reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

reklama
u nas też dziwna ta pogoda, raz słońce raz ciemności egipskie, śnieżyce i tak w kółko od rana :szok:ze spacerku nici :no: mała fajnie sobie dziś śpi:rofl2:
ja mam dziś lenia nic mi się nie chce:szok: obiad tylko ugotowałam a i schowałam już świąteczne rzeczy mikołaje, choinki itp:cool2:

zauważyłyście dziewczyny że już dnia przybywa godz.16sta a za oknem jasno :rofl2::happy:
Lillydelux dużo zdrówka życzę :tak:
 
mirelka mnie to przybywanie dnia tak strasznie cieszy :) depresji się można nabawić od tej jesieni :) ja już dni do wiosny odliczam :D no i rzeczywiście u mnie 16.30 i jeszcze widno za oknem :)

Gola ja od wczoraj biorę uroFuraginum (czy jakoś tak) i pani w aptece mi powiedziała, że to kiedyś było na receptę, a teraz można to normalnie kupić :) jest rewelacyjny, dopiero drugi dzień, a już czuję ZNACZNĄ poprawę :) już nie muszę 24h w toalecie z bólem siedzieć :p A o piciu zapamiętam i będę pić jak najwięcej :)

U nas też dzisiaj słoneczko pięknie świeci, więc mąż ruszył na spacer, a ja sobie odpoczywam :)
 

anek
ja tak samo przy starszym synu nie wiedzialam jak mam postapic gdy nie budzil sie w nocy, bo w glowie mialam zalecenie ze szpiatla zeby karmic co 2h i na poczatku wybudzalam biedaka, a on nie chcial jesc. Odpuscilam mu jak mial 6tyg i wtedy zaczol mi dluzej spac, nie budzilam go ale sprawdzalam czesto czy oddycha.

katerinka Jak chodzi o spanie to mam pytanie - czy mala spi na poduszce czy na plaskim?
Moj Kuba przekreca glowke na obie strony a czasem nawet trzyma ja na prosto. Teraz spi na poduszce - kloin wiec jest mu latwiej o to. Moze nie trzeba sie martwic ale z tego co pamietam po Macku (on tez na jedne strone ukladal glowe - to efekt niedotlenienie okoloporodowego) to musialam mu jak najczesciej glowke przekrecac na drugi bok. Wiec dobrze bedzie jak powiesz o tym rechabilitantowi ;)

Też się na początku martwiłam jak mała spała dłużej niż 3h bo szkoda mi było jej budzić na karmienie a tak faktycznie w Ujastku tłukli do głowy że musi maleństwo regularnie jeść... teraz już uwierzyłam że nie dzieje się jej krzywda, rośnie w oczach. A jak śpi długo to tylko modły dziękczynne odprawiam i staram się jak najwięcej zrobić albo spać :) Podobno dzisiaj w nocy była jakaś burza czy wichry ale tak spałam że nic mi nie przeszkadzało.:-D

Co do spania to na płaskim śpi. Przed chwilą poszłam do sypialni sprawdzić jak mocno śpi i czy można głowę przekręcić. Oczywiście w coś wlazłam i narobiłam rumoru-niewzruszenie dzidzi potwierdziło mocny sen :-D głowa przekręcona

martttika: też tak robimy a raczej "samo wychodzi" bo ja kładę dziecko do łóżeczka głową w stronę baldachimu a mąż nogami w ta stronę bo on ją zawsze nosi na tej samej ręce i jest mu wygodniej tak odkładać.
Super że rozmawiacie mimo konfliktu. Ja w czasach największego kryzysu pisałam do swojego męża (wtedy jeszcze chłopaka) listy żeby miał na piśmie o co mi chodzi i mógł do tego wrócić jakby czegoś nie zrozumiał :tak: no i wtedy nie mógł mi przerwać i musiał do końca czytając mnie "wysłuchać" . to był super sposób do zaczęcia rozmowy.

Jeśli chodzi o finanse to ja się okopałam na pozycji że na nic już nie mam po zapłaceniu połowy rachunków i póki co płaci za wszystko pozostałe. :tak:

Hej dziewczyny :)
Odkąd ją przestawiliśmy na łóżeczko już nie chce nam na rękach zasypiać... wcześniej zasypiała z nami, przy bujaniu na rękach, a teraz tak jest rzadko, teraz woli jak się ją położy do łóżeczka, chwilę poduma, pociumcia smoka i grzecznie odpada po jakiś 5 minutach... a ja czasem z przyzwyczajenia, jak widzę że jest zmęczona to ją noszę i bujam i usupianie się przedłuża, muszę sobie wbić do głowy to łóżeczko bo tak już chyba zostanie :)

mnie to przybywanie dnia tak strasznie cieszy :) depresji się można nabawić od tej jesieni :) ja już dni do wiosny odliczam :D no i rzeczywiście u mnie 16.30 i jeszcze widno za oknem :)

