reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

Brzozy są teraz u szczytu pylenia...

Ja biorę claritine z polecenia mojego alergologa, u którego byłam zaraz po tym, jak dowiedziałam się o ciąży... Powiedział, że tylko to mogę brać (nie wolno brać zamiennika do tego, bo choć baza jest ta sama, to dodatki są inne do tabletki i mogą mieć negatywny wpływ na dzidzię...) wytłumaczył mi bardzo dokładnie co i jak, a to jedyny lekarz, któremu bardzo ufam...

Co do deszczu, to przed nim zwykle jest nieciekawie (wszystkie pyłki kumulują się i z góry i z dołu i tłoczą się jak w kotle...) za to po obfitym deszczy i burzy jest znacznie lepiej... ;-)

Drzewa najbardziej pylą pomiędzy 4-7 rano i 16-19 popołudniu... dlatego lepiej siedzie w tym czasie w domu i mieć okna pozamykane... Na noc dobrze dać miskę z wodą pod okno (jak jest otwarte...) pyłki, kiedy napotkają na wilgotną ścianę pęcznieją i spadają...

Dobrze robi częste mycie twarzy !! (niestety makijaż w tym czasie idzie papa...)

No i unikanie potraw, które potęgują alergię... w tym czekolada... (szerzej mogę napisać po powrocie od lekarza... bo się właśnie zbieram do niego... ;-))
 
reklama
andrzelika nic nie wiem o tym leku mi lekarz powiedzial ze nie przepisze mi zadnych tabletek dlatego ze jestem w ciazy, no ale dal mi te krople do oczu i spray do nosa.I przyznam ze nigdy nie mialam takiego problemu z alergia i u mnie musiala ciaza spotegowac ta alergie:tak:
 
Dziewczyny bardzo Wam współczuję z powodu tych alergii :(
Trzymajcie się!
Ja na całe szczęście nigdy ich nie miałam, ale za to Tatuś mojego Maleństwa jest alergikiem i mam nadzieje, że tego nie odziedziczy. Przez to żadnego zwierzątka nie mamy, bo Mój od razu ma oczka zaropiałe pomimo odczulania.
Już niedługo wszystkie będziemy w drugim trymestrze (wszędzie piszą, że najfajniejszy) :) Ja już zaczęłam, ale jakoś nie czuję przypływu energii specjalnie, ale mam nadzieję, że to przyjdzie.
 
Ja mam nadzieje, że mi wreście przejdzi, bo się wykończe też siedzę w domu i nie wychodze, mieszkam na wiosce i tu pola lasy i pełno drzew w mieście nie miałam nigdy alergi...
Lillydelux- od 1 do 13tyg jest I trymetr ponoć od 14tyg do 26 II trymestr a 27 do 40 III trymestr, ale fakt raz piszą tak póżniej inaczej.

Farbowała któraś z was może włosy w ciąży?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja mam nadzieje, że mi wreście przejdzi, bo się wykończe też siedzę w domu i nie wychodze, mieszkam na wiosce i tu pola lasy i pełno drzew w mieście nie miałam nigdy alergi...
Lillydelux- od 1 do 13tyg jest I trymetr ponoć od 14tyg do 26 II trymestr a 27 do 40 III trymestr, ale fakt raz piszą tak póżniej inaczej.

Farbowała któraś z was może włosy w ciąży?

Ja już zaczęłam, bo mineło 13tc, więc jestem w 14tc... ja jakoś tak liczę :) czyli teraz zaczynam pierwszy tydzień IIT.
Ja farbowałam, żyję, moje włosy też :) moja ginekolog powiedziała, że nie ma się co obawiać. Farba nie szkodzi. Ja chodzę do fryzjera co miesiąc, więc nie dałabym rady nie farbować
 
Hej babeczki!
andrzelika
- farbowalam w poprzedniej ciazy, tak sie złozylo ze na samym poczatku, kiedy jeszcze nie wiedzialam ze jestem w ciazy i potem raz w 4 m-cu

Mikado
- ja nie mialam mdłosci do teraz. Ale jestem przeszczesliwa, bo przespalam noc bez rewelacji zoladkowych po lekach, ktore dostalam. navidoxine, fajna sprawa. po polknieciu tabletki czuje w nosie zapach vibovitu:-), dzis przynajmniej pojadłam jak człowiek, mam nadzieje ze wkoncu zaczne tyc. moj gin spodziewal sie ze schudnę, ale nie dwa kilo.

nie mowilam wam? widzialam nasza fasolke, maz spojzal w monitor i stwierdzil ze wyglada jak maly chomik :), troche w tym racji, bo takie kilkudniowe chomiki maja podobny ksztalt duze glowy, male raczki i podobna wielkosc.

milego dnia!
buziaki!
 
ja właśnie farbowałam się z blodu platynowego na brąz, bo mam swoje naturalne średni blond i miałam już zółte włosy i odrosty, bo mi farba się spukała, a ten brązik się trochę spukał i nie będę mieć takiej róznicy między odrostami, bo już nie będę farbować, akurat odpoczną.
Jestem fryzjerką i uczyliśmy się na kursach, że farba nie ma żadnego wpływu na fasolke, chociaż lekarze zalecają poczekać do 3 miesiąca.

A mój mąż sieje panike, że uczulenie mam od farby, jakby tak było to głowa by mnie też swędziała, a ja mam oczy całe spuchnięte czerwone, kicham szyja mnie swędzi to alergia.
 
Witam mamusie;)

Ja również jestem listopadową mamą 2011;)
Termin mam na 24.11.2011;)

Co do farbowania włosków to mam zamiar niedługo położyć farbę na główkę.
Jestem fryzjerką i uczyli nas o tym, że farbowanie włosów nie ma żadnego znaczenia na rozwój dziecka więc mu nie zaszkodzi. ;) Jedyne co może wyjść nie tak to niektórym kobietkom może po prostu kolor nie wyjść bo hormony mają jakiś tam wpływ podobno...
Tak więc powodzenia mamuśki;)
 
reklama
Niuniunia, witaj :)

ja farbowałam włosy jakoś w 7tc, może nawet wcześniej, nie pamiętam już dokładnie, kolor wyszedł, nic mi się nie stało ani fasoli :) teraz za jakiś miesiąc też będę farbować, bo już mam spory odrost, niestety włosy mi strasznie szybko rosną
 
Do góry