reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2016

A ja dawałam i było dobre takie
uploadfromtaptalk1470838320233.jpeg
 

Załączniki

  • uploadfromtaptalk1470838320233.jpeg
    uploadfromtaptalk1470838320233.jpeg
    29,2 KB · Wyświetleń: 359
reklama
iwonaimaja bez problemu kupiłam;-)
teraz się nie dziwię że piwo polecają pić na laktację bo ten ********** to zwykły słód jęczmienny;-)
 
Asia tak moj mały wzdycha i pojękuje jak spi, uśmiać sie nieraz można, ale czasem w nocy mam wrażenie ze o juz sie obudzi i wstaje grzać mleko a sie okazuje ze on jeszcze godzinę spi [emoji15] i tym sposobem on wyspany a ja nie [emoji53]

Moj nie chce spac na brzuszku, jedynie na mnie albo na Tatusiu to tak a jak go ułożę samego na brzuchol to jest wrzask

Ja na usg bioderek mam wyznaczony termin na wrzesień, odrazu przy wyjściu ze szpitala dostałam

Ja karmie cycem i mm i kup mamy czasem nawet 6 dziennie ale tak normalnie ze 3

Ja chyba zaszczepie na rota... Juz sama nie wiem..

BasiaJulia widzę ze twoje dzieciątko taki zarloczek jak moje, tez muszę dokarmiać butla, ale nie mam tez wiele pokarmu to moze dlatego(?)

Ja staram sie karmić po równo z każdej piersi, ale nie zawsze sie udaje bo często zasypia i budzi sie po 15/30 minutach zeby znów jeść [emoji849]

Nieufna ja podaje enfamil ale w szpitali dawali tez hipp combiotic

Julka na oczko myśle ze powinno wystarczyć przemywanie wacikiem z sola fizjologiczna mojemu bynajmniej pomogło

Nieufna a co to ta humana? Bo ja szukam czegoś skutecznego na laktację, pije od tygodnia herbatkę z herbapolu ale mizerny efekt, wręcz mam wrażenie ze mam coraz mniej mleka [emoji20]





Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Lila, lekarz mnie wkurzył bo w strasznie chamski sposób wyrzucił ze szpitala moją córkę z mamą. Niby wiedziałam że jest zakaz wstępu dla dzieci poniżej 14 lat, ale skoro już weszły, to mógł jakoś bardziej po ludzku je wyprosić, a on nawet nie dał się nam pożegnać. Córka się popłakała, a ja ryczałam potem jeszcze długo i wyglądałam jak potwór już do końca pobytu w szpitalu. Nawet teraz jak sobie przypomnę to chce mi się płakać.

Basiajulia, czyżbyś rodziła w ujastku? Bo tam właśnie było to brudzące mleko.

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej!

Ja na rota chyba też nie szczepię. A czy jest tu mama, która będzie szczepić starym sposobem, kilka szczepionek, ale podawanych osobno??? Czy wszystkie szczepicie 6w1??

Nieufna, chyba w każdym foteliku tak jest, że ta broda wchodzi na klatkę piersiową :/ Też mnie się to nie podoba, zwłaszcza, że mamy jechać nad morze, a to jest kawałek od nas :/
Aga - w dzień ma okresy, że nie śpi. Np. dzisiaj, wstała o 9 i do 11:45 nie spała, w sumie to ja ją trochę rozbudzam jak jest ranek i już się obudzi, a przy cycu znowu jej się oka przymyka, odsłaniam okna z rana, mówię do niej, bo chciałabym, żeby takie przerwy miała dłuższe, byleby nocki nadal były takie, jakie są. Teraz zaczyna się odzywać w łóżeczku, pewnie już śpiąca. Ostatnio mi nie spała od 9 do 12:30, ma problemy z zasypianiem w dzień w domu, w wózku, na dworze jest lepiej. Często jest też tak w dzień, że przysypia, ja ją odkładam i za chwilę zaczyna się odzywać, bo jednak nie usnęła.
PannaMigotka - moja też się tak obraca w tym łóżeczku!!! A z brzucha(tak nie lubi na nim leżeć!) potrafi się przekręcić na plecy, aż pytałam wczoraj pediatry czy to normalne :/ A dlaczego Cię w szpitalu wkurzył?
Iwonaimaja - to le kłuć było, jedno? Piękny przyrost!
Pauladabro - współczuję! Jak tak można zwolnić z dnia na dzień! Ugh :/ Macie jakiś pomysł co teraz?? Na usg bioderek do 6 tygodni. Przez kapturki to chyba tak jak samym cyckiem. Mi położna mówiła, że do 30 minut dziecko je, a potem to już wisi na cycku dla wiszenia i ciumkania, staram się tego trzymać.
Needi, Lucky - ja nie cierpię tego podnoszenia do odbijania, bo mi się właśnie wybudza! Mówisz Needi, że nie odbije jak uśnie przy cycku? To może nie trzeba wtedy podnosić, co? Zwłaszcza w nocy by mi się przydało nie podnoszenie...
Aleksandra - mi wypisały pielęgniarki w przychodni, gdzie pracuje mój gin.
Julita, u nas też tak zimno!! Szaro i pada :/
Madziolina - głowa do góry! Robiłaś to, co w danej chwili było najlepsze dla Ciebie i dziecka! Nic nie spieprzyłaś! Teraz lepiej się czujesz to takie myśli nachodzą, ale wtedy Cię bolało i zrobiłaś to co należy na daną chwilę!
Asia28 - też tak stęka, przeciąga się :)
Iwona, ja też tak słyszałam. Wczoraj od pediatry, że nawet tydzień kupy może nie być przy kp, bo pokarm matki jest bezresztkowy i całkowicie wchłaniany. W szpitalu mówiły, że nawet 10 dni może być bez kupy...

