reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2008

reklama
Hej ja używam tylko Pamper te białe soft bo te zielone sa takie jakby napudrowane i słabo nawilżone lub huggies sa tez dość grube i fajnie nawilżone, chciaz położna mówiła aby lepiej było myć małego niż używać chusteczek tak jak to robi Hanuś
antila u mnie w Londynie tez jest promocja na Pampersy i tez kupiłam "3" ile płaciłas mozemy porównac ceny ja w przeliczeniu po dzisiejszym kursie zapłacilam za 3 paczki po 38szt. 60zł 58gr
gabi trzymaj się Ty masz racje nikt inny
 
Cześć dziewczynki,
Nareszcie nie cieknie mi z nosa:-) Weekend, a szczególnie niedziela, był masakryczny. Nina tak strasznie marudziła a wczoraj przeszła samą siebie. Tylko mamusia i mamusia. Naet do toalety nie mogłam wyjść bo darcie było niemiłosierne. Na spacerku to samo. Gwiazdeczce nie podobało się, że musi leżeć w wózeczku a nie u mamusi na rączkach. Wczoraj w ciągu dnia spała w sumie 40 min ( 2razy po 20 min). No i zasnęła dopiero po 22. Mam nadzieję, że dzisiaj będzie lepiej:tak:
Gabi - niektórym brakuje chyba wyobraźni...Dobrze, że nie pozwalasz sobie wejść na głowę:tak:
A my używamy husteczek Huggies.
Dzisiaj słoneczko pięknie świeci więc szykujemy się powoli na spacerek:tak:
Miłego dnia :-)
 
Czesc. U nas weekend jak zwykle, sobota u mamy a niedziela u teściów. My uzywamy pamper soft ale ostatnio odkryłam husteczki bobini sensitiv, są super, może tylko trochę za mocno pachną a nie wszystkim to odpowiada.
 
Witajcie
Jesteśmy po chrzcinach:happy:. Iguś zachował się duzo lepiej niż się spodziewałam. Usnął przed samą mszą i spał 4 godz bez przerwy:szok:. Więc w kosciele był spokój i mogłam spokojnie posiedzieć na przyjęciu:tak:. Zakładałam różne wersje tego dnia, ale takiej nie śmiałam.
Dzisiaj odpoczywamy z wrażeń. M już w pracy, ja nie mam żadnych oznak choroby. Najważniejsze że Igorek się nie zaraził. Uff.

Do mycia używam watki i przegotowanej wody. Chusteczki (teraz pampers ) są tylko na wyjścia i dla M, który jest bardzo wygodny, ale już i on zaczyna myć wodą:tak:. W książeczce zdrowia przeczytałam, że tak jest lepiej, pokazaalm mu i się przekonał. Ja jestem z tych co uważają że im mniej chemii tym lepiej.
 
Witam mamusie, u nas dzis w koncu spokojniejsza nocka, zrobilam tak jak pisala filwinka mala dostala wody z glukoza, a i na noc zalozylam jej czopka Viburcol, mala siem troszke wiercila, ale to juz nie to co bylo wczesniej, mam nadzieje ze dzisiejsza noc tez bedzie ok
filwinka dzieki za rady, dzis zamowilam Dicoflor w aptece, jutro bedzie
lunia83 to super ze juz ze zdrowiem ok, moja mala tez ma czasem takie humorki ze tylko do mamusi i na raczkach, ehh dzieci rzadza naszym swiatem:-)
aga111 o to tylko pochwalic Igusia ze taki grzeczny byl, ja cos czarno widze chrzest Majki...

A co do pampersow to uzywam Huggisow, ale jakos zauwazylam ze jak mala tylko zrobi siku, to one tak jakby przeciekaly, i chyba wroce do tych z biedronki, bo od Pampersow mala ma odparzenia, a chusteczek to uzywamy tych z biedronki, najlepiej mi pasuja
 
A ja ostatnio kupiłam w realu Pampersy trójki - dwupak (po 100 szt. jedna) za 95 zł. Wydaje mi się, że cena była dobra :)

Aga, super, że Iguś spisał się na chrzcinach. Ale to chyba tak jest, że nasze Pociechy zaskakują nas pozytywnie wtedy kiedy tego wymaga sytuacja :)

Lunia, super, że choróbsko przeszło. W tym okresie chyba co drugi człowiek jest chory, więc musimy na siebie uważać.

Gabi - ja też stoję murem za Tobą!!! A Twoja Bratowa mając dwójkę dzieci powinna to zrozumieć...

