? bo u nas jakos nie zrobila furory, generalnie jak jestesmy w polsce to wiekszosc bajek na mini mini jest na topie, bo nie ma ich nq codzien.
gola norma z tym spaniem. fajne, ze szczepienie bez plczu, ze Panna Pola taka grzeczna i wie jak i kogo oczarowac. Mama pewnie dumna ze swojej Ksiezniczki. u nas powoli zaczyna sie gadanie, i czasami mam doslownie wrazenie, ze Marika mowi do mnie "dawaj" "ide", na pewno bedzie szybciej gadala od Olafa.

dziekujemy Wam za zyczenia. jest nam strasznie milo i przyjemnie.
Marika dzis nie byla soba,nciagle plakala, denerwowala sie, chyba ida czworki na gorze, ale jak wkladam palca do buzi to jak lew paszcze otwiera i gryzie,aj aj jak boli. Druga drzemka trwala 15 minut,ale to moja wina, bo zostawilam telefon w jej pokoju. Pozniej jakos ja przetrzymala do wieczora i usnela kolo 20.
 
AQUA pewnie tez roznica wieku robi swoje ;-) maciek z tych pojazdowych bajek to lubi chuck i przyjaciele oraz tomek i przyjaciele ;-) boba budowniczego i stacyjkowo oglada ale widze ze ma zupelnie inne zainteresowania. On lubi edukacyjne o alfabecie albo cyfrach. Generalnie Mini Mini rzadzi. I nawet o lalkach barbie albo kucykach pony obejrzy ;-) bardzo podoba mu sie postac spidermana ale bajki mu jeszcze nie puszczalam. A moze twojemu juz spodobalby sie batman, spiderman, superman?

ANUS robilam jablecznik dokladnie z tego przepisu co ostatnio wkleilam na ksiazce kucharskiej dla was na ciasto ucierane. Ja na nim robie najwiecej ciast. Z ta modyfikacja ze dodalam 2 opakowanie budyniu waniliowego w proszku, zostawilam sobie 1/4 kostki margaryny do kruszonki, a jablka 4szt staralm na grubych oczkach, odcisnelam sok i wymieszalam z ciastem. Zostawilam na wierzch wiecej biany z bialek aby zrobic piankena ciasto a na pianke dopiero kruszonke. Kruszonka to 1/4 szkl cukru pudru, 1/2 szkl maki i do tego wlana roztopiona margaryna ta 1/4 kostki. Wszystko razem zagniesc. Acha wlozylam do malej foremki jak na keks i pieklam 50min. Pieknie uroslo. Pycha.

z tym ze tam sa tylko te 4jablka ale jutro moge ci wrzucic przepis na szarlotke z 1kg jablek na duza blache ;-) tez mam duzo jablek i pewnie zrobie te szarlotke niebawem.
 
Ostatnia edycja:
Hej laseczki my u babci. Olek w niebie bo ma swoją :Anię" Oczywiście nie obyło się bez atrakcji i zwymiotował wszystko co zjadł przed spaniem. Nie wiem co z nim jest chyba dosyć często się mu zdarza ostatnio.

Gola u nas też ostatnio słabo z apetytem, nie zmuszam go będzie chciał to dostanie jeść. Może Polci przejdzie lada dzień marudzenie i zacznie ładnie jeść. Dobrze powiedziałas babom z UP.

anus 100latek dla Mariki.
 
Ostatnia edycja:
Hello z przeziębielandii!!

Dogorywam na kanapie... mąż się mną opiekuje, ale jutro na 2 dni wyjeżdża - szukam chętnej/chętnego do przejęcia jego stanowiska :-)

Co do jedzenia - to u nas zupełnie na odwrót. Mała je tyle, że gały mi stają!! Wszystko lubi, nie pluje, wcina ze smakiem, najlepiej rybkę, mięsko, warzywka do rączki i gryzie sobie, a czasem tak fajnie głośno wysysa te warzywka... i mówi mniam... Jak jest głodna, to nie da żyć, drze się na całą chatę - ammm i pokazuje na usta (mamusia tak nauczyła), albo krzyczy dajjjj. Nie odpuści. Aż się boję, żeby pulpecik się z niej nie zrobił. Póki co jest fajna zgrabniutka, taka sprężysta.

gola - chyba przeoczyłaś mojego posta o śnie...

anus - coś miałam ci pisać, ale zapomniałam, no to pozdrawiam :-)

nimfii - ale mi smaka narobiłaś tą szarlotką, może jak się pozbieram to też zrobię

anek - pisałaś gdzieś o książeczkach - moja Mała też dosłownie "połyka" książki, wszystkie są poszarpane, gryzoń jeden!!
 
