reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

katerinka popieram, ze wspólne kąpiele są super:tak: Już jakiś czas temu tutaj pisałam ze bardzo polecam:tak: Ja też się zawsze obmywam najpierw... I Majka tez bardzo to lubi. Kilka dni temu kupiłam na gruperze karnet na basen - "Pływanie Szkrabów",muszę zapytać pediatrę co o tym myśli;-) Ja ją kąpię codziennie. Ja się kąpię często 2 razy na dzień i nie wyobrażam sobie dnia bez wanny więc nie będę jej odbierać tej przyjemności;-)
Co do spania to Maja tez ma rączki w gorze i zauważyłam że główkę odwraca w stronę pieluchy. Trzeba jednak kontrolować na którą strone dziecko ma odwróconą główkę żeby uniknąć zniekształceń. Tak mi się wydaje przynajmniej. Także moze warto "namowić ją" na ukladanie glowy raz w jedna raz w drugą stronę... muszę sama poobserwować małą pod tym kątem...
 
reklama
Dobrze że można sobie tutaj się wygadac...

Ja też przymierzam się do kąpieli w wannie razem z Tymkiem.Sam w wanience lubi się pluskać więc może z mamusią też mu się spodoba.

Andrzelika z tą @ to może być nawet około pół roku-nawet jeśli piersią nie karmisz.

Mój też spi z rączkami w górze, słodko to wygląda;)))) Główkę obraca na różne boki, nie ma jednego preferowanego.
 
hejka!!
Dziś noc spokojna teraz mały śpi. Co do spania to lubi spać na boczkach tak zasypia raz na jednym raz na drugim a potem przekręca się na plecki sam i rączki czasem układa w górze, ale nie zawsze bo ma płytki sen w mamusie wszystko go rozprasza nawet drobne puknięcie słyszy.
 
Hej mamunie :-)
U nas nocka tez spokojna,poranek takze,wstalismy dzisiaj o 9 co jest wielkim szokiem bo zazwyczaj wstajemy po 10 kolo 11 czasem :-D no ale widac ze syncio wyspany i rozgadany na calego,teraz lezy i widac juz zmeczenie tego wszystkiego z rana co robil :tak:
A u nas to tatus sie kapie z synciem w duzej wannie w kazda sobote :-D maja radoche chlopaki a tak przez tydzien to kapiemy sie w wanience.
A tak w ogole to juz od jakiegos tygodnia ubieram synka w ubranka od 3-6 miesiecy :szok: duzo ubranek na 62 juz ma ciasne i krotkawe,nawet kombinezony sa juz tak na styk :eek: Rosnie ten moj maly mezczyzna jak na drozdzach :-D
 
Moja też zwykle spi z rączkami w górze. I mama i teściowa mówią, ze to oznaka zdrowia, ale ile w tym prawdy to nie wiem:-)

Katerinka Natalka ma lekką asymetrie ułozeniową i na początku częściej układała główkę na jedna stronę. Teraz juz układa tak samo na obie. Ale to nie dobrze jak dziecko układa tylko na jedną stronę. Lekarze mówia zeby zamieniać co jakiś czas strony w łóżeczku.

onanana jeszcze raz napisze, ze ZAZDROSZCZĘ!!!
 
Dzień dobry kochane:)

U nas tragiczny wczorajszy finał dnia, ból brzuszka u malej okropny!!! Aż ochrypła, tak płakała :((( Poszła spać ok 22ej, jadła w nocy 3 razy, ryczałam jak bóbr, nie potrafię znieść płaczu małej, gdy ją ten brzuch boli:((((i jeszcze ze starym się pożarliśmy :((( A ja byłam z nią cały dzień sama, moja mam przyszła dopiero przed 21:(

dziś wstała uśmiechnięta, pogugała w łóżeczku - widać od razu jak dziecka nic nie boli, przebrałam ją, poczytałam Jej "Poczytaj mi Mamo" - kupiłam na Allegro od razu dwa tomy - pamiętacie te książeczki z naszego dzieciństwa?
W piwnicy w starym tornistrze mam ich dużo, muszę poszukać :)

