reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista Marcóweczek :)

ja robilam jeszcze przed ciaza, zeby wiedziec jak bardzo mam uwazac na siebie i juz w trakcie ginka kazala mi ponownie zrobic, bo nie chorowalam
sens zrobienia jest jak najbardziej...jesli sie nie chorowalo to sie powinno sprawdzac co jakis czas czy przypadkiem sie nie choruje, bo wtedy trzeba brac antybiotyki...to jest bardzo grozna choroba dla plodu!
takze ja pewnie za jakies 2 miesiace znowu bede sie badac....to bedzie juz moje 3 badanie :)

 
reklama
a ja nie wiem czy bylam badana na ta chorobe... za kazdym razem robiono mi badanie krwi ale nikt go ze mna nie omawial.:( .jutro sie zapytam. Wszyscy mnie kotami strasza, a szefowa do pracy przyprowadzala psa... buldoga francuzkiego, strasznie przechodowana rasa i caly czas schorowany - jak mi cos bedzie to nie wiem co mu zrobie ;D
 
na to badanie trzeba miec specjalne skierowanie - nie robi sie go podczas morfologii....
jesli robi sie prywatnie jest duzo drozsze niz sama morfologia...srednio okolo 60zl.
 
no i toksoplazmoza mozna nie tylko od kotow sie zarazic, ale tez od niedogotowanego miesa, od warzyw i owocow niedokladnie umytych, ktore mialy kontakt z ziemia..itp.
 
http://www.drskublicki.republika.pl/toksoplazmoza.html http:/http://www.drskublicki.republika.pl/cytomegalia.html                                                                            /www.koty.civ.pl/rady/toxo.php                                                                                                             to linki z wiadomosciami na temat toxo i cytomegali to tez grozne i warto badać.Kazda ciężarna poza badaniami podstawowymi (te za ktore nie płacimy) powina zrobic:     PRZECIWCIAŁA RÓŻYCZKI,TOXOPLAZMOZE ,CYTOMEGALIE NIE MÓWIAC O HORMONACH TARCZYCY BO TEZ MAJA WPŁYW .Jeden jest minus :za te badania płacisz sama toxo (IGg i IGm kosztuje 64 zł )                                             
 
dokladnie dziewczyny warto zrobic takie badanie
moja gin podczas pierwszego skierowania na badania laboratoryjne poradzila mi zebym zrobila je wlasnie ale niestety prywatmie ale to wszytko bylo podczas jednego wkucia igly i ja za toxo placilam 50 zl
 
Dziewczyny ja robiłam badanie na toxoplazmozę i CYTOMEGALIE 1,5 miesiąca temu normalnie na koszt NFZ, Poszłam do gin państwowo i poprosiłam o skierowanie na te badania. Chodziłam równolegle do dwóch lekarzy jeden państwowo, żeby nie płacić za większość badań, a do drugiego prywatnie żeby, konsultował wyniki mam do niego większe zaufanie.

Pozdrawiam
 
reklama
no co ty hania77 powaznie ja tez chodze panstwowo bede musiala pogadac z moja gin czemu mi nie dala wtedy normalnego skierowania tylko musialam za nie placic
 
Do góry