reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

I jestem po pierwszej wizycie...ale tylko u lekarza pierwszego kontaktu_tak jest niestety w Irlandii.
Wyliczyli mi początek 6 tygodnia i termin na 30 listopad:}}} a co do kwasu foliowego i witaminek to łykam już od grudnia tylko za bardzo nie mogę rozszyfrowac co to jest ta beta??? pozdrawiam
 
reklama
hej kobitki!!!

Byłam u gina w przychodni i był nawet miły zbadał mnie , dał skierowanie na badania. Z @ wychodziłby mi 9 tydzień on twierdzi że jest dużo mniej niz9 , mam zrobić usg w szpitalu i UWAGA : zapłacić za nie 30 zeta wiem że to nie majatek ale myślałam że jak ide do lekarza na nfz to badania są darmowe 3 usg w czasie trwania ciąży:angry:. Wcześniej z Szymkiem nie płaciłam za usg ale chodziłam do innej przychodni tam mieli usg ale płaciłam 20 zł za wydruk jak chciałam na pamiątke. Ta przychodnia nie ma sprzętu i kierują do szpitala ,ale mnie zaskoczył co o tym sądzicie?
 
hej hej wszystkim :)

Dołączam do zacnego grona listopadówek ;)
Mam tutaj już bratnią duszę - Gawit :*
Jestem w 7 tygodniu ciąży i mam termin na 16.11.

Gawit - wiesz co te pomiary maluszków na USG to dla mnie nie wyjaśniona sprawa, ja zapomniałam gina zapytać od czego to zależy, bo wiem, że do 12 tygodnia ciąży wszystkie zarodki rozwijają się w równym stopniu! U mnie wymierzyli Ufoczka na 11 mm konkretnie 11.2 mm przy nastepnym USG u Ciebie będzie już byk, nie martw się :)
Ja dziś jestem po kolejnej wizycie u gina. Na ten czas dostałam pochwałe że USG prawidłowe, ciąża nie jest zagrożona. Dostałam skierowanie na podstawowe badania, morfologie, mocz, cukier i WR. Nastepne USG mam za 3 tygidnie w 10 tc.
poza tym przedłużył mi zwolnienie no i tyle :)

Dziewczyny czy tylko ja cały czas muszę się męczyć tymi mdłościami? A na dodatek zdarza mi się puszczać pawie :( To na prawde potrafi popsuć samopoczucie, a poza tym wkurza mnie to że ciagle jestem zmęczona i na nic nie mam siły!
 
Julcia - jeśli miałaś skierowanie na USG z NFZ to powinnaś je mieć darmowe! Gdybyś miała skierowanie z prywatnego gabinetu to byś zapłaciła. Zatem szpital zdziera kasę z ludzi!!!
 
A i cche wam pokazac wsumie to pochwlaic sie brzusiem....o to on...a no wsumei nie wygalda jak ciazowy...ale coz zmieni sie w niego....hehh;:)
 

Załączniki

  • P3270020.JPG
    P3270020.JPG
    9,6 KB · Wyświetleń: 22
Ejmi :-) witaj! no ja mam nadzieję, że na następnym usg to moje to będzie już byczek :-) niby byłam na usg w 5 t6d i nawet z usg wyszedł identyczny pomiar! więc wszystko się zgadzało, ale ja sobie zawsze znajdę jakiś problem ;-) a dalej kazał Ci brać duphaston i nospę czy już nie?
No ja jutro idę na badania. zrobię tylko tokso i grupę krwi, a resztę w przyszłym tygodniu.
A Ejmi mnie też dziś męczyły straszne mdłości :-(nie wymiotowałam, ale nie wiele brakowało, no i piersi mnie coraz bardziej bolą :-(

Julcia jestem w szoku! :szok: na nfz nie powinnaś płacić! chyba, że własnie za nagrany film czy za wydruk, ale też mi się wydaje, że za wydruk nie powinno się płacić tyle pieniędzy :szok: no coś tu jest nie halo!

zuzolka dokładnie tak jak miran Ci napisała! beta to hormon, który wydziela się podczas ciąży! z tego co się zorientowałam na Wyspach tego badania nie robią! przynajmnie w Anglii nie było na to szans, a jak znalazłam prywatne laboratorium to sobie za to zażyczyli 120 funtów! więc im pięknie podziękowałam, bo za tyle to ja miałam usg!
 
reklama
Do góry