reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

Julianna my bebilon 2 Alan robi twardziele jak nie wiem, aż ubite, dałam mu 100ml teraz i samsimplex żeby mu tam pojeździło i już kupa luźna jest muszę mu więcej pić dawać póki nie przezwyczai się, ale on jest taki,że zawsze się uśmiecha i mimo,że go kupka męczyła to nie płakał i spał grzecznie całą noc tylko jak robił po bobku to stękał biedaczek
 
reklama
Hej kochane, my caluutki dzionek na polku - od 11 do 15:40 i od 17 do 19:20|!! Nawet się przebierałyśmy na ogródkum karmiłyśmy itd - super :) Cieplutko i przyjemnie:tak:
onanana - pisałam Ci kilka dni temu, że właśnie straszna jelitówka u nas w przychodniach panuje! Ale Cię męćzy, rany współczucia, jak Polcia miała chyba 2 m-ce też mnie złapało, ale tylko wymiotowałam. Pij dużo, niech Ci D. kupi orsalit albo Gastrolit, albo jakieś inne elektrolity, żeby się nie odwodnić, a jak Majeczka?? Wracaj do sił kochana:* PS ja zażyłam Nifuroksazyd przy jelitówce i coś jeszcze mi lekarka przepisała, ale nie pamiętam...
Julianna, kurcze to też musisz być padnięta, ale damy radę! :)
Ankusch - ja b. lubię kosmetyki z Linomag, a wiesz, oni też mają krem na buźke z filtrem ale chyba 30ką - ponoć też dobry, cieszę się, że Martynce spasował olejek:tak:
ponko - połamania języka, pióra na egzamie ;) Po Waszym małym to widać, że to żywe sreberko - zdolniacha mały:)
Mikado - dzięki kochana, myślę o punkcie przedskzolnym, albo jakimś Klubie malucha coś takiego, ale najmniej potrzeba 3 osób do tego, ale przynajmneij wymogi są mniej restrykcyjne niż np jak się zaklada przedszkole czy zlobek, i na poczatek nie trzeba takiej kasy wywalic i np mozna zaczac od mniejszej liczby dzieci jeszcze przed zajściem w ciążę o tym myślałam, albo żeby w ogóle zmienić robotę. ( wszystkie mamy wykszt. pedagogiczne) Zobaczymy, bo nie wiem czy jest jeszcze ta pomoc z UP Przedsiebiorczosc jest kobieta...Dzis juz nawet nie mam sily czytac
Martttika - kurcze, to jest właśnie PL :-( Ech, mam nadzieję, ze nie będzie tak źle z wyplata, w arzie czego zawsze możesz w międzyczasie rozgladac sie jeszcze za czyms, choc wiem, jakie to frustrujące.
andrzelika najwazniejsze, ze chodzic do roboty bo lubisz, a nie bo musisz, najgorszy jest moement jak obrzydzamy sobie prace
Polcia wykapciana, spi. I ja kochane uciakm pod prysnzic i padam na twarz
dobranoc
 
anek no to ładnie cię babka zrobiła, ale jak to mówią do 3 razy sztuka trzymam &&&&&&&
mirelka ten przypadek o którym piszesz to jakiś koszmar, ja mam zaplanowane szczepienie na pneumo za 3 tygodnie, a meningo po 12 miesiącu
gola wszystkiego naj naj dla Polci na te 6 m-cy :-) trzymam kciuki za pomysł na biznes
anna dla Tymcia też wszystkiego naj, niech rośnie zdrowo :-)
angun i u nas z nockami ostatnio słabo mała budzi się i gada do siebie, bawi się zabawkami, mąż śpi a ja się cały czas wybudzam :sorry: chyba nadszedł czas aby Lenka wyemigrowała z łóżeczkiem do swego pokoiku, na jutro planuję przeprowadzkę :tak:
julianna ja ledwo znoszę wózek z parteru więc doskonale cię rozumiem, ostatnio zaczęłam zostawiać wózek i małą zanoszę na rękach i wracam po wózek, bo Lena coraz cięższa :-pfajnie że rodzice ci pomagają, ja dziś miałam przygodę w aucie bo mała zaczęła mi wyć jak jechałam obwodówką miasta i nie miałam jak stanąć :no: więc z tymi bobikami różnie bywa
ponko gratki dla małego raczka :-)
ankush my też śpimy bez światła :-D a ja to nawet mam latarkę w oczach, nauczyłam się robić wszystko po omacku aby małego wampirka nie zbudzić :-D
onanana życzę zdrówka
marttika szkoda, że nie jesteś zadowolona, lipa że ludzie tak oszukują :-(trzymaj się ciepło :-)

