reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

Wtam.
Dziś mój Tymcio spał od 24 do 7 !!!! To pierwszy taki raz!!! Powiem szczerze że człowiem odrazu inny w funkcjonowaniu jak pośpi ciągiem te 7h. Tylko jak wstałam to byłam mlekiem zalana a cycki jak kamienie(ja odciągam też w nocy-a "syn mnie nie obudził" i jak odciągnęłam to po 150 ml z jednej piersi...ale ulżyło.

Nie pamiętam kto, ale może alfa pytała o lot samolotem. Można już z 2-3 tygodniowym bobaskiem-wiem bo konsultowałam się co do lataniaz pediatrą bo długo nie wiedziałam gdzie urodzę.
Ja mam zaplanowany lot pod koniec marca, Tymek będzie miał wtedy ponad 4 miesiące.
Jeszcze wróce pewnie do tematu bo mam stresa że mnie z mlekiem nie przepuszczą.

Zazdroszczę Wam śniegu!!!
 
reklama
Moja mała ostatnio dużo guga i to jest takie słodkie, wasze maluchy też tak dużo z wami rozmawiają?

Kuba "rozmawia" po swojemu juz tak od 2 tygodni stal sie bardziej kontaktowy. Tak jakby staral sie odpowiedziec gdy z nim rozmawiam. Pośpiewuje sobie swoje "piesni" gdy chce mnie zawolac i to tez jest bardzo fajne.



Ja muszę ostawić wszystek nabiał, czekoladę;(((, orzechy, przyprawy, owoce cytrusowe. .


no tak bo to silne alergeny :tak:
Jesli chodzi o prezent to chyba najlepiej cos takiego co by upamietnialo te 30te urodziny. Moze cos z grawerem? Jakis zegarek, albo zapalniczke czy papierosnice jesli pali?
Za 200zl mozna lupic juz naprawde świetne prezenty ;-) Poszukaj na allegro pomyslow na prezent z okazji 30tki - tam jest tego sporo.




katerinka maz juz zabral Macka na sanki - wyszaleli sie niezle :) Maciek juz nie mogl sie doczekac sniegu. Za to ja z Kuba siedzialam w domu bo nas zaskoczyla duza sniezyca akurat wtedy gdy moglibysmy isc :(
No wiec przypadlo mi w udziale odkurzanie, ale to nic.... Niemowlak i tak nie skorzysta nic z zabawy we śniegu :D
Za to stanelam z nim przy oknie. oj on to uwielbia obserwowac biale przedmioty wiec padajacy śnieg był niesamowicie interesujący ;)
 
Ostatnia edycja:
mój też dużo guga a jak się śmieje do każdego pełną parą, nikogo się nie boi nawet jak mam ręcznik na głowie po kąpaniu ;)

Mój ma tacierzyński ja mu pokzałam jak to jest wstawać w nocy i w dzień pilnować maluszka, ale się śmiałam w jeden dzień mówię do niego dziś twoja kolej ...wstałam na początku do małego dałam mu jeść i położyłam, ale nie usnął więc mówię do męża masz ululaj go... lula i lula mały nie śpi, po chwili płaczę, a on do mnie co mu jest czemu płacze, a ja mówię no nie wiem zobacz :) no i zły jak nie wiem lula go, a ja mówię on nie chcę spać przecież chcę się bawić idź z nim do salonu, pokaż mu misie, a on jak nie chcę spać :p poszedł z nim, mały rzeczywiście chciał gugać i się patrzeć na misie i chyba z 1 godz siedział tam i przychodzi mówi teraz ty idź ja już jestem tak zmęczony, a ja mówie o nie nie ja mam tak codzień :) widzisz jak to jest ty w nocy śpisz, a ja nie raz muszę iść się z nim bawić i jeszcze w dzień się zajmować, sprzątać, gotować, a ty trochę i już padasz, a ja kiedy mam się wyspać. Zobaczył, że to nie łatwe takie będzie bardziej szanował teraz już wstaje do małego cały czas taka jedną nockę pełną ojcowi dałam :) nie raz tak ulula go jak go poproszę, ale w tamtą noc musiał długo się nim zajmować chociaż wie jak to jest kiedy nie śpisz nocą i w dzień też. A mówił do mnie przed co tam ja bym mógł siedzieć i zajmować się małym, przecież to nic takiego a teraz chyba zmienił zdanie :) a co ma kobieta powiedzieć która pracuje wraca z pracy do pracy, bo w domu sprzątanie, gotowanie, zajmowanie się maleństwem,a jeszcze mężowi trzeba poświęcić czas, a oni tak narzekają i mówią, że co to takiego.
 
