reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Dziewczyny a to zaświadczenie ze od 10 tygodnia byłam pod opieka lekarza to dostanę jesli nie byłam jeszcze na l4 wtedy?
Bo ja l4 raczej pózniej miałam
Ale pod opieka od 3 tc...


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
Iwonka kochana ten zasilek czyli dodatkowe 1000 zl przysluguje do roku czasu od urodzenia dziecka. U nas jezeli ktos skladal o zasilek rodzinny i nie zaznaczyl tego a ktoras z przyjmujacych nie zauwazyla to dzwonilismy zeby.przyszli i zlozyli tylko ten glowny wniosek i zaznaczyli tam ze chca urodzenie dziecka, tak samo jak do becikowego jest potrzebne zaswiadczenie od lekarza ze jest sie pod opieka od min.10 tygodnia ciazy a urzedowo takie zaswiadczenie jest wazne miesac i sklada sie jeden oryginal a one sobie kopiuja w urzedzie. My rodzimy w lipcu wiec do zasilku rodzinnego beda brane dochodzy za 2014 z uaktualnieniem sytuacji obecnej. Jezeli ktos sie nie zalapie to od listopada beda brane dochody juz za 2015 rok i pomimo ze minie 4 miesiace to nadal mozemy zlozyc o ten dodatkowy 1000 pamietajac zeby miec swieze zaswiadczenie od lekarza
no widzisz to więc jest zależne od dobrej woli lokalnej opieki :( ja pytałam jak składałam na 500+ jak się małyurodzi to na co mogę złożyc to i powiedziały ze becikowe i normalny zasiłek rodzinny, ani słowa nie usłyszałam o tym jednorazowym, moja siostra mieszka 300 km ode mnie i w swoim tez ani słowa..a jeszcze żeby ktoś extra zadzwonił? marzenie;)
 
Dziewczyny a to zaświadczenie ze od 10 tygodnia byłam pod opieka lekarza to dostanę jesli nie byłam jeszcze na l4 wtedy?
Bo ja l4 raczej pózniej miałam
Ale pod opieka od 3 tc...


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
tak, to jest niezależne od l4, ja na l4 poszłam około 20 któregoś tygodnia dopero
 
Oczywiscie ze tak, liczy sie pierwsza wizyta u lekarza jak bylas w ciazy, a jeżeli nawet u kogos by sie zdarzylo ze byloby to po 10 tygodniu to i tak idzie sie dogadac z lekarzem ;) nikt z urzedu nie jest wstanie tego.sprawdzic czy tak bylo :)
 
Iwona35 z tego co wyczytałam z tego linku to to jest właśnie becikowe. Musisz mieć zaświadczenie od lekarza że byłaś u niego przed 10 tyg, złożyć wniosek do ukończenia pierwszego roku... nic jak becikowe.
nie, to jest pomimo becikowego, mówie Ci, że juz mam sprawdzone bo siostra dostała becikowe niezależnie od tego i to i to
 
Cześc, piszę tutaj, bo może szybciej mi odpiszecie. Musiałam rano jechać do szpitala, bo nie czułam ruchów. Lekarz na usg miał tętno, ale też się nie ruszała, dopiero na ktg zaczęła. Zapisał się też duży skurcz. Po badaniu na wkładce miałam dużo krwi, on mówił i plamieniu, no plamienie to to nie było, kazał obserwować. Miała któraś tak?
No i akcja się może zacząć w każdej chwili, bo tam wszytsko gotowe, ale martwi mnie ta krew :(
Sory, że tylko o sobie, ale jestem kłebkiem nerwów.

Jak z corka w szpitalu w ciazy leżałam to po kazdym badaniu mialam krew na wkładce takze sie nie martw. Jakby nie minęło to jedz na IP
 
Iwonka kochana ten zasilek czyli dodatkowe 1000 zl przysluguje do roku czasu od urodzenia dziecka. U nas jezeli ktos skladal o zasilek rodzinny i nie zaznaczyl tego a ktoras z przyjmujacych nie zauwazyla to dzwonilismy zeby.przyszli i zlozyli tylko ten glowny wniosek i zaznaczyli tam ze chca urodzenie dziecka, tak samo jak do becikowego jest potrzebne zaswiadczenie od lekarza ze jest sie pod opieka od min.10 tygodnia ciazy a urzedowo takie zaswiadczenie jest wazne miesac i sklada sie jeden oryginal a one sobie kopiuja w urzedzie. My rodzimy w lipcu wiec do zasilku rodzinnego beda brane dochodzy za 2014 z uaktualnieniem sytuacji obecnej. Jezeli ktos sie nie zalapie to od listopada beda brane dochody juz za 2015 rok i pomimo ze minie 4 miesiace to nadal mozemy zlozyc o ten dodatkowy 1000 pamietajac zeby miec swieze zaswiadczenie od lekarza
teoretycznie to samo co się składało do 500+, jedynie zaświadczenie o opiece lekarskiej trzeba by było , uwzgęldniając teraz tą zmianę, że niby nie trzeba znosić dokumentów które opieka już posiada(tzw ułatwianie życia petentowi) ? Bo tak patrzę to na 500+ tez były dochody za 2014 z uwzględnieniem zmian z 2015
 
Byc moze Iwona, co urzad to inne podejscie. U nas raczej staramy sie pilnowac takich rzeczy i wbrew stereotypom dobrze zyc z ludzmi, chyba ze ktos ewidentnie przyjdzie z bojowym nastawieniem to inna sprawa. Szacunek w obie strony. Jest pare dodatkow do zasilku rodzinnego, rozpoczecie roku,wychowawczy, wielodzietnosc (na 3 i kolejne dziecko) ksztalcenie i rehabilitacja. Jeżeli nikt z urzedu nie mówi o tym to blad i wtedy pozostaje jedynie samenu przeczytac wniosek z gory na dol i zobaczy sie co konu przysluguje.
 
reklama
Lizzy tez wolalam porod sn, aledla dobra dzieckpla zdecydowalam sie na cc.
Ja dlatego też tego nie wykluczam i zdaję się na lekarza. Wolałabym, ale nie za wszelką cenę, wiadomo :)
Dziewczyny a to zaświadczenie ze od 10 tygodnia byłam pod opieka lekarza to dostanę jesli nie byłam jeszcze na l4 wtedy?
Tak, myślę, że wiele z nas poszło na l4 po 10tym tygodniu.

Czy dobrze zrozumiałam, że to drugie świadczenie, o którym pisze Iwona to kryterium jest dochód 600zł/osobę?
 
Do góry