Ja byłam wczoraj na wizycie patronażowej. Maleńka waży 4 kg. Czyli kg w miesiąc. Przyrost jest jak najbardziej dobry. Tak ją jakoś szybko przebadała, nie wiem...Nawet jej nie zmierzyła, mówiła tylko, że długa na dwa miesiące, ale ma po kim. Na brzuchu też jej nie położyła, żeby zobaczyć czy głowę dobrze dźwiga :/ Tyle razy już mnie wkurzyła ta moja lekarka, ale wszyscy u niej jesteśmy, a przenieś się gdzieś to nie takie proste, bo miejsc nie ma :/
Położna mi kiedyś mówiła że jak dziecko uśnie to nie odbije ale często mi odbija. Może jeszcze nie śpi tak mocno...
Ja szczepię 5w1, też myslałam o szczepieniu oddzielnie, ale każda szczepionka zawiera rtęć, każda to dodatkowe kłucie no i gdyby były fakty, że 5w1 szkodzi to na pewno moja teściowa by nam zakazała.

Dzieci mierzy się od 4 miesiąca także nie stresuj sie;)
U mnie nie ma w aptekach szczepionki skojarzonej. Wtf? Chyba z internetowej zamówię bo nie chcę jej tyle kłuć.
Moja stęka przez sen, w nocy najpierw mnie to wybudzało, ale potem ignorowałam.



Podłączam się pod pytanie :) ja też słyszałam o pół godziny - a karmicie zawsze tylko jedną piersią na raz?



U mnie w karcie zapisane jest "zalecane usg", więc chyba nie jest obowiązkowe. Zwłaszcza, że NFZ nie refunduje, chyba, że czasem miasto. Zapytać zawsze możesz lekarza albo bezpośrednio w poradni czy można jeszcze je zrobić :)
Ja jak już jeden sutek boli od ciamkania to zmieniam cyca.
Zeby maly sie do butli nie przyzwyczail polozne w szpitalu mi polecaly dokarmiac kubeczkiem, albo przez taka mala rurke ktora sie dziecku do buzi wklada jak cycka zeby dodatkowe jedzenie przemycic.
Choc mojego dokarmiam butelka to nadal dobrze cycka i mam wrazenie, ze tego cyca woli bardziej :)

Wrocilam wlasnie od lekarza... otoz wczoraj zlapaly mnie dreszcze, uczucie zimna i bol glowy. A dzis nad ranem obudzilam sie z goraczka!! :szok: Dla mnie to szok, bo goraczke ostatni raz mialam kilka lat temu.
W sumie nie wiem co mi jest/bylo. Lekarz sprawdzal czy czasem nie zapalenie piersi, ale ani nie sa czerwone ani bolesne (poza sutkami). Ani nie mam kataru, ani kaszlu, ani bolu gardla.. nic. Mam brac paracetamol i jesli by mnie zaczely piersi bolec mam wrocic do lekarza.
A to od zapalenia można się czuć jak na chorobę? Bo ja tak dziś mam.
U nas oczko zaczyna ropiec, co polecacie?
U nas os urodzenia ropieje raz mniej raz więcej. Przemywalam solą ale nic nie dawało. Spróbuję jeszcze rumianku. I masaż kanalików łzowych.
Ja przesypuje do szklanego sloiczka.

Ale mi mleko sika dzisiaj :p Ostatni raz karmilam cycem 12h temu, bo nie wiedzialam czy moge przy tej goraczce karmic. A teraz mam tyle pokarmu, ze chyba maly pierwszy raz sie sama piersia naje :)
Jak jesteś chora to karm tym bardziej bo dziecko dostaje przeciwciała które twój organizm produkuje przy chorobie.

Niechcący oglądałam dziś poród i przypomniał mi się mój ostatni. Jeszcze czasem mnie dupa boli. Aż się poryczalam. To był hardcore. Że ja to przeżyłam. Dwoje dzieci mi wystarczy.
 
reklama
A to od zapalenia można się czuć jak na chorobę? Bo ja tak dziś mam.

Dokladnie tak. Jak sie cujesz chora, masz goraczke i do tego zaczerwieniona i bolaca piers to mozesz miec zapalenie. Wtedy do lekarza i dostaje sie antybiotyk. Tak wlasnie mi dzis powiedziala lekarka.

Tez mnie ta lekarka uspokoila ze przy goraczce moge karmic, wiec sie maly ucieszy po tak wielu godzinach bez cyca :)

Mlody jest od ostatnich dwoch godzin super rozbudzony, wiec moze dzis bedzie spal w nocy :p
 
Ostatnia edycja:
Do góry