Hejka mamuśki u nas dni mijają szybko i intensywnie cały czas w drodze, to do parku, na zakupki albo jedziemy do mojej mamy, albo teścia :-) żal siedzieć w domu jak jest taka ładna pogoda, dziś spędziłyśmy fajny dzień non stop na świeżym powietrzu, jak Lenka spała udało mi się przeczytać aż 70 stron książki, którą wczoraj kupiłam :-)
 
Dziewczyny u nas była dzis piękna pogoda, słonko grzało. Odkryłam w koleżanką nowe miejsce na spacery kilka ulic dalej, głupia jestem, że tam nie chodziłam!!! Następnym razem wezmę aparat, to zrobię kilka fotek.
Dzięki wielkie za rady dotyczące spania!!
Jak pisze Mikado, ja też chcę karmić do ok.roku i nie wiem czy Mały mnie nie wykończy ciągłym wołaniem o cycka. Wiadomo, wygodnie się karmi w łózku na śpiocha. Zobaczymy...
Anna, Ankusch nie używam lampek, usypiam go w ciemności (mam spuszczone rolety zewnętrzne), także przyzwyczajony jest.
Julianna współczuję zmęczenia i bólu kręgosłupa. Ja też czasem fioła dostaję, jak tyle sama siedzę z Małym, ale my codziennie niezależnie od pogody chodzimy na spacery (mam windę). Piszesz, że masz blisko rodziców, może po wyjeździe męża oni ci pomogą?
Ssabrina a nie dawałaś Samiemu jakiegoś nowego składnika w jedzonku? (te wieloskładnikowe słoiczki czasem są zdradliwe, ostatnio zgapiłam się, że dałam seler, a on potencjalnie jest dosć uczulający). Dziękujemy za pozdrowienia od Margany!!!
Martttika może się jeszcze poprawi, a w umowie nie miałaś zapisanej kwoty wynagrodzenia??
Onanana biedulko, najpierw Majka chora, teraz ty, jakiś paskudny rotawirus. Pij dużo, najlepiej letnich napojów.
Ponko gratulacje dla Fifiego, zdolny chłopak!!!
Gola to całkiem fajny pomysł na biznes, słyszałam, że sporo formalnosci do załatwienia, a są jakieś szanse na dotacje z unii??
Margo miło, że Lenka pospała dłużej w dzień i mogłaś poczytać książkę.
Miłego wieczorku dziewczyny!!!
 
Ostatnia edycja:
gola,margo,angun ale wam zazdroszczę pięknej pogody u nas paskudnie i strasznie zimno:-(Wczoraj małą ubierałam w kurteczkę i czapeczkę..
gola super spędziłaś dzień my cały w domku :-(Krem na buźkę ostatnio kupiłam z dax sun dla dzieci nie widziałam linomagu.
margo sprytna jesteś tyle stron przeczytać..mi tam się by nie chciało :sorry:
A latarki w oczach to i ja teraz mam od kiedy Martynie pampersa w nocy nie zmieniam :-D
Angun a mi właśnie kiepsko się karmi w łóżku wolę na siedząco bo mam szybki wypływ mleka a tak na leżąco nie jest ciekawie :-D Zresztą tak się przyzwyczaiłam do nocnego wstawania że staje bez problemu robię co mam zrobić i dalej idę spać a czasem wstaję po kilka razy jak bączki męczą i jest płacz..ale zazwyczaj wstaję z 2 razy ...A karmić też chcę rok albo jeszcze dodatkowo przez zimę ale zobaczymy.:-)

onanana kochana zdrowiej niech cię dziadostwo puszcza...
 
Ostatnia edycja:
ankush ja uwielbiam czytać i teraz wracam do mojego nałogu :-D zaraz przyjdzie niania, która poza opieką nad małą zajmie się też domem, prasowania, gotowanie i coś tam z grubsza przyprzątnie, więc może będzie troszkę więcej energii, mam nadzieję że praca mnie nie wykończy ;-)
Ze względu na to, że moja gwiazda dziś mnie obudziła o 4.30 :szok: idę do wanny i kimać, bo jutro przed nami ciężki dzień: rano po buty do szewca, potem do siostry pod szkołę, bo obiecałam, że wezmę ją na obiad pomiędzy maturą podstawową a rozszerzoną, a po południu wpada moja siostra na obiadek, a potem zabieramy tatusia na spacer po parku i jeszcze zakupy bo w piątek odwiedza mnie koleżanka ze studiów a lodówka pusta :-) więc jutro dzień pełen wrażeń!

