reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2016

Cześć dziewczyny.

Iwona Ty znowy w ciąży :szok:. Gratuluję serdecznie. Ale tempo :). Chłopiec czy dziewczynka ? Dużo zdrowia i szczęśliwego rozwiązania :)

Nie da się chyba kp i być w ciąży bo by chyba organizm nie wytrzymał. I tu ci zabiera i tu.

Ja jeszcze karmię i raz tylko dostałam @ ale nie za mocny. A teraz znowu nic.

Ja nie dodaję żadnych kostek itd. i mała je z nami. Zupy, kopytka, makaron, a ostatnio u teściowej zjadła całego placka ziemniaczanego ze śmietaną i nic jej nie było :D

U starszej klapsy się nie sprawdziły. Najpierw nie kumała o co chodzi i za co, a potem sama zaczęła sobie dawać klapsy w szale, to zrezygnowaliśmy. U nas o wiele lepiej sprawdzają się kary i karny fotel :)

Tylko kupowany. Z moim talentem plastycznym, to... ehhh:oops:

Roczek w domu. Wprawę mamy to już nie jest straszne. Każda impreza u nas na około 20 osób, więc pikuś.

Maja lubi myć ząbki. Żarłok taki, że nawet pastę chce zjeść.



Zabawki na dzień dziecka to tylko z fisher price. Maja dostanie matę z bebo (bebo robot jest świetny), a od dziadków gramofon z fp i ... zapomniałam, ale wszystko z fp.

Ale najlepiej z Martynką. Zaczął się okres dziewczynkowania i jesteśmy oblegani przez różowe kucyki itp.

Ja chodzę dwa razy w tygodniu na Jumping Frog. Świetna zabawa

Całusy :-*
Nasze to były jakieś indywidualistki, czas różu nas ominął bo cokolwiek było im kupowane to "tylko nie różowe (u Marylki, ziulowe)". Taki niby bunt ;-)
Marylka w sumie do tej pory nie polubila nawet noszenia sukienek i spódnic. Przede wszystkim ma być wygodnie :-)
 
reklama
Hope nie wiem ile ma bo z tego wszystkiego zapomniałam spytać. Wiem że skrócona o półtora cm ale ja z tych dlugoszyjkowych więc chyba tragicznie nie jest. To dobry lekarz, myślę że inaczej bezdyskusyjnie wyslalby mnie do szpitala.

Needi no tak wyszło. Totalna wpadka i jyz mi bliżej końca niż dalej. Trzeci trymestr. Będzie miał Nikodem towarzysza zabaw bo znów chłopiec.

U nas szczotkowanie taką silikonowa szczoteczką zakładaną na palca ale bezpastowo i chyba mało sensownie skoro on w nocy przez sen jeszcze dwa razy je

Ja też w nocy karmię, ale lepsze takie mycie, moim zdaniem, niż żadne
 
A z drewnianych jakie macie?
my mamy takie;-) Link do: DABO klocki drewniane KOLOROWE 50 szt z sorterem

Roczek napewno w domu;-) tort kawa,potem coś na ciepło,posiedzimy,tylko najbliższa rodzina;-)

. Będziemy się obżerać domowymi naleśnikami z bitą śmietaną, bananem nutellą i do tego pyyyyyszna kawusia. Mniam mniam! już nie mogę się doczekać :D
ale mi narobiłać smaka,też takie uwielbiam,zrobię chyba niedługo;-)

Co do przyjaciółek z dziećmi... Jakiś czas temu wspominałam że moja przyjaźń się rozlatuje odkąd mamy dzieci. Zawsze sobie wyobrażałam że najfajniejsze są przyjaźnie młodych mam bo mają tyle wspólnych tematów i nikt inny tak nie zrozumie matki jak druga matka. Tak się cieszyłam że między synkiem mojej przyjaciółki a moją córką będzie tylko kilka miesięcy różnicy, wyobrażałam sobie wspólne spacery, długie rozmowy o dzieciach itp. Niestety różnice w poglądach nas poróżniły, i ja staram się unikać kontaktów bo po prostu za dużo nerwów kosztuje mnie rozmowa z nią :( Bardzo to przykra sytuacja :(
to są takie przykre sytuacje,ja tez mam coraz słabszy kontakt z moją dobrą koleżanka która ma 3 miesiace młodszego synka i tak sie obie cieszyłyśmy z tej sytuacj,ze w tym samym czasie mamy dzieci,a tu ciężko się dogadać właśnie przez różnice poglądów,najgorsze jest to że poglądy można wymienic,mozna mieć różne zdanie odnośnie pewnych spraw,ale nie tzreba odrazu krytykowac drugiego-mnie się np dostało że srasznie dużo kasy wydaję na Zosie,że dużo jej kupuje rzeczy którymi ona sie nie interesuje i za dużo ubranek (bo np kupię jej jeansy w których góra 3 miesiące pochodzi)dajcie mi życ;-P pozatym jej mąż namawia ja żeby ona została z dzieckiem w domu i nie wracała do pracy i ewidentnie chce żebym ja poparła w tej decyzji,ale niedoczeka się tego bo ja akurat nie popieram takiego poświęcenia (oczywiście różnie jest,wszystko zależy od mamy,od zawodu mamy,od dziecka/dzieci,męza/sytuacju finansowej)ale w jej przypadku tego nie popre i tyle;-)