Super z tym łóżeczkiem! tak trzymać :)

ja też wypatruję wiosny!
Jak pracowałam to tak nie bolała ciemność za oknem :tak:
 
Hej mamuśki, nie zaglądałam tylko 3 dni, a tu tyle do nadrobienia :szok: dziewczyny chyba coś wisi w powietrzu, albo to ta cholerna, depresyjna pogoda tak działa, bo ja też ostatnio miałam sprzeczkę z moim mężem :tak:wkurzyłam się bo wyszłam z domu do siostry do szpitala pogadać na chwilę, a on dzwoni kiedy wracasz bo mała płacze! a jak ja siedzie sama w domu to niby cały dzień śpi a ja relax ;-)to mu pokazałam jak wygląda relax w moim wykonaniu i zrobiłam sobie dzień z życia mężczyzny :-D nic nie robiłam cały dzień spałam i jadłam :-) zrobiłam taki sajgon w domu, że jak wrócił to mu kopara opadła i zaczął szybko sprzątać bo jego ojciec miał przyjść, jak opowiadałam to dla mojej mamy to się śmiała.

Byłam u gina i trochę mnie zmartwił, bo kazał zrobić badania, bo możliwe że mam jakąś chorobę krwi związaną z zaburzeniami krzepnięcia, bo miałam problemy po porodzie, a moja siostra ten udar, więc powiedział, że to może być genetyczna choroba :-(założyłam sobie spiralę, bo nie chcę mieć na razie więcej dzieci, nie wiedziałam że to taka droga impreza 500zł :szok:
 
Margo, a jaką masz spiralę? hormonalną czy zwykłą?

Ja jestem padnięta, najpierw bąbel mnie wykończył (chociaż dzisiaj było super przyjemnie i uśmiechał się cały dzień) a potem się uczyłam. Jestem wyczerpana z niedospania i nadmiaru informacji, karmię bąbla, idę pod prysznic i muszę się wyspać, znowu w weekend mam zajęcia.
 
Alfa moja siostra ze swoja starsza corcia latala czesto do PL jak byla malutka nawet jak miala bodajrze 3 miesiace to juz z nia latala do PL bo miala duzo do zalatwiania tam a nie miala z kim malej w tedy zostawic bo tatus w pracy caly czas, wiadomo to zalezy wszystko od Ciebie i jak sie czujesz na silach z takim malym dzieckiem leciec,wiem ze jakas ilosc mleka tylko mozna miec na pokladzie ale nie pamietam ile i do tego czasem kaza kosztowac mleczko przy kontroli bagazu itd :sorry: ale nie jestem pewna teraz co do tego bo siostra teraz nie latala do PL z malym dzieckiem bo z dwojka juz gorzej a i nie ma takiej potrzeby :-)
Ale kochana jak bedziesz w DONCASTER to musimy sie na kawe i plotki spotkac,koniecznie !!! jesli oczywiscie bedziesz miec ochote ;-) super by bylo sie spotkac z kims w realu i dzieciaczki by sie poznaly :-D

A u nas dzisiaj roznie tzn Sami jakis nie dospania dzisiaj byl od 9 rano jak wstal to do 18 jakby tak te jego drzemki policzyc to moze spal razem suma-sumaru jakies 2h tylko :sorry::confused2: jak wybijala 18 to juz byl tak nieznosny bo zmeczony ze myslalam ze wyjde z siebie i stane obok i bede wrzeszczec :no: no ale po butli zasnal i spi od tej 18 az do teraz :tak:
 
oj nawet nie wiecie jak mi się marzy już wiosna , u mnie ciemno do 10 i potem od 16 znowu ciemnica ale za to w lecie mam całą dobę jasno :tak:
margo napisz coś więcej o tej spirali bo sama się nad takim rozwiązaniem zastanawiam :tak:
alfa ja leciałam z Kubą jak miał 2 miesiące i spokojnie zniósł lot ,a jeśli chodzi o mleko to wszystko zależy od ochrony bo mi się nigdy nie czepiali tylko zawsze mi kazali wyjmować całe jedzenie dla dziecka do koszyczka i tyle
 
Ostatnia edycja:
gola ja mam zawierającą miedź, więc to jest chyba zwykła? nie wiem, mi polecił mój gin - nova T380 Bayer
ania ja wybrałam ten sposób antykoncepcji, aby się nie truć hormonami i mam spokój na 5 lat, a jeśli zdecyduje się wcześniej na dziecko to w każdej chwili można ją wyjąc :-) jak masz jakieś pytania szczegółowe zapytaj swego gina on ci wszystko wyjaśni, a zakładanie nic nie boli, tylko trzeba mieć okres, aby ją założyć
 
reklama
Do góry