Poczytaj mi, mamo. Księga 1 i 2 (2048229683) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

zaczęła ziewać, więc odłożyłam ją do łóżeczka, przytuliłąm i śpi już 1,5 godziny, wczoraj było to samo, gdy nic jej nie boli ,fajnie zasypia sama, czasem pogłaskam, chwilkę wezmę na ręcę znowu odłożę i śpi.
Jak jest akcja brzuszek - to nic nie pomaga i żadna pozycja, ryczałam jak bóbr, nie potrafię znieść płaczu małej, gdy ją ten brzuch boli:((((i jeszcze ze starym się pożarliśmy :((( A ja byłam z nią cały dzień sama, moja mam przyszła dopiero przed 21:(

katerinka - onanana ma rację powinnaś zwracać na to uwagę i układać główkę raz w jedną raz w drugą stronę, by uniknąć asymetrii czy zniekształceń główki. Pola też preferuje prawą str, kładę ją jednak różnie. Wspólna kąpiel super sprawa, już pisałam kiedyś, że muszę spróbować ;) Pola też najczęściej śpi z rączkami w górze, albo szeroko na boki, z resztą czasem śpi b. niespokojnie i w różnej pozycji.
ponko Niechże Twój chłop pogada ze swoją mamą, jak Ty jej sama powiesz może różnie to odebrać, z resztą powinien Twój sam na to zwrócić uwagę, nie denerwuj się w kulturalny i delikatny sposób wszystko można załatwić (moi teście to jedynie wyjątek od reguły;0), więc na pewno się uda ;)
anek super sprawa, bo dla nas wieczorne usypianie to katogra, pola (nawet jak jej nie boli brzuszek) jest b. pobudzona, nie moze sobie znaezc miejsca, takze ciesz sie kochana ciesz!! :-D
onanana ale macie grzeczne dzieciątko! Podrzucę Wam Polę na lekcje wychowania :-D

U nas sypie śnieg, tata jedzie mi zmienić opony na zimowe, a w sb idę 1szy raz od porodu do znajomych na 30chę kumpla, będę pewnie chwilkę, bo Pola tylko cyckowa, ale dobre i to, z resztą jak ją nakarmię mogę przyjechać znowu :))) ubieram czarną krótką kieckę, rajciochy ze szwem z tylu i bede się odrsesowywać z karmi! Boże jak ja na ten wypad czekam!
 
Jeszcze się zastanawiam czemu nie mam @ skoro nie karmie już prawie piersią


Ja takze karmie piersia mniej i mam mniej mleka. dodatkowo jestem na Cerazette i wczoraj zaliczylam male krwawienie, a przez noc znow czysto... zobaczymy co dalej ;)
Cykl musi wrocic na swoje normalne tory dopiero wiec spokojnie, jesli teraz karmisz piersia coraz mniej to mozesz jeszcze z miesiac poczekac na @, ale roznie tu bywa ;)



anek
ja tak samo przy starszym synu nie wiedzialam jak mam postapic gdy nie budzil sie w nocy, bo w glowie mialam zalecenie ze szpiatla zeby karmic co 2h i na poczatku wybudzalam biedaka, a on nie chcial jesc. Odpuscilam mu jak mial 6tyg i wtedy zaczol mi dluzej spac, nie budzilam go ale sprawdzalam czesto czy oddycha.
Teraz przy Kubie wcale sie nie martwie o te nicne karmienia ;) A nawet chcialabym aby pospal jak najwiecej godzin - to juz kwestia chyba mojego doświadczenia. Po prostuj czuje ze nic mu sie nie stanie ;) i slysze go jak oddycha nawet gdy leze w swoim łózku.
Natomiast jesli chodzi o samo dluzsze spanie to mysle ze dziecko zacznie ci lepiej spac potem jak przejdziesz na MM i zaczniesz wprowadzac nowe dania - np kaszke na kolacje, ktora jest bardziej sycace. Badz co badz mleczko z piersi szybciej sie trawi i dziecko moze czuc czesto głód.