Leika, Anus- sto latek dla waszych pociech!!!!!
cakecandles_poohbearhunnypot1_300x300.jpg

Nie mam dziś siły kochane, jutro muszę na 7 zawieźć męża na wyrwanie 8-ki do szpitala a jeszcze daleko nam do położenia się spać, bo rodzinka nadal u nas :-D Buziaki, spokojnej nocki!
 
hej
wpadłam złożyć życzenia z okazji Roczku Wszystkim Dzieciaczkom :tak: Dużo Zdrówka dla was kochane maluszki
gola współczuje przeżyć w UP a pani to pewnie słucha tego kilka razy dziennie ,dzisiaj w RMF-ie ludzie przysyłali gdzie są wg nich najpiękniejsze zakątki kraju no i w pewnym momencie prezenter mówi że w takim razie skoro mamy taki piękny kraj to czemu ludzie za granice wyjeżdżają - dla mnie odp była oczywista że dla pieniędzy i lepszego życia :-(
mary fajnie że już po szczepieniu , nam już 3 raz przesuwają , więc idziemy dopiero za tydzień
kurcze nic więcej nie pamiętam :zawstydzona/y:
 
Hejka ponownie.
Z kartą sobie poradziłam, po prostu dołożyłam trochę i zakupiłam fotelik. Niestety, nie stać mnie na taki za 700 zł, więc musiałam się zadowolić tańszym, ale wygląda ok.
Jestem okropna, bo powinnam to wcześniej zrobić - wszystkim roczniakom życzę zdrówka i szczęścia, chociaż na fb staram się to robić, ale duże mi umyka.
Jutro czeka mnie wizyta w UP celem wyrejestrowania się... I tym razem pewnie spędzę tam od cholery czasu... Do tego Malucisko ma szczepienie, ale glut mu poleciał do kolan, znając życie - będzie odłożone, chociaż podejrzewam go o kolejne zęby... Zobaczymy.
No i się pochwalę - kiedyś pisałam, że przeszliśmy z G. na e-papierosy i trwamy, oszczędności są dla nas ogromne, poza tym na pewno zdrowiej jest nie wciągać w siebie tysiąca szkodliwych i rakotwórczych substancji (chyba?), w domu pachnie (niestety, ale nawet jak się pali na balkonie to nie ma co się oszukiwać - w mieszkaniu też czuć, skoro teraz czuję, jak sąsiedzi jarają...).
No i co u nas... Malut nic nie mówi (to na pocieszenie dla tych co się przejmują), chociaż nie, przepraszam, zaczął się uczyć angielskiego, pokazuje na coś i mówi "diiiiis" :-D I w sypialni, gdzie stoją moje miśki z akcji Kup misia jak się go ktoś zapyta gdzie są misie to paluchem pokazuje. A tak poza tym to robi rozpierduchę z siostrą i mam ich dość :eek::-D
Postaram się wchodzić częściej, bo humor mam lepszy, chętnie poczytam co u Was.
 
AQUA ANUS Jjeszcze z bajek zapadla mi w pamiec : jak wytresowac smoka ;-) a tak to Maciek glownie krotkie oglda. Stare lubi odgrzebywac np pingu, reksia, bolka i lolka ;-)



HELENKA moze od mleka jednak te wymioty? Ma brzydkie kupy. Wysusza mu sie skora?


POTWOREK jaki masz fotelik? Ja tez nie chce najdrozszego ;-)


Ej ale mi Kuba numery robi. Wstaje o 6 ze niby wyspany a po kilku minutach marudzenie ze chce spac :-/ zamiast spokojnie dospac i odpoczac to on mi lazi i marudzi.
 
reklama
Do góry