reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

Witajcie... jestm po wizycie u gina . Mam mieszane uczucia ,a le o tym pisałam już na watku o wizytach i usg.
Jeżeli chodzi o usg 3d/4d ja miałam robione w 22 tc i żeby było dobrze widać to max do 28 tc trzeba iść.Potem to już raczej zeby sprawdzić parametry medyczne , czy zdrowotnie jest ok;-)Raczej efekty widokowe nie są juz tak mozliwe:-)
 
reklama
martolinka no to idę na watek o wizytach i usg.
Ja w 33 tyg. mam kolejne 3d, ale to po to, żeby sprawdzić jak rozwinięta jest kora mózgowa, lekarz nam to zaproponował, może na kasę nas troszku naciąga, ale będę mieć okazję popatrzeć na moje już nie takie całkiem maleństwo :tak:
 
kochane zaczeła sie akcja pampersa
Instytut Pampers
pewnie bedzie duzo fajnych rzeczy :) u mnie 9-10 wrzesień i napewno sie wybieram
a moze któraś mamusia juz była w tamtym roku ? :)

Kasiulla a o co tak dokładnie w tej akcji chodzi? ;-)Pewnie jestem zbyt leniwa żeby głębiej poszukać , sprawdziłam tylko kiedy u mnie to bedzie :tak:


Wczoraj rozmawiałam z koleżanką na temat lekarza u którego byłam na 3D. Ona była u niego z kazdą swoja ciążą( aż dwa razy;-)) i okazało się , ze świetnie określił jej datę porodów - jedną dokładnie a drugą dzień wcześniej. Jej dwie kuzynki urodziły dokładnie wtedy kiedy im powiedział także ja też zaczynam nastawiać się na 10 listopada a nie 14 ;-) wiem , ze to tylko 4 dni różnicy , ale kto jak kto ale Wy drogie mamusie wiecie , ze tym szybciej spotakamy sie z naszymi maluszkami;-)
 
Oj pamiątka wspaniała: (zdjęcie na którym wyraxnie widać podobieństwo do tatusia:-D:-D)
luuuzna zdjecia przewspaniale.Super pamiatka

Super! drugie zdjecie rewelacja poprostu :-)
Achh.. chcialabym jeszcze raz isc na takie USG teraz jak malucha widac wyrazniej, ale w Anglii to koszt conajmniej 140 funtow! x 5 na zl= 700zl! za tyle to ja mam ponad polowe wozka dla malego, albo lozeczko, przewijak i pelnoooo ciuszkow!

Rozumiem cie doskonale bo u nas to samo,drogo strasznie.Ja mialam robione w 25 tyg. Drugiego juz bym nie zrobila,wole te pieniazki dolozyc na wozek.

Mi tez marzy sie jeszcze jedno usg 4d ale ceny w irlandii podobnie jak w anglii sa wysokie - tutaj placi sie 200 euro !!! zal mi ze nie zobacze malucha jeszcze wiekszego, bo pierwsze usg 4d mielismy w 20tc ale musze je sobie odpuscic bo za 200 euro mozna malcowi naprawde fajne i bardziej przydatne rzeczy kupic niz drugi filmik ;-)

Najgorsze ze takie ceny sa w polskich klinikach,u nas tylko 10 euro taniej,czyli 190 do tego jezeli zyczysz sobie badabie to dodatkowo 50 euro.
Masakra
 
Kasiulla a o co tak dokładnie w tej akcji chodzi? ;-)Pewnie jestem zbyt leniwa żeby głębiej poszukać , sprawdziłam tylko kiedy u mnie to bedzie :tak:

szczerze to nie byłam jeszcze i za bardzo nie wiem ale pewnie jakies targi o pielegnacji malucha i wogóle moze jakies gratisy beda dawac hehe :) jak u mnie bedzie to napisze wiecej chyba ze ktoras z mam ma wczesniej i sie wybierze :)

jutro jest w poznaniu wiec moze ktoras mama pojdzie to napisze :)
 
A wozek to tez nie maly koszt....wczoraj bylam sie rozgladnac i taki pozadny dwuosobowy to okolo 600 euro.
Bede musiala sprzedac wozek po Laurze,ma zaledwie rok i jest naprawde jak nowy. Zobacze za ile uda mi sie go sprzedac i wtedy doloze i kupie nowy.
 
Witajcie nie było mnie troszke. Ale w niedziele byliśmy na chrzcinach mojej bratanicy i wrociłam strasznie zmęczona. Jednak co najgorsze w nocy nie moglam w ogole spać, strasznie bolała mnie glowa i sama nie wiem dlaczego. Więc wczoraj praktycznie cały dzień leżałam i próbowalam spać.

Macie jakieś sposoby na ból głowy, bo zauważyłam, że coraz częściej mnie boli.
 
szczerze to nie byłam jeszcze i za bardzo nie wiem ale pewnie jakies targi o pielegnacji malucha i wogóle moze jakies gratisy beda dawac hehe :) jak u mnie bedzie to napisze wiecej chyba ze ktoras z mam ma wczesniej i sie wybierze :)

jutro jest w poznaniu wiec moze ktoras mama pojdzie to napisze :)
z tego co ja widziałam kiedyś w telewizji to tam kest budowany taki domek i wszystko w nim wygląda jakby się było niemowlakiem. Jest takie wielkie łóźeczko na którym można się położyć i zobaczyć jak to jest itp.
Akademia Zdrowego Rozwoju Instytutu Pampers - ruszyła w Polskę!, Akcje i inicjatywy > Akademia Zdrowego Rozwoju Instytutu Pampers - ruszyła w Polskę!
 
Cześć dziewczyny
byłam dzisiaj w szpitalu spotkać się z tą położną która ma być na moim porodzie :-) mam nadzieje że się uda... wypytała mnie o wszystko i dobra wiadomość podobno w naszym szpitalu bardzo wiele się zmieniło jeżeli chodzi o te nacięcia krocza i robi się to o wiele rzadziej :-) w moim przypadku jeżeli dziecko nie będzie za duże to na 90 % tego uniknę :-) zrobiła mi też ktg nie wyszły żadne skurcze tętno też ok
jeżeli chodzi o masaż krocza to jak najbardziej ale dopiero po 35 tygodniu
dzisiaj ide jeszcze do gina więc czeka mnie jeszcze badanie i usg :-p
aaa przypomniało mi się jeszcze położna mowiła mi żeby nie brać zbyt dużo sztucznych witamin bo po tym dzieci rosną bardzo duże i potem trudno je urodzić
ja akurat biorę tylko żelazo bo po witaminach wymiotuje :sorry2:
 
reklama
Hejka z tą akcją Pampers w Poznaniu to ja niestety nie skorzystam bo jestem uziemiona, ale fajnie, że są organizowane takie przedsięwzięcia. Nasze mamuśki miały o wile mniej ciekawie, jeżeli chodzi o całą edukację przed i poporodową.


aaa przypomniało mi się jeszcze położna mowiła mi żeby nie brać zbyt dużo sztucznych witamin bo po tym dzieci rosną bardzo duże i potem trudno je urodzić
ja akurat biorę tylko żelazo bo po witaminach wymiotuje :sorry2:

Kurcze, a moja ginka, właściwie od początku ciąży zalecała mi branie witamin dla kobiet w ciąży. Ja biorę Falvit M i żelazo, coś czytałam na necie, że branie Materny może wpłynąć na dużą wagę dzieciaczka, ale ile ludzi tyle opini, takze stosuję się do zaleceń ginki, w końcu widzi moje wyniki:tak:

luandzia1super, że wizyta w szpitalu przebiegła pomyślnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry