reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Kamejka a co mówi twoja mama? Ty też byłaś taka drobna? Kiedy kończycie 8miesiecy?jakos chyba teraz :-)

Lila sto lat dla Nastki :-)

Przyszło mi zamówienie z Aliexpres :-D w szoku jestem bo się nastawialam m na kwiecień a tu już. 20dni szlo:-) bardzo ładne i jakość w porządku :-) cieszę się bo wypatrzylam sukienkę tym razem dla siebie i nie będę się bała zamówić :-)

Poka sukienke :)
Szukam czegos na chrzciny :) :)

Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny ja pytajac moja rahabilitantke czemu inne dzieci juz siedza raczkuja a Adas nie .To mi odpowiedziala zeby usiac ma spikojnie czas do 10 miesiaca zycia jak nie dluzej wiec spokojnie . Dajemy czas nie przejmujmy sie .Iwona ma racje .Kazde dziecko inaczej sie rozwija .

Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej. Też uważam że każde dziecko jest inne, każde w innym czasie idzie do przodu. Jest taka zasada że jak rozwija się mowa to dziecko wolniej rozwija się ruchowo czy jakoś tak ale podobno prawda. Mój też posadzony leci, już mniej ale nie jest taki sztywny że mogę go zostawić na macie i iść, bo zaraz będzie guz na głowie. Mało gada, jak marudzi to mówi jakieś mamamama, jak śpiewa to wyłapie jakieś ło, lo, na, a głównie jest aaa,ooo,uuu. Niedługo pewnie się rozgada. Ale racja patrzymy a swoje dzieci i się zastanawiamy czemu mój tego nie robi skoro tamten już to robi.
Mi filip zaczyna robić jakieś dziwne rzeczy, dziwne bo nie wiem czy tak powinien czy nie
Np teraz "chodzi" i rusza buzia jakby gumę żuł, mlaskał. Wasze dzieci tak robią?
Albo pelza z wyprostowaną noga jak ranny zołnierz.
Albo wczoraj jak płakał i miałam go na rękach to zaczął wyginać głowę do tylu na prawą stronę.
Ja jestem straszną panikarą bo np mojej koleżanki syn miał asymetrie i wszyscy mówili że wyrośnie a jednak ma 5 lat i nie wyrósł.
 
Mysle, ze wszystkie jestesmy bardzo zajete stad ta cisza na forum.
Ja troche juz pracuje z mężem od jakiegoś czasu, plus zaczęłam pracowac z domu, więc jak do tego się dorzuci dziecko i ogarnianie wszytkiego czasu dużo nie ma. Musiałam ograniczyć forum, bo się po prostu nie wyrabiam :(

Iwona, gratuluję :) Czułam, że to drugi chłopiec będzie.

Też dołączam się do tego by nie przejmować się tym, że dziecko czegoś tam jeszcze nie robi. Widełki normy są na prawdę bardzo szerokie, a każde dziecko ma swoje tempo rozwoju, inny temperament, warunki w domu i wogóle :)
Zobaczymy czy tak chętnie będziemy się chwalić, która pierwsza babcią zostanie.. hihi. Nie dajmy się wciągnąć w wyścigi.

Przenieśliśmy się dziś do spacerowego wózka (mam Emmaljunge i o Boziu jak ja go uwielbiam!). Siedzenie jest regulowane i moge na płasko położyć małego jak trzeba. W gondoli się już nie mieścił, a na siedząco w niej to nie zupełnie wygodnie i bezpiecznie było.
 
Maamba Zosia tak robi jakby coś przezuwala w buzi, zaczęła odkąd pojawiły się zeby, myślę że ona je czuje językiem i nie wie co to :-)

Kiedyś faktycznie trzeba było sporo nadrobić zanim coś się napisało, teraz nas mało ale i czasu mało zwłaszcza jeśli się pracuje. Ja codziennie po 5 godzin pracuje a potem jest co ogarnąć :-)
Dzisiaj moja Zosia przyszła do mnie na czworakach jak wróciłam z pracy i się rozvieralam z takim słodkim usmiechem:-) to są piękne chwile:-)

Nie popadajmy w skrajnosc, a najlepiej wogole nie porownojmy naszych dzieci bo każde ma swój rytm. Wiecie one tego teraz i tak nie rozumieją ale jak będą starsze to wyczuja zmartwienie/niezadowolenie rodzica np. Z tego za ma gorsze oceny niż kolega albo pływa nie tak dobrze jak koleżanka. Nie dajmy się zwariować. Ja miałam taką koleżankę co miała bardzo wymagająca mamę i to było okropne:-/ale to już temat na dyskusję za parę lat:-)
 
Dziękuję Wam dziewczyny za odzew! I za to, że nie jestem sama! To nie chodzi o to, że chcę by moje dziecko było pierwsze, bo i tak na tle forum nie jest i nie interesuję się nawet, które było pierwsze, ale też nie chcę, bu coś było nie tak, bo jak się naoglądam filmików, a mało już która z nas napisze, że jej dzieciątko jeszcze czegoś tam nie robi, to mam stresa. Tylko tyle. Byłam dziś z młodszym synem u lekarza, bo sobie coś w nogę zrobił, pytałam też o Nastkę, o to siedzenie. Powiedziała, żebym podeszła to ją obejrzy, bo kręgosłup dziecka 8 m-go powinien już trzymać plecki w pionie, a ja jej mówiłam, że czasami jeszcze leci. Poszłabym, ale do dzieci chorych nie chcę, a ona tak kazała przyjść. Chyba jeszcze chwilę poczekam. Dziękuję!!!

Asia, co kupiłaś? Pokaż!
 
Flammie - piękny wózek, zastanawiałam się nad takim. Mój podobny styl. Też uwielbiam!
Mamba - moja nie pełza wcale. Głową tak nie robi. Ale też mam swoje schizy.
Gwiazda, napisałam do Ciebie. Ale na tel. nie widzę prywatnych. Odpisałaś? To wejdę na komp.
 
Heeej!
U nas to co zwykle: zęby, marud, pociecha i tak wkoło. Nie ma co pisac. Kupa jakas dziwna, ale nie będę rozpisywać się na ten temat :D ogolnie Ania sama trzyma butelkę.

Co do rozwoju to odczuwam jakis wyscig...moze nie jestem wyspana i dlatego :p nie porownuje, bo Ania leniwa do stania, ale gada juz jak stara :D mama, tata, baba, lala i wiele innych, na kota bziu :D

Jutro jedziemy na kawę do pracownika mojego męza, bo ma kwity podpisac. Jakos dzien zleci. Dostalam propozycje powaznej pracy, ale niestety nie dam teraz rady: przeprowadzka, przyzwyczajenie Ani do nowego miejsca i osoby, studia i obrona a gdzie tu jeszcze praca przy rozliczeniach. Szkoda, ale trudno.
 
Poka sukienke :)
Szukam czegos na chrzciny :) :)

Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom

o takiej myśle ;-) na wesele ;-)

nowa-sukienka-koronkowa-granatowa-poszukiwana.jpg
 

Załączniki

  • nowa-sukienka-koronkowa-granatowa-poszukiwana.jpg
    nowa-sukienka-koronkowa-granatowa-poszukiwana.jpg
    67,7 KB · Wyświetleń: 279
reklama
Do góry