Wszystkim mamuśkom miłej nocki :-)
 
Anna, AniaSm - zatrzymywaliśmy się co chwilę, ale jakbyśmy tak stawli co jej krzyk, to nigdzie byśmy nie dojechali, a wzięłam ją na chwilę, żeby się upewnić, że nic jej nie jest i tylko chce na ręce
u mnie Kuba odstawiał straszne histerie w foteliku samochodowym i jak miał skończone 4 miesiące spróbowaliśmy go wozić przodem i wszystko mineło :tak: , może twoja niunia źle się czuje jadąc tyłem ?
Dziendoberek maminki :-)
Widze ze jestem pierwsza dzisiaj :-D
My juz nie spimy jakos od 6 tzn Sami kopal i opowiadal w moim lozku tak do 7 a Ja probowalam dojsc do siebie i sie obudzic bo nocka tez wcale nie lepsza maly spal niespokojnie i sie przebudzal czesto i domagal sie smoka,mi sie w sumie tez wcale lepiej nie spalo nie wiem czemu moze dlatego ze jakos dusznawo w pokoju bylo.
pocieszam się tym że jeszcze trochę i nasze dzieci same będą sobie w nocy smoczki wkładać do buzi :tak:
Kurcze w scinacie bobiką włosy a u nas jasniutki krótkie blond, ze prawie ich nie widać. Ja chce żeby Oli miał włoski do ucha więc długo mu nie będę scinac najwyżej fryzjer mu uformuje fryzurę. Ale to pewnie za jakieś dwa lata.
mojemu młodemu włosy się zagęściły jak zaczełam podcinać , dlatego teraz czekam aż będzie co podciąć i biorę Lenkę w "obroty" ;-)
Ale laski UWAGA!! Mam pomysł na biznesa, już kiedyś o tym myślalam z kumpelą z DD, ale potrzebujemy jeszcze jednej osoby. Pojadę chyba niebawem do kumpeli pogadać, może przemyśl sprawę i da się namówić - trzymajcie &. Bo firma mojego D.już ledwo zipie

Noc u nas - 3 razy karmieni , a 4 raz o 5!!! młoda pospala do 7 , ale przejął ją tatuś - bo dziś jechał później, a ja pokimalam do 8:15 - nie wiem co z POlą chyba przez te zbole, tyle je - bo zazwyczaj jadla 2-max 3, jestem nietomna, teraz mała śpi, ja poprasowałam ,wstanie idziemy na spacer, bo u nas dziś cieplutko i sloencznie
super pomysł :tak: ,kciuki zaciśnięte ;-) , dowiedz się też w urzędzie miasta czy nie mają jakiś dotacji na tego rodzaju przedsięwzięcia bo moja koleżanka otwierała coś podobnego i składała też tam papiery na jakiś konkurs więc kto wie ;-)
Zazdroszczę mamusiom, które spędzają dzień aktywnie z maluchami,Olek jest bardzo marudny, jeśłi na spacerze nie śpi, to się kotłuje w wózku, marudzi i chce na ręce, w spacerówce również :/ Na dodatek sama wózka nie zniosę, samochodu nie mamy, wózkowni tez nie,windy również nie, klatka nie zamykana, a ja mieszkam na 2gim piętrze... Więc z reguły siedzę z małym całymi dniami i oboje już czasem dostajemy szału :/

Nie mogę się doczekać aż Oluś będzie stabilnie siedzieć, tak bym mogła go w spacerówce wozić na siedząco, może wtedy te spacery będą dłuższe i przyjemniejsze.....
a może spróbuj z chustą ;-) , dziecko widzi o wiele więcej a i spokojniejsze jest bo blisko mamy :tak:
Kochane nie nadrabiam Was bo nie mam siły. Ja dziś urlop- od rana siedzę na wc i leci ze mnie woda i wymiotuję. Czuję sie fatalnie. Tabsów za bardzo ni można jeść bo karmienie i muszę sama jakoś to zwalczyć.
dużo zdrówka i oby szybko przeszlo :tak:


zaliczyłam dzisiaj laryngologa i w poniedziałek Kuba będzie miał operacje , mam nadzieje że wszystko pójdzie sprawie i się uda , potem wróciliśmy do domu po Lenę i poszliśmy na plac zabaw bo było cieplutko ,mała sobie pospała w wózeczku a potem obserwowała jak jej brat szaleje na zjeżdżalni :-)
ostatnio znowu nie chce jeść zbyt wiele więc pewnie drugi ząbek idzie , oby wyszły szybko i małoboleśnie :tak:
 