Flammie z myciem zebów cieżko bo zamyka,bolą ją też dziąsła i piszczy,płacze.Najpierw daję do zabawy w kąpieli szczoteczkę i ona ja troszę pogryzie a potem myję ta silikonowa albo palcem z woda ile mi da,zeby cokolwiek umyc;-)juz mnie nie raz ugryzła;)
tez karmie w nocy jeszcze ale jak napisała Nedii lepsze takie mycie niż żadne;-)
poradzę wam że najważniejsze jest umycie zębów przy dziąsłach,a w drugiej kolejności po powierzchni zgryzowej.bo właśnie przy dziąsłach rozwija sie u małych dzieci tzw próchnica butelkowa;-)
 
Hej.
U nas mniej więcej tak wyglądają posiłki:
5.30-6 - mleko,
9-9.30 - kaszka na mm,
12.30-13 - obiad (zupka papkowata)+deserek (tarte owoce, albo tarte owoce z jogurtem)
15-16 - mleko
19-19.30 - mleko.
Czasem w nocy też mleko jak się obudzi.
Zdecydowałam, że mieszam jedzonko gotowane przez mnie ze słoiczkowym i tak zostaje, bo Sara je ładnie całą miseczkę. Na razie nie akceptuje większych kawałków, więc jej nie daję. Osobiście to bardzo długo jadłam z butelki kaszkę i nie mam żadnych zgryzów ani innych dziwnych rzeczy, a do dentysty też rzadko chodziłam jako dziecko, więc kieruję się dzieckiem, a nie wytycznymi z blogów :) Jak Sara będzie chciała jeść papki długo to będzie tak jeść, później się nauczy posiłków w kawałkach.

My mamy małe mieszkanie i się właśnie zastanawiam, jak z tym roczkiem zrobić, bo mamy też rodziny w dwóch miejscach w Polsce. Odpada zorganizowanie u nas, a restauracja to raczej zbyt droga impreza, zwłaszcza, że pasowałoby postawić jakiś obiad, jak już będą ludzie jechać 200 km. Pewnie się skończy na mini imprezie we 3, a z rodziny, kto będzie chciał to przyjedzie w innym terminie.
 
My myjemy zęby wieczorem przed kąpielą. Daje sobie myć, je pastę. Wiem, że potem jeszcze jest mleko. W nocy też bywa. Grunt, żeby raz dziennie przemyć i wyrobić nawyk.
 
Chcę właśnie ten nawyk mycia zębów wyrobić, ale nie daje sobie umyć. Buzia zamknięta na amen. Wczoraj mąż kąpał to mówie, daj małemu szczoteczke niech się pobawi. Dał mu, a mały nie dał sobie je później zabrać. No nic, będziemy próbować szczotkować do skutku. Jak był mniejszy nie było problemu.

Lizzy, przespałam Eurowizje!!! Myślałam, obejrze sobie, bo sobota i w ogóle, ale padłam gdzies o 10 :p Zaraz będę wyniki oglądać gdzieś na YT :)
 
Halo co słychać :)?

My wczoraj mieliśmy Komunię i dużo wrażeń, wtedy Mikołaj nie jest spokojny tylko jest rozdrażniony :( ale położył się wczoraj wcześniej spać i teraz jest już uśmiechnięty.

Pogodziłam się wczoraj z mężem, już nie mogłam wytrzymać tej sytuacji, wyciągnęłam pierwsza rękę. Lepiej się z tym czuję, trzymajcie kciuki :)!

Czytałyście o tablicach sensorycznych dla dzieci? Bardzo mi się spodobał pomysł i chyba zrobię dla Mikołaja. Do kawałka drewna w formie tablicy przymocowuje się gniazdko, kontakt to pstrykania światła, suwak taki zwykły do ubrań itd. Może któraś z Was już zrobiła coś takiego?

Karolina dawno Cie nie czytałam :)
 
Lizzy wszystkiego dobrego z okazji imienin:-)

U nas wkoncu ciepło i można spędzać czas na powietrzu, to lubie:-) coprawda jeszcze jestem w pracy ale po południu wolne :-)
 
reklama
Do góry