Hej mamunie :-)
U nas cale szcescie brak sniegu,lubie snieg itd no ale UK jednak nie jest pod taka pogode przygotowana :baffled: domy maja cienkie sciany ze jak wzeszla zime zasypalo Anglie i przyszly takie wieksze przymrozki to w domach bylo zimno i nie dalo ich sie nagrzac,tragedia normalnie z tym budownictwem tutaj :confused2:
Moj Sami tez dosc duzo juz z nami rozmawia,guga sobie po swojemu i duzo sie smieje do nas a jak sie cieszy jak go przygotowuje do jedzenia,az jezyczkiem przewraca :-D slodziak moj kochany :-D
Niuniunia wspolczuje takiej drastycznej diety bialkowej,no ale jak mus to mus,a co do prezentu to duzo zalezy co szwagier lubi,moze jakis perfum a za 200zl to duzy wybor jest na pewno.
andrzelika super ze juz jestescie w domciu bo jednak co jak co ale wszedzie jest dobrze ale w domu najlepiej :tak: i dobgrze ze z tym kominkiem juz macie z glowy problem kochana.
Alfa no to czekamy ;-) bedzie super :-D
U nas nocka super,syncio ladnie spal od wczoraj od tej 18 wiec mialam duzo luzu wieczorkiem i czas tylko dla siebie :-D w nocy pobudki u nas nadal sa na jedzenie ale jedna wiec idzie przezyc,i czekam oczywiscie kiedy to moje dziecko tak ladnie przespi cala noc :-)

Wtam.
Dziś mój Tymcio spał od 24 do 7 !!!! To pierwszy taki raz!!! Powiem szczerze że człowiem odrazu inny w funkcjonowaniu jak pośpi ciągiem te 7h. Tylko jak wstałam to byłam mlekiem zalana a cycki jak kamienie(ja odciągam też w nocy-a "syn mnie nie obudził" i jak odciągnęłam to po 150 ml z jednej piersi...ale ulżyło.

Nie pamiętam kto, ale może alfa pytała o lot samolotem. Można już z 2-3 tygodniowym bobaskiem-wiem bo konsultowałam się co do lataniaz pediatrą bo długo nie wiedziałam gdzie urodzę.
Ja mam zaplanowany lot pod koniec marca, Tymek będzie miał wtedy ponad 4 miesiące.
Jeszcze wróce pewnie do tematu bo mam stresa że mnie z mlekiem nie przepuszczą.

Zazdroszczę Wam śniegu!!!
Wpuscic Cie musza wpuscic z mleczkiem jedynie co to moga Ci kazac skosztowac mleczko przy kontroli osobistej i tyle ale nie moga Ci kazac wyrzucic albo cos bo to w koncu prowiant dla dziecka :tak:;-)
 
Ostatnia edycja:
Hej kobitki.

U nas noc w miarę, fakt, że mała tańcowała do północy ale to przez mądrość mojej mamy bo tak krzyczała żebym nie usypiała małej o 19 żeby godzinkę pospała,a sama ją uspała po 20 i źle na tym wyszłam. A dziś jej powiedziałam parę słów do słuchu bo nie wytrzymałam...

Dzisiaj jadę na zakupy i poszukam prezentu dla szwagra na tą 30-stkę.