Madzik, ja też mam problemy ze spokojnym snem Piotrusia. Pierwsze 3 - 4 godziny w nocy przesypia super, a potem się wierci. Mnie się wydaje, że On poprostu już głodny i zaczyna to odczuwać, ale śpi mocno i nie może się obudzić. A poza tym te gazy, czasem się powierci i puści bąka i już lepiej. Jednak jak tak dalej będzie to przejdę się znów do lekarza i zapytam, czy można mu coś podać na noc.
 
Zauważyłam, że Kamil się wierci jak zbliża się dzień "kupkowy" i jak są gazy... to budzi nas to jego stękanie... a tak poza tym to nie narzekam bo mały spi ładnie w nocy. Pada ok 21 po kąpieli i jedzeniu i budzi się po 3 w nocy. Jedzonko, odbijanie, zmiana "podwozia" i spanko. Na szczęście nauczyliśmy go zasypiać w łóżeczku i z regułu zasypia jak za dotknięciem magicznej różdżki...(oczywiście bywają i wyjątki od tej reguły). i następna pobudka między 6 a 7. Więc w miarę się wysypiam :tak:

Co do pieluch to my lecimy na Pampersach.... próbowałąm różnych... Huggiesy jakies twarde i sztywne, poza tym Kamil je przesikiwał. Z Tesco, :crazy: jeszcze sztywniejsze i na dodatek po dwóch godzinach były zsunięte do połowy pupki Kamila, mimo że zapinałam je dość ciasno to i tak zapięcie było strasznie nisko i się zsuwały. Natomiast Pampersy jak dla nas super!!! Zero odparzeń i uczulenia no i są baaardzo chłonne i mięciutkie :tak:

Chusteczek właściwie urzywam na codzień, są wygodne i dobrze doczyszczają wszystkie zakamarki. Używamy chusteczek Dzidizusia, początkowo mojemu M przeszkadzał ich zapach, ale z czasem go tak polubił, że innych teraz nie chce widzieć w domu!! :-D Powiedział, że kojarzy mu się ten zapach z Kamilkiem.
Zastanawiałam się nad urzywaniem samej wody.... ale skoro mały niema uczulenia, znaczy, że nie mają jakichś szczególnie drażniących substancji.

Aaa!!! Właśnie, jeśłi któraś z Was miałaby problem z ciemieniuchą to polecam ciekła parafinę z apteki.... wszystkiego próbowaliśmy... i dopiero po nacieraniu parafinką ciemieniucha zeszła :)
 
Ada111 gratulacje :-)my dopiero na czerwiec mamy chrzciny:-(

Co do pamapersow to zaczelem od Pamapers New Baby, z jedynek bylam baaardzo zadowolona, z dwojek juz mniej a trojki odpadaja bo jak maly zrobi kupke albo sisusiu to tak dziwnie smierdzi ten zelowy wklad. Teraz uzywamy trojek pampers baby-dry z aloesem, i sa super.
Co do chusteczek to pampers sensitive (te biale) Sa dobrze nawilzone i daja rade kazdej kupie :-) |Jak czytam co Wy piszecie to sie troszke przerazilam, my lecimy na chuseczkach caly czas 24h/7 pupa Adasia widzi wode co drugi dzien w kompieli. No ale sie zamierzam poprawic i kompiele urzadzac codziennie :tak:
 
reklama
adas13 ja też kąpie małego co drugi dzień i też zamierzam się poprawic :)
A co do mycia pupy to korzystam z białych chusteczek pampersa. Kiedyś miałam hipp i bella i mi nie podeszły - hipp za intensywny zapach a bella za suche.
Nie bawię się w przegotowywanie wody za każdym razem przewijania bo bym chyba zwariowała. Jak jest kupka i mój M jest w domu to pakuje małego pod kran i tam pod bieżącą wodą i mydłem Oilatum wymywam dupencję i jak na razie to mu nie zaszkodziło a jaki zachwyt w oczach jak ciepła woda po tyłeczku leci :-)
A co do pieluszek, ja jak na razie używam pamperów. Huggies nie zdały egzaminu - wszystko przeciekało. Pampersy 1-2 były ok. Ale coś mi nie podchodzą 3 ;/ Na allegro znalazłam 3 z rozciągliwym zapięciem i zastanawiam się czy nie spróbowac. Moim zdaniem za duży przeskok zrobili z pampersów 2 na 3. 2 się wpina w nóżki a 3 spada z dupencji ;/

pozdrawiam
Clue
 
Do góry