reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

Jeżeli chodzi o temat piersi to kurcze, jak dotąd nie miałam żadnego rozstępu, na brzuchu, tak wczoraj zauważyłam pręgę czerwoną z boku, właśnie na piersi :baffled: Zeby tylko z boku została ta jedna i nic więcej się nie pojawiało :confused: Ale to było w sumie, w moim przypadku, do przewidzenia, bo moje "sportówki", jak ja się śmieję, zaokrągliły się znaaaaacznie hehehe

Ja też mykam pcia Dobranoc Listopadowe Mmuśki :-)
no ja na brzuszku nie mam ani jednego, i na biuscie tez nic nie mam, ale na biuscie to sie spodziewam... ja nigdy nie mialam malyc piersi, ale teraz to juz jest lekka przsada... a po porodzie to juz w ogole bede mogla obdzielic wielkoscia pol porodowki :zawstydzona/y:

Ja mam pytanie:
Czy i jak zapinacie pasy w samochodzie?? Macie te specjalne nakładki na pasy czy jakos je specjalnie przekładacie??

ja zapinam pasy. poki co jakos wciaz nie mam ogromnego brzuchala, wiec pasy mie nie przeszkadzaja...:-p
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie:
- w którym tygodniu ciąży zazwyczaju robią CC
- w którym tygodniu zazwyczaj odbywa sie poród naturalny

Ciąża niby trwa 38-40 tygodni, ale są może jakieś statystki odnośnie tych tygodni ?

oj ja myśle, że na to reguły nie ma... jedna z moich pracownic urodziła chłopczyka 5 tygodni przed planowanym terminem. rodziła naturalnie. więc ciężko powiedzieć.
z drugiej strony kolejna pracownica tydzień po planowanym terminem rodziła też naturalnie...
myślę, że nalezy wziąć pod uwagę to, że teraz CC jest jednak bardzo często robione na "życzenie"...
 
Kochana ja mam podobnie
na czczo 75
po odzinie 143
po dwóch 114

i lekarz powiedział, że to są bardzo dobre wyniki.
więc patrząc na twoje też bym tak powiedziała...;-)
ja ten środkowy mam na pewno za wysoki, bo normma do 140. U ciebie tylko o 3 przekroczona to nie jest źle, a u mnie az o 25
 
Dziewczyny mam pytanie:
- w którym tygodniu ciąży zazwyczaju robią CC
- w którym tygodniu zazwyczaj odbywa sie poród naturalny

Ciąża niby trwa 38-40 tygodni, ale są może jakieś statystki odnośnie tych tygodni ?
podobno tylko 2 % porodów odbywa się w wyznaczonym przez lekarza lub usg terminie. A poród naturalny może nastąpić od 38 do 42 tc tzn mam tu na mysli dzieci urodzone w terminie, no bo wiadomo wczesniaki mogą się urodzić w każdym tygodniu. Ja rodzilam w 42, naturalnie. Cesarkę często robią wczesniej, chyba zaraz na początku 38 żeby zrobić nim się poród naturalny zacznie, ale to też zalezy i od wskazań lekarskich tzn powodu dla któreg robi się cesarke i od szpitala. Czasami czekają az zacznie się poród naturalny i wtedy doppiero robią. Raczej nie da się przwidzieć terminu porodu. Można się tylko sugerować tym co mówi usg, ale to nic pewnego
 
Ja mam pytanie:
Czy i jak zapinacie pasy w samochodzie?? Macie te specjalne nakładki na pasy czy jakos je specjalnie przekładacie??

Ja zapinam bez względu czy jestem kierowcą czy pasażerem. Wyczytałam gdzieś, że większe szkody może spowodować brak zapiętych pasów niż same pasy. Mam zamiar kupić ten adapter ale to pewno w przyszłym tygodniu - na razie brzusio mam nie tak duży więc mi pasy nie przeszkadzają.
 
Teraz mnie dobiłaś....
Wczoraj właśnie zauważyłam po mojej lewej stronie na wardze jak ją rozchylę taką jakby zyłę, wystaje i trochę boli :-(
Nie wiedziałam, że to żylak.....
Czy coś mozna na to zaradzić? Czy to zniknie po porodzie?

Olica, ja mam narazie 1 żylaka po prawej stronie. Boli i wygląda paskudnie. Lekarz powiedział, że mogę smarowac maścią Venorutin (chyba tak się to pisze), ale to tylko złagodzi ból, a żylak zostanie do porodu, potem się wchłonie.

Pasy zapinam dolny pod brzuchem, górny nad. I staram się nigdzie daleko nie jeździc, bo mnie to męczy:baffled:

CC jeśli jest z góry przewidziane z tego co mi wiadomo to robią zawsze w 39tyg. A z naturalnym to trudno powiedziec. Ja urodziłam dokładnie dzień po terminie, a znam dziewczyny co po 42tyg. musiały miec wywołany poród. Teraz chciałabym urodzic wcześniej, ale co z tego że ja chce:-:)dry:
 
Ja urodziłam tydzień przed terminem jedni mówią że dziewczynki rodza się szybciej inni że chłopcy ale chyba nie ma reguły
z cc chyba teraz coraz częściej czekają aż zacznie się poród chyba że sa jakieś wskazania do wcześniejszego rozwiązania
 
Ja urodziłam 2 tygodnie przed terminem, porod zaczął sie naturalnie ale po 19 godzinach zrobili mi cc. Duzo cc zaczyna sie naturalnie i kobieta przyjezdzajaca na porodówke nie ma pojecia co ją czeka (u mnie tak było, wymyslałam najrozmaitrze scenariusze własnego porodu a nie spodziewałam sie ze moze skonczyc sie cc:tak:) No chyba ze sa duze przeciwskazania do porodu naturalnego to robia cesarke wczesniej zeby nie zaczal sie porod nagle.
A jak jest dziecko przenoszone to z tego co mi wiadomo ok 10 dni czekają i wywołują poród, bo jest ryzyko zielonych wód, chyba:baffled:

Dziekuje za odpowiedzi w sprawie zapinania pasów, ja zawsze zapinam jak jadę gdzies w trase (nie mam prawka wiec jezdze jako pasazer) a jak po miescie to nieraz nie zapinam. Przydałby sie taki adapter ale jak dla mnie to strasznie drogi jest, zwłaszcza jak sie na to popatrzy to moznaby samemu takie cos wykombinować:dry:
 
reklama
Dziekuje za odpowiedzi w sprawie zapinania pasów, ja zawsze zapinam jak jadę gdzies w trase (nie mam prawka wiec jezdze jako pasazer) a jak po miescie to nieraz nie zapinam. Przydałby sie taki adapter ale jak dla mnie to strasznie drogi jest, zwłaszcza jak sie na to popatrzy to moznaby samemu takie cos wykombinować:dry:

Dokładnie - drogie a banalny kawałek materiału. Zresztą te tańsze zapinane sa miedzy nogami to w spódnicy juz nie usiądziesz a ja teraz tylko długie spódnice noszę. Ale podobne jesteśmy jedynym krajem europejskim, gdzie kobiety w ciąży zwolnione sa z obowiązku zapinania pasów. Na allegro widziałam za 80 zł - może kupię, najwyżej później sprzedam.
 
Do góry