reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2016

Cześć :) Fajnie, że jesteście :)

Mamba - moja kilka dni temu zaczęła właśnie jakieś nanana, mam, ne, wczoraj było tego dużo, ale dziś prawie wcale.
Madziolina - moja na klinie nie, ale w rożku, z poduszką pod materacem. Od kilku dni również na poduszce na materacu, płaskiej, małej.
 
reklama
Tutaj maja czasem takie odjechane pomysly niestety :( Ze niby dzieci musza miec kontakt z obecnymi technologiami.. Jakby w domu nie mialy. Totez troche sie boje publicznych przedszkoli i szkol tutaj.. Zbyt 'nowoczesnie' jak na moj gust.

Okazuje sie, ze synek ma cos do butelki. Dalam mu mleko w niekapku, ktorego wczesniej nie uzywal i sam w lapki wzial i cos zjadl. Nieduzo ale zawsze cos, nic mleka nie tknal od 8 :(
Właśnie trzeba zachować umiar. Ogólnie nie jestem przeciwniczką elektroniki, ale przerażają mnie 3-latki z własnym tabletem i nielimitowanym czasem gier. Straszne to jest. Dzieciaki, z którymi mam korepetycje np. na mikołajki nie chcą jakiejś zabawki tylko nowy smartfon (taki za 2 tys. zł.). Jest to moim zdaniem przerażające, że dziecka nie interesuje zabawa a książki to już w ogóle, bo fajniejsza jest gra i pykanie cały dzień na komórce :(
 
madziolina_p tak młody raczkuje, chodzi tam gdzie chce i jak tylko się złapie czegoś to staje na nogi tylko juz usiąść z powrotem nie potrafi.
Z większymi kawałkami w jedzeniu nie radzi sobie. Chrupki kukurydziane zjada, wafle gryczane nie za bardzo, odgryza kawalki ale nie rozpuszczają się więc wypluwa, jak odgryzl kawałek sera żółtego to też nie umiał połknąć, mamlał mamlał aż wyplul. Jabłko dostawał tarte, niektóre jabłka nie tarty się na zupełna papkę tylko roztawialy takie farfocle i z tym nie miał problemu.
Ziemniaka dostał poduszonego widelcem wiec zupełna papka nie była i tez sobie poradził.
 
Hope - kupy nadal papkowate u nas, czasami bardziej gęste.
BasiaJulia - wszystkie postanowienia można dotrzymać, pod warunkiem, że się ma spokojne dziecko (u nas Nastunia taka jest właśnie) lub stalowe nerwy, ewentualnie jedno dziecko( i u mnie tutaj zaczynają się schody) lub znaczną różnicę między dziećmi, oraz dużą wytrzymałość na dąsy i kaprysy dziecka. My też bez smoczka i już teraz się zastanawia jak to będzie z odstawieniem cycka, jak będzie usypiać.
 
Madziolina - ja się boję tych kawałków jedzenia. Znowu to samo co z chłopcami. Boje się tego dławienia, krztuszenia okropnie!
Aga30- zdrówka dla Ani!!! Wytrwałości!!
BasiaJulia - u mnie niestety czasami jest tego za dużo, ale wieczorem, żeby Nastka mogła usnąć, to tablet i laptop dają mi tę ciszę, żeby i ona mogła się wyciszyć. Wyliczam im czas siedzenia, ale i tak za dużo siedzą, zwłaszcza młodszy, bo starszy już ma różne inne obowiązki, jak szkoła i kościół(ministrant). Wkurzają mnie te czasy tak samo jak Ciebie. Mój tegoroczny 12 latek nadal nie nosi telefonu do szkoły, a 7 latek wcale nie ma telefonu, i od świąt korzysta z tableta, wcześniej jak grał to na telefonie starszego. Gramy też w planszówki, ale często słyszę: mamo, co ja mam robić, w co się mam bawić? Dzieci teraz nie potrafią sobie znaleźć zajęcia, a kiedyś trzeba było sobie radzić bez tableta i człowiek był szczęśliwy, bo tego nie było.
 
Taka też pora roku. Latem całymi dniami siedzą na dworze. Bynajmniej do tej pory tak było, mam nadzieję, że nadal tak będzie :)
 
Zosia ledwo usłyszy telewizor i już głową obrucona w jego stronę. Wyciąga ręce po telefon i pilot, szczególnie jak widzi małe światełko kontrolne, albo jak tel się ładuje to ja ciekawi najbardziej i tak paluszkiem dotyka tego światełka.
Nie pozwalam zabardzo oglądać chyba że muszę ją zostawić na parę minut a placze, natomiast z mężem ogląda bajkę listonosz pat i kot:-)
 
A ktore daja blw albo poprostu nie papki?
Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja nie daje papek, bo Mila ich nie lubi. Dobrze sobie radzi z "gryzieniem" chociaż nie ma ani jednego zęba. Nawet się nie dławi. Czasami coś odkrztusi
U nas kupki troche gestrze niż na samym mleku, ale nie takie bardzo zbite.

Karolina a jaki twaróg dajesz? Taki z krowiego mleka?

My dzisiaj pojechaliśmy na wycieczkę, wkoncu mała zaliczyła porządny, długi i słoneczny spacer :-)

Potem byli goście i była bardzo towarzyska:-) teraz z tych atrakcji nie może zasnąć.

Kaszka na noc nie pomaga na pobudki nocne, dalej są dwie więc zostajemy na piersi na noc:-)

Jutro próbujemy żółtka :-)
Taki normalny twaróg i jogurty naturalne. Przetwory mleczne można, tylko nie mleko krowie do roku. Uczulenia nie ma. Oczywiście najpierw dałam trochę i obserwowałam. Odpukać do tej pory na nic nie miała alergii. Tylko właśnie kup pilnuję i jak widzę, że stęka i nie idzie to daję śliwki.
 
reklama
Ach no i dzisiaj się nagotowałam i zjadła 5 łyżeczek kremu z pomidorów...ehh. Resztę zjadłam ja. Ostatnio kaszę jaglaną z jabłkiem też musiałam zjeść sama:)
 
Do góry