Wnerwiłam się bo dpstałam znowu list z ZUS-u z wezwaniem do zapłaty. W grudniu zapłaciliśmy im 1200zł i teraz znowu chcą nie wiadomo za co no zgłupieć można
 
Ja dzisiaj w nocy przeżyłam pierwsze 6 h snu mego dziecka, ale to jest super, tym bardziej zazdroszczę tym co maja to częściej. Moja malutka troszkę goraczkowala po szczepionce, ale wystarczyło podać jeden czopek około 15. Niestety pewńie te 6 godzin snu jest skutkiem ubocznym szczepionki :( do 24 miała tez duże bóle brzuszka, jeszcze tak dużych nie miała, może tez od szczepionki chociaż robiłam tylko 5 w1.

Niuniunia ja mam tez niedługo urodzińy brata 30 i tez myśle nad prezentem, może jakaś książka? Napisz co kupilas.
Co do zusu to warto ich mocno sprawdzać, kiedyś kazali mi zapłacić a w sumie po wyjasnieńiach sie okazało ze to ja mam u nich nadpłatę z 800 zł.
Nimfy w sumie masz racje najlepiej coś co upamietni te 30. Przeszukam Allegro.


Andrzelika to pokazalas tatusiowi :) każda powinna to zrobić, mój przeszedł szkole jak byłam chora.
 
Dzień dobry mamuśki - a ja się już nacieszyłam przespaną nocą. Pisałam wczoraj, że z czwartku na piątek Zosia spała od 22iej do 6:30 tej nocy od 22iej do 2:30. Zmiana pieluszki, karmienie z obu cyców, odbicie i tak zeszło do 4tej. Kurcze nie kumam od czego zależy długość nocnego spania:crazy:

Dziś Zosia nie jadła ani razu z butli - po obu cycach dawałam jej butlę (o 9;45 i po 14 i mi ją pluje i się drze). Nie wiem, czy wrócił mi pokarm i się nim najada? Ale co s za coś, znów wisi na cycku co 1,5-2 h.

Ciekawa jestem ile nam zajmie poznanie siebie...

Udanej soboty maminki:tak:
 
alfa- masz racje każdy facet powinien się przekonać, że to, że siedzimy w domu z dzieciaczkami nie znaczy, że odpoczywamy sobie przy nich, a prócz tego mamy inne obowiązki domowe oni wrócą z pracy i już odpoczywają a kobiety, czy rano, czy w nocy muszą być sprawne, ale ich zdaniem to relaksowanie się dopóki się nie przekonają właśnie.
 
Anek bo Zosie chyba tak maja, nasza Zosia jest nie możliwa.funkcjonuje jak dorosły człowiek śpi w nocy tak z 8 godzin nie ciągiem, zdarzają się jej cuda ze spaniem za jednym ciągiem,ale rzadko.za to w dzien nie śpi, jedyne co nas ratuje to spacery, więc sobie nie żałuje i zdarza nam się czasem być nawet 3 godziny i więcej. czasami ma drzemki w dzień ale to takie chwilówki że ledwo się odwróce a ona oczy jak 5 złotych.najgorsze że jej się chce spać a nie potrafi.ale ja przywykłam do tego cieszę się z tego co mam.

mój mąż mi pomaga jak wraca z pracy, do niego należą kąpiele małej.w nocy nie mogę na niego liczyć bo ma taki twardy sen, że nie wiem co by go zbudziło.teraz był prawie miesiąc w domu (tacierzyńki 2 tyg plus urlop)więc zdaje sobiesprawe ile jest roboty, śmieszne że w dwójkę byliśmy w domu przez ten czas a może tylko z 2 razy zjedliśmy porządny obiad.

a moja niunia wczoraj odkryła że ma rączki i to dwie tak fajnie się im przygląda. a guganie to juz od pewnego czasu norma.ostatnio zaczęliśmy ją do nosidełka w domu wkładać, i przyczepiamy jej myszkę od karuzeli a ona do niej gada, wręcz sie żali.na 4 myszki upodobała sobie tylką jedną niebieską inne ją nie interesują:-D
 
reklama
Do góry