reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2016

Witajcie! My jeszcze w szpitalu. Mała dostaje antybiotyk. Ja do niej dojezdzam. Teraz tez jestem, ale spi i czekam az sie obudzi :( zeby polozyc ja spac i pojechac do domu.

Co do witamin to tez musze dopytac, bo karmie mm i moim mlekiem.
Miałyscie juz wizyte patronażową u lekarza?? Na czym ona polega????

U mnie roznie. Czasami lepiej a czasami gorzej.
Trzymaj się Agula :*
U mnie wizyta patronażowa polega na tym, że to do mnei przyjeżdża lekarz a nie ja do niego. Był już. W moim ośrodku pediatra jest tez neonatologiem więc super połączenie. Sprawdzał wymiary ciałka, głowki, nawet przepływy krwi w żyłach widocznych jak rozłożysz pachwiny dziecka, czy jąderka już zeszły etc
 
reklama
U nas na patronazowej sprawdzala odruchy, wazyla, mierzyla, mowila oszczepieniach, witaminach, dostalismy skierowania do lekarzy i tyle
a ja skierowania dostałam przy wypisie ze szpitala, do poradni preluksacyjnej, endokrynologa i na ponowne badanie słuchu za pare miesięcy, położna to głownie oglądała skórę i kikut , dziś była ostatni raz i o szczepieniach rozmawialismy. Zarówno ona jak i lekarz sugerowali po cichu nie korzystanie ze szczepionki 5w1
 
Ufff udało mi sie was nadrobić [emoji28][emoji106]
Chociaż uważam ze nie mogę narzekać bo synek jest dosc grzeczny, czasem ma trudności z zaśnięciem ale jak juz zaśnie to raczej śpi, zauważyłam ze nie lubi zupełnej ciszy, w dzien puszczam lekko radio, tłukę sie po kuchni, dzis nawet odkurzylam wszystko i mu ten huk wcale nie przeszkadzał a jak zrobiło sie cicho to sie obudził. Jak nie moze zasnąć to czasem puszczam odgłos szumu suszarki i to naprawdę pomaga! [emoji16][emoji106]
W nocy budzi sie 2 czasem 3 razy, spodziewałam sie ze bedzie gorzej ale moze lepiej nie bede sie tak cieszyć za wczasu bo jeszcze rożnie moze byc.

Naprawdę po wit.K mogą byc bóle brzuszka? I co w takim razie robić? Przez 2 dni miał takie objawy i to właśnie odkąd zaczęłam podawać wit.K ale myślałam ze to po czymś co ja zjadłam bo karmimy sie z cyca...
Poza tym moje Słoneczko jest cudowne i kochane! [emoji7]
Martwi mnie tylko ze na siusiaku ma cos w rodzaju kaszaka ale to nie kaszak (tak położna stwierdziła), w szpitalu nikt mi na to nie zwrócił uwagi a ja nie przyglądałam sie tak dokładnie i myślałam ze to biała wydzielina i tak ma byc, jutro mamy wizyte u pediatry zobaczymy co powie.

Macie jakieś sprawdzone przepisy na szybkie i smaczne jedzenie? Bo rosołki drobiowe to mi napewno uszami wyjdą


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Iwona35 a mówili dlaczego sugerują nie korzystać z tej 5w1?
Ja nie mam wogole pojęcia jak to jest z tymi szczepionkami i nie wiem co mam wybrać zeby było dobrze [emoji29]


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Iwona35, a szczepilas w pierwszej dobie?
Nie i jakoś obeszło się bez problemów. Powiedziałam że nie to że nie chce wcale ale chcę być pewna ze mały na pewno się nadaje. Pojadę za tydzień. Może dlatego że był przyduszony to nie nalegali. Te 5 w 1 mają więcej niepożądanych odczynow poszczepiennych niż te pojedyncze. Poza tym są słabiej i mniej uczciwie przebadane
 
Witajcie! My jeszcze w szpitalu. Mała dostaje antybiotyk. Ja do niej dojezdzam. Teraz tez jestem, ale spi i czekam az sie obudzi :( zeby polozyc ja spac i pojechac do domu.

Co do witamin to tez musze dopytac, bo karmie mm i moim mlekiem.
Miałyscie juz wizyte patronażową u lekarza?? Na czym ona polega????

U mnie roznie. Czasami lepiej a czasami gorzej.
Agula to na jakim oddziale leży twój dzidziuś ze możesz je zostawić? Ja jak byłam ostatnio w szpitalu z dzieckiem (leżałam z nią na pediatrycznym) to nie było mowy o pozostawieniu dziecka bo tam pielęgniarki wogole sobie nie zawracały głowy takimi małymi pacjentami. Chyba że leży na położniczym.
 
reklama
Ja miałam przy córce szczepionki 5w1 i teraz na pewno nie wezmę. Jak dla mnie dość drogie, bardziej bolesne i nie ma dowodów, że są bezpieczne tak na 100%.
Jeśli chodzi o witaminę K to u nas mały też parę dni był niespokojny a potem było już dobrze. Ale położna też nas ostrzegała, że dziecko może być niespokojne....rady na to brak.
 
Do góry