reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

reklama
Niestety, ale to jest napisane :-( Tylko tyle USG refunduje NFZ, więc gdyby się okazało, że lekarz wykonał więcej a wskazań nie było, przychodnia musiałabym to pokryć ze swoich pieniędzy.

Aniu a mi dzis ta położna powiedziała że nie jest, i że jeżeli lekarz się zgodzi to mi da skierowanie napewno, tylko musze poprosic.
 
JOLA - 13-14XI, chyba że się szybciej rozsypię, ale czuję że "przekiszę" i to ostron na XII

LILE - napewno się uda, tylko uśmiech i będzie ok, trzymamy kciuki!

No muszę się pochwalić mam w ręcach pozytywną decyzję ws kredytu!!!!!!!!!!! Teraz tylko szybko notariusz i w końcu mogę mieszkać i meldować się, oj bym się dziś upiła :-):-D
 
Witam Was dziewczynki :)
Moze i ja sie dolacze jako przyszla mamusia :)
Wszystkim Wam zycze powodzenia i zdrowka dla juz obecnych i przyszlych Naszych malenstw :):)Jak wiekszosc z Was i ja juz na finiszu, uch z dnia na dzien coraz bardziej to czuje.I mimo, ze to drugi dzidzius porodu boje sie tak samo :|
 
witaj Nuuuuśka :-)
wpadaj tu jak często możesz i zdawaj relację co tam u ciebie.

a kogo tym razem nosisz pod serduszkiem?
ja będę miała drugą córcię i też boję się porodu :-)
 
olenka ja mam taka specjalna poduszke 'banana' w ciazy ja sie wsadza miedzy nogi, a potem jak sie karmi to mozna ja klasc na kolanach a na to dziecko - wtedy rece tak sie nie mecza, a potem jak dziecko siada to sie wsadza dziecko miedzy ta poduszke i ma zabezpieczenie jakby sie zachwialo. polecam taka poduszke bo ja spie z nia codziennie :-)

witaj nuuuuska!

trusia
gratulacje! trzeba to opic, oczywiscie bezalkoholowym ;-)
 
Trusia- cieszymy się razem z Tobą, wreszcie coś pozytywnego:)!!!

Mnie dziś odwiedziła koleżanka ze studiów, która wlasnie wrociła z Majorki, a teraz wybiera się do Londynu, a poźniej na studia do Dublina...ahhh...troszkę mi się zatęskniło za beztroskim życiem...bo sama kiedyś miałam takie plany....jeździć, podróżować, zdobywać świat!...
 
reklama
Aniu a mi dzis ta położna powiedziała że nie jest, i że jeżeli lekarz się zgodzi to mi da skierowanie napewno, tylko musze poprosic.

Myślę, że położna wprowadziła Cię w błąd. Trzy USG w czasie ciąży w 11-14, 20-22 i 30-32 tc to nie jest "że tak się przyjęło", tylko PTG uznało iż tylko tyle badań USG należy wykonać w prawidłowo przebiegającej ciąży. A to co refunduje NFZ to też nie są wymysły jakiejś pani zza biurka, tylko oni się właśnie opierają na tych wytycznych, które piszą dla nich wszelkie PT.
Co nie oznacza, że lekarz absolutnie nie da skierowania na dodatkowe USG. Niemniej na pewno nie jest też tak, że każda ciężarna, która jest ciekawa ile waży jej dziecko w 38 tc i czy wszystko w porządku, dostanie takie skierowanie jak tylko poprosi.
 
Do góry