katerinka moja mama byla zdanie ze z dzieckiem powinno sie kapac czesto aby czulo kontakt skory do skory, natomiast ja z Mackiem mialam mozliwosc kilka razy moze sie tak wykapac i to w lecie jak chcielismy sie schlodzic ;) A przyznam ze Kuby nawet nie mialam okazji przytulic w kontakcie skory do skóry nago....
Jak chodzi o spanie to mam pytanie - czy mala spi na poduszce czy na plaskim?
Moj Kuba przekreca glowke na obie strony a czasem nawet trzyma ja na prosto. Teraz spi na poduszce - kloin wiec jest mu latwiej o to. Moze nie trzeba sie martwic ale z tego co pamietam po Macku (on tez na jedne strone ukladal glowe - to efekt niedotlenienie okoloporodowego) to musialam mu jak najczesciej glowke przekrecac na drugi bok. Wiec dobrze bedzie jak powiesz o tym rechabilitantowi ;)
 
Ostatnia edycja:
Katerinka jak dziecko spi z rączkami nad głową to znaczy, że zdrowe, spokojne i szczęśliwe. A żeby nie leżał główką w łóżeczku wciąż w tą samą stronę to stosuję taki trik, że raz na tydzień kładę go tak jakby z drugiej strony. Nie wiem tylko jak to wytłumaczyć... Tak jakby do góry nogami, żeby jak patrzył na mamę to obracał główkę w drugą stronę. Sprawdzone i działa. A co do obracania głowy to ja też się ostatnio zmartwiłam bo jak kładę małego na brzuszku to obraca główkę tylko w jedną stronę, ale tak poza tym to kręci nią normalnie, więc nie wiem o co chodzi :(

Gola współczuje tych problemów brzuszkowych i tego, że w głównej mierze musisz sobie radzić sama. Wiem co to znaczy, bo ja cały czas siedzę sama, bo nawet jak jest Kamil w domu to tak jakby go nie było, a mama wpadnie tylko raz na jakiś czas i to bardziej w odwiedziny niż żeby coś pomagać :( Więc jak pomyslę, że miałabym sie jeszcze męczyć z brzuszkiem to nie wiem czy bym wyrobiła nerwowo...
Udanej imprazy :)

U mnie jakaś ciężka noc, ale to może przez ten wiatr. pierwsz pobudka o 1, druga przed 4, trzecia o 5 i później już tak co godzinę do 8:szok: Coś mój synek nie dba o dobry sen mamy :) Teraz przysnął na chwilkę, ale to pewnie będzie z 15 minut tylko


Z wczorajszej rozmowy z szanownym panem K wyciągnęliśmy wspólnie wnioski, że za mało ze sobą rozmawiamy, za mało mówimy o uczuciach i coraz częściej robimy sobie poprostu po złości :( ciężkie to życie... ale przynajmniej jak mu pare rzeczy wytlumaczylam to dal mi troche kasy. zmienic sie nie zmieni, a ja juz sama nie wiem jak to wszystko dalej poukladac...


zazdroszcze wszystkim gdzie pada snieg:) ja juz tez czekam z niecierpliwoscia:)
 
reklama
Mnie nocka minęła wysmienicie! Zosia usnęa sama w łóżeczku o 22:00 i spała do 6:30. Potem karmienie z obu cyców i pospała do 9:30 - byłam w szoku. ALe za to teraz marudzi, cały czas popłakuje. Jak wstała o tej 9:30 tak nie drzemnęła się już na chwilkę. Jest jakaś niespokojna. Nie wiem co jej może dolegać. Nie wiem czy jest głodna bo odkąd dokarmiam Enfamilem to się zagubiłam troche w tym temacie. Od 9:45 do 10:20 jadła z obu cyców i potem (jak to robię od tygodnia) dorobiłam butlę i zjadła tylko 20ml o 10:30. Powiedzcie mi dziewczyny - o której moge znowu jej dać cyca (potem zaraz butę) żeby jej nie przekarmić, żeby nie było za szybko?
 
Do góry