czesc dziewczyny,

my po wizycie u fizjoterapeutki, w sumie nic nowego, ona jak zawsze zadowolona, nawet Kinga dzis chetnie jej pokazywala co potrafi :tak: nadal jestesmy na etapie uczenia siedzenia i mamy ja stymulowac do nauki raczkowania, fajnie to wygladalo dzis na zajeciach, oczywiscie sa to procesy bardziej dlugotrwale wiec nie spodziewam sie efektow za tydzien czy dwa ale ciesze sie ze wszystko jest ok i fizjo jest z niej zadowolona.
Niestety nie bylo babki od karmienia, mamy sie z nia spotkac za 2 tyg, czekam na potwierdzenie daty, wiec narazie nadal tylko mleczko.

Poza tym Kinga dzis wyjatkowo w dobrym humorze, caly dzien sie usmiechala. Teraz juz slodko spi. Niestety pogoda u nas do bani, zaliczylismy tylko spacer na fizjo i z powrotem a jak wracalismy to juz deszczyk nas potraktowal.

Gola super pomysl na biznes, bede trzymac kciuki zeby sie udalo.

Winki ty jak zwykle podrozujesz:-) normalnie podziwiam cie kobito. Milego pobytu u siostry.

onanana
ale cie dopadlo, trzymaj sie i duzo pij, niech to paskudztwo szybko odpusci.

martttika glupio ze nie wszystko jest tak jak mialo byc, moze jakos sie pouklada.

ponko powodzenia na egzaminach, no i gratki dla Filipka, zdolnych chlopak z niego

margo fajnie ze mialas mozliwosc poczytac ksiazke, ja ostatnio cos czytalam jak bylam z Kinga w szpitalu, w domu nigdy nie ma na to czasu.

AniaSm trzymam kciuki za operacje zeby szybko i bezbolesnie minela i problemy sie skonczyly.

Mikado super piatek mi pasuje, odezwe sie co do godziny ale wstepnie ok 11-12 bysmy sie pojawily. pasuje? podobno pogoda ma byc troche lepsza to moze i spacer zaliczymy ;-)

Ja tez nie zapalam swiatla w pokoju, Kinga wrecz sie budzi jak na chwile zapali sie swiatlo. Lozeczko tez mamy u siebie w sypialni ale narazie nie planuje zmian. Kinga pewnie nie odczula by nawet roznicy bo budzi sie tylko jak jest glodna a potem zasypia u siebie w lozeczku. Wprawdzie mamy wolny pokoj ale trzeba by tam troche pozmieniac a nie mam na to ochoty bo przypuszczam ze za jakis czas bedziemy szukac czegos wiekszego do wynajecia.
 
Ostatnia edycja:
reklama
my dziś też cały dzień na świeżym powietrzu pogoda cudna, słonecznie, zielono jak w raju, ptaszki śpiewają uwielbiam wiosnę


Gola
podoba mi się twój pomysł na biznes, trzymam mocno &&&&& żeby wypalił
onanana biedna że też cię musiał wirus dopaść, szybkiego powrotu do lepszego samopoczucia, trzymaj się kochana
Angun to czekamy na fotki z nowego miejsca spacerowego
margo oj to Was jutro intensywny dzień czeka, fajnie że tak wszystko zaplanowane też tak lubię mieć zaplanowane, bawcie się dobrze
AniaSm trzyma kciuki za Kubusia, powadzenia
Angie super że Kingusia w takim dobrym humorze i że widać postępy, powodzenia w dalszych ćwiczeniach,
miłego spotkania z Mikado oby pogoda Wam dopisała i spacerek się udał
Ponko powodzenia na egzaminach
Ssabrina super że u Margany wszystko ok. dziękujemy za pozdrowienia

Pogrzeb chłopczyka który zmarł jest w piątek chcę iść ale nie wiem czy będę miła przy kim Liwię zostawić m obiecał że wróci z pracy wcześnie
byłam dziś w pracy i koleżanki mówiły że dostała 2 razy skierowanie do szpitala od pediatry ale nie pojechała ale będą sobie w brodę pluć że nie pojechali, przykre

Zmykam do wyrka:tak:
Spokojniej nocki życzę :tak:
Życzę słonecznej pogody na jutro
, :-)
 
Do góry